İlk Ziyaretçiler İçin Kavramlar

Bu yazımızda 4 tane blogumuzda kullanmanız gereken, kullandığınız kavramların neler olduğunun açıklaması yer alacaktır. Bütün oyunların kendi açıklama bloglarının olmasının yanı sıra buradan ise bloglarda açıklamasını yapamadığımız kavramları buraya ekleyeceğiz. Zaman zaman bloglarda anlatmaya çalıştığımız kavramların açıklamalarını buradan bulabilirsiniz. Esas fakülte burası⇒

%100:

Blogumuzun başlığının en sonunda bu bilgiyi göreceksiniz. %100 ibaresinin anlamı ise şudur.
Blogumuzu çekilişler yapılmazdan 5-6 gün önce düzenleyip yayına veriyoruz.
Blogumuzdaki verdiğimiz bilgiler çerçevesinde o hafta çıkan sayıların grup düzeni o blogda bulunuyorsa %100 ibaresini göreceksiniz.
O hafta yaptığımız tahminler arasında çıkan sayıların grup düzenini doğru tahmin ettiğimiz anlamına gelir.
Örneğin:
İlgili haftanın grup düzeni 21102 olsun. Bu haftanın tahminlerini yaptığımızda 21102 grup düzenini tahminlerimiz arasında çıkabilecek grup düzenleri arasında vermişsek blogun başına %100 işareti eklenecektir. Çekiliş yapılmadan bu ibarenin konulup konulmayacağı kesin değildir.
Doğru grup düzeni tahminlerimiz arasında yer almıyor ise bu ibare konulmayacaktır.
Bazı haftalarda yapılan çekilişlerin sonlarında %100 ibaresinin olmadığını göreceksiniz. Bunun anlamı o hafta büyük ikramiyeyi doğru bilen grup düzenini veremediğimiz anlamına gelir.

***

BENZERSİZ KOLON:
Blogumuzun sağ tarafında yer alan etiketlerimizde benzersiz kolon hakkında bloglarımızda muhtelif zamanlarda yer geldiği takdirde kavramların açıklamalarına yer verdik. Bloglar arasından bulmak izleyenlerimiz açısından sorun olmaması için burada toplu olarak açıklanacaktır. (OneDrive dosyasının içine alındı)

Benzersiz kolon düzenlemek:

İlgili oyunda o zamana kadar yapılan çekilişler ve hazırda oynanan hafta içeresindeki oynanan kolonların arasından düzenlenecek kolon benzersiz olmalıdır.

Örnek 1:
1-2-3-4-5-6
Bu sayıları üzerinden inceleme yapalım. Bu düzen bu zaman kadar hiç çıkmamıştır. Bu sayılar ile ilgili haftada oynayan kişi olmayacak mıdır? Elbette ki olacaktır fakat bu düzenin çıkması imkansız olacağı için bu gibi uçuk sayılarda kolon düzenlemek mantıklı olmayacaktır.

Örnek 2:
9-15-23-31-44-49
Bu düzen için şöyle bir varsayım yapalım.
Bu sayılar bu zamana kadar hiç çıkmamış olsun.
Hazırda oynanan hafta ise on numara için 18.07.2016 ile 24.07.2016 akşamına kadar olsun.
Bu tarih aralığında ise bu sayıların yer aldığı düzeni seçen 1 kişi olsun.
Bu düzen ise 11112 grup düzenidir.
Bu grup düzenini başka hiç kimse farklı sayılar ile seçmemiş olsun.
Bu durumda bu sayılara büyük ikramiye isabet etmesi çok yüksek ihtimaldir.
Bu düzenin çıkma ihtimalinin çok yüksek olmasını destekleyecek başka bir durum ise diğer düzenlerden benzersiz kolon düzenlenmemiş olmasıdır.
Bunu ise şöyle açıklarız.
Diğer ilgili haftada oynanan kolonların tamamının 2 tane grup düzenine denk geldiğini varsayalım.
22200 ve 1212 grup düzenleri olsun.
Bu iki grup düzenlerinden ise 500.000'er adet düzenlendiğini varsayalım.
Bu durumda 11112 grup düzeni diğer iki düzene göre çıkma ihtimali en yüksek grup düzenidir.

Yukarıdaki örnekler konunun anlaşılması açısından basitleştirilerek anlatılmaya çalışılmıştır. Tabi ki oyunları oynayan herkes aynı düzeni seçmediği gerçektir fakat oynayan hangi grup düzenini seçtiğini bilmemektedir. Yani seçeceği sayıların grup düzeninin benzersiz olup olmadığı hakkında bir bilgisi yoktur. Burada blogumuz size tavsiye ettiğimiz grup düzenleri ile tablodan sayıları seçerek kolon düzenlemenizi, benzersiz kolon düzenleyerek büyük ikramiyenin size çıkmasını sağlamaktır.
Bu işin bütün olayı budur.
Aslında kimin hangi sayıları, grup düzenlerini seçtiğinin çok fazla bir önemi yoktur. Önemli olan konu benzersiz kolonu düzenlemektir. Bunun yolu ise benzersiz grup düzenini yakalamaktır.

Örnek 3:
9-15-23-31-44-49
Yine yukarıdaki verdiğimiz sayılar üzerinden bir başka durumu açıklamaya çalışalım. Bu sayıların grup düzeni 11112'dir.
Bizim isteğimiz bu grup düzeninden başka hiç kimsenin sayılarını belirlememesidir.
İlgili haftada 11112 düzeninin çıkacağını varsayalım.
1- Bu hafta 11112 düzeninden 100 kişi kolon düzenlemiş olsun.
2- Bunların arasından 3 kişi yukarıdaki kolonu düzenlemiş olsun.
3- Diğer kalan 97 kişi ise bu grup düzeninden derece durumlarına göre farklı sayıları seçmiş olsun.
4- Büyük ikramiye bu sayılara çıkacaktır.
5- Bu sayılara çıkmaz ise buna benzer diğer başka sayılara çıkacaktır.
6- Fakat grup düzeni sabit kalacaktır.
7- Bu sayılara çıkmasa bile bu grup düzeninden olan başka bir kolona çıkacaktır.
Bu ise;
7-14-21-32-43-48 sayıları olsun ve bu kolonu düzenleyen 5 kişi olsun.
Büyük ikramiye bu sayılara çıkacaktır.

Buraya kadar benzersiz kolonu açıkladıktan sonra şöyle bir soru sorabiliriz.

Peki büyük ikramiye hangi grup düzeni ve sayılara çıkacaktır?

Hangi grup düzenine çıkacağını haftalık bültenlerimizde veriyoruz. Bu bültenlerimizde yer alan grup düzenlerine mutlaka çıkmaktadır. Önem sırasına göre değerlendirdiğinizde mutlaka çıkacaktır.
%100 yazan bir bültenimizi değerlendirelim.
Önem sırasına gör baktığınızda ilk veya ikinci tablodan 10. sırada yer alan grup düzeni çıktığını gördük. 10. sıraya kadar olan grup düzenlerinden oynayanlar aşırı bir yığılma göstermişler ve sıra 10'a kadar gelmiştir.
Bunun için ise şöyle bir tedbiri kullanacağız. Grup düzenleri içinden önem sırasını dikkate almayarak değeri düşük olan grup düzenlerinden (TOTAL SÜTUNU) tercihler yaparak kolonlarınızı düzenleyebilirsiniz.


***

TABLODA YER ALAN TERİMLER:

On Numara, Şans Topu, Süper Loto, Sayısal Loto oyunlarında yer alan başlangıç tablosunda yer alan bilgilerin açıklamaları buradan yapılacaktır. Bütün oyunlarda yer alan açıklamalar blogundan ise buraya alınarak orada daha sade bir açıklama oluşması sağlanacaktır.
Genel olarak bu tabloda bulunan terimlerin açıklamalarını burada bulacaksınız.
 1. SIRA
 2. SEÇ
 3. DERECE
 4. ASAL
 5. TEK-ÇİFT
 6. GRUP DÜZENİ
 7. DERECE DURUMUNDAKİ DEĞİŞİM
 8. SIRA DÜZENİ
 9. ONEDRİVE UYGULAMASI

1-SIRA- ON NUMARA İÇİN:

Bu satırlardaki sayıların anlamı 1-80 sayıdan seçilen sayının kaçıncı sıradan çıktığını gösterir. Önem sırasını belirtir.

1-SIRA- ŞANS TOPU İÇİN:

Bu satırlardaki sayıların anlamı 1-34 sayı ve +1 kısmından seçilen 1-14 adet sayının kaçıncı sıradan çıktığını gösterir. Önem sırasını belirtir.


1-SIRA- SÜPER LOTO İÇİN:

Bu satırlardaki sayıların anlamı 1-54 sayıdan seçilen sayının kaçıncı sıradan çıktığını gösterir. Önem sırasını belirtir.

1-SIRA- SAYISAL LOTO İÇİN:

Bu satırlardaki sayıların anlamı 1-49 sayıdan seçilen sayının kaçıncı sıradan çıktığını gösterir. Önem sırasını belirtir.

***

2-SEÇ- BÜTÜN OYUNLAR İÇİN GEÇERLİ:

Burada bulunan sayılar tercih yapmanız gereken sayılardır. Buradaki sayıları diğer (1-3-4-5-6-7-8) maddelere göre seçip kuponunuzu bu sayılara göre doldurmanız gerekmektedir.

3-DERECE- BÜTÜN OYUNLAR İÇİN GEÇERLİ:

Bu satırdaki sayılar ise sayıların çıkma sayıları ve bir çeşit doyum noktalarını belirten bir sınıflandırmadır. Bu parametreyi değerlendirerek mümkün olduğu kadar en yüksek sayının olduğu sütundaki sayıyı tercih etmemeye çalışmalıyız. Buna karşın derecesi en yüksek sayıdan 1 tane çıkabilmektedir. Sayıların derecelerine göre nasıl çıktıklarını bültenlerin değerlendirme kısımlarında görebilirsiniz. Bu durum ise büyük ikramiyenin dağılmasında belirleyici olmaktadır.

***

4-ASAL DURUMU- ON NUMARA İÇİN GEÇERLİ:

Seçilecek sayının ASAL olduğunu, olmadığında ise boş alan ile belirten satırdır. Yine buradan seçeceğiniz SEÇ satırından 22 adet sayıdan;
kaç tanesinin asal,
kaç tanesinin asal olmayan,
olması gerektiğini belirttiğimiz parametrelere veya kendi tercihlerinize göre belirlemeniz durumunda nasıl bir tercih yaptığınızı bileceksiniz.
On Numarada yayımladığımız sayılardan asal-asal olmayan sayılar grubundan sayı seçimlerinizin tamamını asal olmayan sayılardan (kompozit) seçmek kazanma ihtimalinizi artıracaktır. En önemli kriterlerden bir tanesidir. Bunun dışında gruplardan seçeceğiniz sayılardan 1-2 tane de asal sayı bulundurmanız doğru sayıları yakalamanızda etken olacaktır. 5 adet sayı çıkmış ise bunlardan 2 tanesi asal sayı olabilmektedir. Toplama baktığınızda 6-7 tane asal olabildiği gibi seçmemeniz ikramiye kazanmanın önünde bir engel olabilir. Asal sayıların bu yönden özel bir önemi vardır. Grup düzenlerinden seçtiğiniz sayıların arasında 1-2 adet asal sayılardan olmalıdır. Bu zamana kadar yaptığımız gözlemlerde çıkan sayılarda asal olmayan sayıların ağırlıkta olduğu belirlenmiştir. 710. haftadan itibaren yaptığımız renkli tablodan derece, asal olmayan sayıları daha kolay seçebileceksiniz.

4-ASAL DURUMU- ŞANS TOPU İÇİN GEÇERLİ:

Seçilecek sayının ASAL olduğunu olmadığında ise boş alan ile belirten satırdır. Yine buradan seçeceğiniz SEÇ satırında 5 adet sayıdan;
kaç tanesini asal,
kaç tanesinin asal olmayan,
olması gerektiğini belirttiğimiz parametrelere veya kendi tercihlerinize göre belirlemeniz durumunda nasıl bir tercih yaptığınızı bileceksiniz.
+1 sayısının asal durumu da önemlidir. Bu sayı genellikle derecesi 0 ve 1 olan sayılardan gelmektedir. Bültenlerden +1 sayısının asal durumunu inceleyebilirsiniz.

4-ASAL DURUMU- SÜPER LOTO İÇİN GEÇERLİ:

Seçilecek sayının ASAL olduğunu olmadığında ise boş alan ile belirten satırdır. Yine buradan seçeceğiniz SEÇ satırında 6 adet sayıdan;
kaç tanesini asal,
kaç tanesinin asal olmayan,
olması gerektiğini belirttiğimiz parametrelere veya kendi tercihlerinize göre belirlemeniz durumunda nasıl bir tercih yaptığınızı bileceksiniz.

4-ASAL DURUMU- SAYISAL LOTO İÇİN GEÇERLİ:

Seçilecek sayının ASAL olduğunu olmadığında ise boş alan ile belirten satırdır. Yine buradan seçeceğiniz ASAL satırında 6 adet sayıdan;
kaç tanesini asal,
kaç tanesinin asal olmayan,
olması gerektiğini belirttiğimiz parametrelere veya kendi tercihlerinize göre belirlemeniz durumunda nasıl bir tercih yaptığınızı bileceksiniz.

***

5-TEK-ÇİFT- ON NUMARA İÇİN GEÇERLİ:

Burada da yine asal da olduğu gibi SEÇ satırında seçeceğiniz 22 adet sayıdan nasıl tercih yapacağınızı belirlersiniz.

Bu yöntem Sayısal Oyunlarında (şans oyunları) sürekli kazananların izlediği yöntemlerin bir plan eşliğinde analiz edilmesi sonucu elde edilmiş verilerdir. Bu verilerden yararlanarak sizde tesadüfen oynayarak değilde bilinçli tercihler yaparak kazanmanız mümkündür. Elbette seçtiğiniz sayıların kazanma garantisi bulunmuyor. İlerleyen haftalarda her hafta bu bülten yayınlanacaktır. Her hafta sayıların durumu ve karakteri değişmekte bizimde anlatacağımız taktikler değişecektir.
Bu kuralları kullanarak kazanmamanız için bir sebep bulunmamaktadır.


5-TEK-ÇİFT- ŞANS TOPU İÇİN GEÇERLİ:

Burada da yine asal da olduğu gibi SEÇ satırından seçeceğiniz 6 adet sayıdan tercih yapacağınızı belirlersiniz.


5-TEK-ÇİFT- SÜPER LOTO İÇİN GEÇERLİ:

Burada da yine asal da olduğu gibi SEÇ satırından seçeceğiniz 6 adet sayıdan tercih yapacağınızı belirlersiniz.

***

Genel açıklama:

Grup düzeninde basamaklardaki her sayı bir grubu temsil etmektedir. Bir basamakta 0 değeri yer alıyor ise  o basamakta hiç sayı olmadığı anlamına gelecektir.

Şans Topu, Süper Loto, Sayısal Loto için:

Grup düzeninin basamakları soldan başlayarak 1-2-3-4-5-6 grup düzenlerini temsil eder.


On numara için:


Grup düzenindeki bir basamaktaki değer, 1-9 grup düzeni arasından, grup düzeninin en solundan başlayarak grup düzenleri arasından en fazla çıkacak grup düzenini temsil eder.

6-GRUP DÜZENİ- ON NUMARA İÇİN GEÇERLİ:

Grup düzeni soldan başlayarak Gruplardan seçmeniz gereken sayıların adetlerini belirtmektedir. OneDrive uygulamasına geçtiğimiz zamandan bu zamana kadar düzenleri artık bültenlere değil de OneDrive dosyasına ekliyoruz. 4 tablodan düzenleri tahmin tablosunun durumuna göre veya çıkacağını düşündüğünüz grup düzenlerini seçebilirsiniz.

Örneğin:
44333 grup düzeni kullanımını nasıl olur?
Yeni parametrelerin kullanımı blogumuzda grup düzeninin kullanımını anlattık.
On numara için anlatımı burada bulabilirsiniz.
44333 grup düzeninde her basamakta bulunan değerler seçeceğiniz gruptan çıkacak sayıyı seçmeniz gereken sayı adetini gösterir.

 • 2.GRUP-3 adet sayı,
 • 8.GRUP-4 adet sayı,
 • 6.GRUP-4 adet sayı,
 • 3.GRUP-3 adet sayı,
 • 2.GRUP-3 adet sayı,
Şeklinde belirleyebilirsiniz. En fazla çıkmasını tahmin ettiğiniz gruplara en fazla sayı adetlerini bağlayınız. Yukarıdaki şekli 3-4-4-3-3 olurken 3-3-3-4-4 şeklinde de olabilir.
Bu sayıların adetlerini çıkacağını tahmin ettiğiniz sütun ve satırları belirledikten sonra değiştirebilirsiniz.

Sıra düzeni ile birlikte kullanmanız durumunda seçmeniz gereken sayılar belirecektir.
Grup düzeni ve sıra düzeninde bulunan sayıların adetlerinin birbirinin tutmasının bir önemi yoktur. İkisinden birisi eksik veya fazla verebilir.
Önemli olan çıkabilecek en fazla sayı tespit etmek ve bu sayılar ile kolonlarınızı düzenlemektir.
Elde edeceğiniz 15-20 adet civarındaki sayı doğru seçimlerinizde kazandırmaya yetecektir.

Haftalık bültenlerimizde de haftaya özgü değerlendirmeleri yapıyoruz.
Seçtiğiniz sayıları tutarlı bir şekilde oynayabilmeniz için Sayın TALAT DOĞAN’ın yazdığı ücretsiz programı da kullanmanız durumunda seçimlerinizi daha tutarlı hale getireceksiniz.
Anasayfamızda belirttiğimiz programlar menü kısmında dosyalar sekmesinde yer almaktadır.

Programlarını kullanabilirsiniz. Programların kullanım resimleri eklenecektir. Çeşitli şekillerde nasıl kullanabileceğiniz anlatılacaktır.
Bütün Sayısal Oyunları (şans oyunları) için yazdığı programın kullanılış şekli ise ayrıca bir blog konusu yapılacaktır.
Aklınıza takılan bir soru için sayisaloyunlar[at]gmail.com adresiyle iletişime geçebilirsiniz.
En sağlıklı on numara tahminlerini blogumuzda bulacaksınız.

On Numara oynaması en kolay en eğlenceli olan oyundur. Kazanması ise çok sayı arasından seçilen sayılar neticesinde olması nedeni diğer oyunlara göre daha çok tercih edilmesi gereken oyundur. Süper Loto oynayıpta akıntıya karşı kürek çekmenin anlamı olmayacaktır.

6-GRUP DÜZENİ- ŞANS TOPU İÇİN GEÇERLİ:

Grup düzeni ise her hafta tablolarda verdiğimiz grup düzenlerini ifade eder.
2111*1.GRUP Grup düzeni için bir örnek yapalım.
+1 sayısı için Grup düzeni çıkacak sayının 1.GRUP'tan olacağını öngörmektedir.
Bültenlerimizde belirttiğimiz gibi bu sayılar genelde derecesi 0 ve 1 olan sayılardan çıkmaktadır.
1-34 sayı için toplamda 4 tane grup vardır. 2111*1.GRUP için 2111 sayı adetlerini gruplara ayırmak çok kolay olacaktır.

2.GRUP-2 adet sayı,
4.GRUP-1 adet sayı,
3.GRUP-1 adet sayı,
1.GRUP-1 adet sayı,

Şeklinde belirleyebilirsiniz. Burada yazan sayılar o gruptan seçmeniz gereken sayı adetini belirtir. toplamı oyuna göre değişmektedir. Sayısal Lotoda 6, On Numarada 10 adettir.
Ayrıntılı açıklamalarını haftalık bültenlerde bulabilirsiniz.

Grup düzeni soldan başlayarak gruplardan seçmeniz gereken sayıların adetlerini belirtmektedir.
Şans Topu için grup düzeni hakkında değerlendirmelerimizi haftalık bültenlerimizde bulabilirsiniz.
Grup düzeninin açıklamasını haftalık bültenlerimizde de bulabilirsiniz.

+1:
Yukarıda bulunan yöntemler ile seçeceğiniz 5 adet sayıya ilave olarak buradan da bir sayı seçmeniz gerekiyor.
Şans Topu oynanış şeklinden +1 kısmından seçeceğiniz sayı daha önemlidir. Bu tercihinizi dikkatli iyi analiz ederek yapmalısınız.

6-GRUP DÜZENİ- SÜPER LOTO İÇİN GEÇERLİ:

Grup düzeni soldan başlayarak gruplardan seçmeniz gereken sayıların adetlerini belirtmektedir.

Örneğin:
21210 grup düzeninin açıklamasını yapalım.
1.Gruptan 2 adet sayı seçiniz.
2.Gruptan 1 adet sayı seçiniz.
3.Gruptan 2 adet sayı seçiniz.
4.Gruptan 1 adet sayı seçiniz.
5.Gruptan hiç sayı seçmeyiniz.
şeklinde kullanılmaktadır. sayının bir değeri bulunmamaktadır.

02031 grup düzeninin açıklaması ise;
1.gruptan hiç sayı seçmeyiniz.
2.gruptan 2 sayı seçiniz.
3.gruptan hiç sayı seçmeyiniz.
4.gruptan 3 sayı seçiniz.
5.gruptan 1 sayı seçiniz. şeklindedir.
Grup düzeninin açıklamasını haftalık bültenlerimizde de bulabilirsiniz.

6-GRUP DÜZENİ- SAYISAL LOTO İÇİN GEÇERLİ:

Grup düzeni soldan başlayarak gruplardan seçmeniz gereken sayıların adetlerini belirtmektedir.
Örneğin:
21210 grup düzeninin açıklamasını yapalım.
1.Gruptan 2 adet sayı seçiniz.
2.Gruptan 1 adet sayı seçiniz.
3.Gruptan 2 adet sayı seçiniz.
4.Gruptan 1 adet sayı seçiniz.
5.Gruptan hiç sayı seçmeyiniz.
şeklinde kullanılmaktadır. sayının bir değeri bulunmamaktadır.

02031 grup düzeninin açıklaması ise;
1.gruptan hiç sayı seçmeyiniz.
2.gruptan 2 sayı seçiniz.
3.gruptan hiç sayı seçmeyiniz.
4.gruptan 3 sayı seçiniz.
5.gruptan 1 sayı seçiniz. şeklindedir.
Grup düzeninin açıklamasını haftalık bültenlerimizde de bulabilirsiniz.

***

7-DERECE DURUMUNDAKİ DEĞİŞİM- ON NUMARA İÇİN GEÇERLİ:

728. hafta için diğer oyunlarda olduğu gibi on numara için de yeni parametreyi ekliyoruz. Yeni parametre başlıklı blogumuzdan kullanımın ayrıntısını bulabilirsiniz. On Numara açıklama tablosuna da yeni parametre ayrıntılı eklenecektir.
Bu hafta ilk olarak eklememiz nedeni ile On Numara için bu parametrenin öneminden bahsedeceğiz.
SEÇ satırında bulunan sayıların tamamı kırmızı renktedir. Bu sayıların arasında siyah punto ile yazılmış yazılar bulunmaktadır. Bu sayılar ilgili hafta çekilişleri yapıldıktan sonra derece düzenlerinin değeri 1 düşeceğini gösterir. Eğer bu sayı çıkan sayılar arasında yer alır ise bir sonraki haftaya değeri değişmeyecek aynı kalacaktır.

Bu sayıların On Numara için özel bir yeri vardır.
İlgili haftada düzenlenen kolonların arasında çok tercih edilmesine göre, çıkan sayılar 6'dan fazla olacak şekilde bu sayılardan çıkmaktadır. Bazı haftalarda bu sayıların çıkma adeti 11'i bulabilmektedir. Seçtiğiniz sayıların arasında siyah renkte bulunan sayıların olmasında fayda vardır.
Derece durumlarını dikkate alarak seçimleriniz arasında bulundurabilirsiniz.

Seçimlerinizin tamamını bu sayılardan oluşturmanız mantıklı bir seçim değildir. Örneğin; kolonlarınızı düzenlediğiniz hafta bu sayılardan 5 adet geldi. kolonlarınızın tamamından kaybedebilirsiniz. Arasından çıkabilecek sayıları seçtikten sonra yanlarına aynı grupta bulunan sayılardan yerleştirmeniz durumunda çıkacak sayıları yakalamanız mümkündür.
Ayrıca derecesi en yüksek olan siyah puntolu sayıların değeri düşeceği için yeniden çıkma ihtimalleri vardır ama biraz düşüktür. Bunun dışında derecesi 1-2-3 olan ve bu parametrede yer alan sayıların çıkma olasılıkları yüksektir 4-5 adet sayıyı bunlardan seçebilirsiniz.
Bu parametrede olmayıp derece değeri yüksek olan sayılardan ise 1-2 adet çıkabilmektedir. Örneğin; aşağıdaki tablodan baktığınızda 728. haftada 72-61-23-9-29-34 sayılarının gelme ihtimali düşüktür. Bu sayıları bir araya getirerek içinden düşük ihtimal 1 tanesinin çıkabilmesini hesap edebilirsiniz.
Bu sayıların derecesi 6 iken 5'e düşecektir. Bunların hepsi değilde mutlaka 1 tanesi yine 6 derecesinde kalacaktır.
Yıllarca ÖSYM'ye öğrencilik yaptığımız için neyin nereden geldiğini, geleceğini bilmek önemlidir.
Yoksa kitabı yutsan bir faydası olmaz boşuna mühendiz olmadık.


7-DERECE DURUMUNDAKİ DEĞİŞİM- ŞANS TOPU İÇİN GEÇERLİ:Bir sayı satırda kırmızı renk sayı arasından siyah renk işaretli ise o sayının derecesi önümüzdeki hafta 1 eksilecek demektir. Bu eksilmeye karşılık her hafta 1-2 adet sayı bu sayılar arasından gelmektedir. Sayısal Loto için belirtmek gerekirse 3 adet belirli zamanlarda gelmektedir. Bu gelme zamanlarını blogumuzda belirteceğiz. Bu sayılardan 3-4 gelme ihtimali vardır şeklinde belirteceğiz. Önceki bültenlerimizde ve bloglarımızda bir sayının derecesi düşük ise o sayının çok seçildiğinden bahsetmiştik.
Bu şekilde belirtmemizin amacı bu sayıların durumlarını bilerek seçip seçmemeye karar vermektir.
Özel olarak bloglarımızda ve bültenlerimizde bu düzenin ayrıntılarına satır aralarında değineceğiz.
Bu sayılar arasında çok seçilen sayılar var ise bu sayılardan çıkmayacaktır. (Derecesi düşük olan sayılar)
Bu sayıların durumundan haberdar olup tamamını eleyebilirsiniz. Seçimlerinizde bulundurmayabilirsiniz. Derecesini uygun bulduğunuz sayıları seçimlerinizde bulundurabilirsiniz.
Her hafta bu sayıların durumunu açıklayan yazımızı haftalık bültenlerimize eklemeyeceğiz isteyenler bu açıklamayı Sayısal Oyunların (şans oyunları) açıklamalar kısmından bulabilirler.

Bültenlerimizin değerlendirme kısımlarında çıkan sayıların derece düzenlerini veriyoruz. Bu düzenlerin + işaretinin sağındaki değer +1 sayısının hangi dereceden çıktığını gösterir. Diğer 5 sayı ise en soldan başlamak üzere 0-1-2-3-4-5-6-7 derecelerinden kaçar tane sayı çıktığını gösterir.
Sayıların toplamı 6'yı vermeyecektir.
+1 sayısının derecesi 0-2-3-4 ise toplamları 6'yı vermeyecektir. Bunda bir hata bulunmamaktadır. +1 sayısı 1 tane olması nedeni ile direkt o sayının derece değeri verilmiştir.
Yukarıda anlattığımız durum sadece Şans Topu için geçerlidir. Diğer oyunların işleyişi kendine göre farklılık gösterir. Bu şekilde bir anlatım ile derecelerde bulunan toplam çıkması gereken sayıların toplamını verecektir. Bu gibi hesaplamaların hiçbirinde yanlışlık bulunmamaktadır.

Şans Topunda doğru sayıları yakalamak diğer oyunlara göre daha kolaydır. +1 kısmından seçeceğiniz sayıyı dikkatli seçmeniz önemlidir.

Bu yöntem Sayısal Oyunlarda (şans oyunları) sürekli kazananların izlediği yöntemlerin bir plan eşliğinde analiz edilmesi sonucu elde edilmiş verilerdir. Bu verilerden yararlanarak sizde tesadüfen oynayarak değilde bilinçli tercihler yaparak kazanmanız mümkündür. Elbette seçtiğiniz sayıların kazanma garantisi bulunmuyor. İlerleyen haftalarda her hafta bu bülten yayınlanacaktır. Her hafta sayıların durumu ve karakteri değişmekte bizimde anlatacağımız taktikler değişecektir.

Bu kuralları uygulayarak kazanmamanız için bir sebep bulunmamaktadır.

Şans Topu nasıl tutturulur sorusunu cevapladık.

Seçtiğiniz sayıları tutarlı bir şekilde oynayabilmeniz için Sayın TALAT DOĞAN’ın yazdığı ücretsiz kullanıma açtığı programı da indirmeniz durumunda seçimlerinizi daha tutarlı hale getireceksiniz.

Bütün Sayısal Oyunları (şans oyunları) için yazdığı programın kullanılış şekli ise ayrıca bir blog konusu yapılacaktır.
Şans Topu diğer oyunlara göre çok zorlayan bir oyun değildir. +1 sayısının diğer sayılar ile olan ilişkisi önemlidir. Bu konuya da bloglarımızda ayrıca değineceğiz.

Şans Topu için diğer oyunlardaki gibi yaptığımız analizlerimizi yapmaktayız. Şans Topu için daha özel analizlerimizi ilerleyen günlerde bloglarımızda paylaşacağız.

7-DERECE DURUMUNDAKİ DEĞİŞİM- SÜPER LOTO VE SAYISAL LOTO İÇİN GEÇERLİ:

On Numara ve Şans Topunda anlatılan derece durumundaki değişim ile ilgili konular Süper Loto ve Sayısal Loto içinde geçerlidir. Özel durumlar haftalık bültenlerde işlenecektir.

***

Bu hafta Sayısal Oyunlar(şans oyunları) yeni bir parametre ekleyerek başlayacağız. Bu parametre bugünden (13/07/2016) itibaren bütün oyunlarda olacaktır.
Seç satırındaki sayılar kırmızı renktedir. Bu sayıların arasında siyah renkte sayılar bulunmaktadır.
Siyah renkte olan sayılar bu hafta derecesi değişecek sayıları işaret eder. Bu sayılar 6 adettir.


BU SAYILARDAKİ RENKLENDİRME NASIL KULLANILACAKTIR?Bir sayı satırda kırmızı renk sayı arasından siyah renk işaretli ise o sayının derecesi önümüzdeki hafta 1 eksilecek demektir. Bu eksilmeye karşılık her hafta 1-2 adet sayı bu sayılar arasından gelmektedir. Sayısal Loto için belirtmek gerekirse 3 adet belirli zamanlarda gelmektedir. Bu gelme zamanlarını blogumuzda belirteceğiz. Bu sayılardan 3-4 gelme ihtimali vardır şeklinde belirteceğiz. Önceki bültenlerimizde ve bloglarımızda bir sayının derecesi düşük ise o sayının çok seçildiğinden bahsetmiştik.
Bu şekilde belirtmemizin amacı bu sayıların durumlarını bilerek seçip seçmemeye karar vermektir.
Özel olarak bloglarımızda ve bültenlerimizde bu düzenin ayrıntılarına satır aralarında değineceğiz.
Bu sayılar arasında çok seçilen sayılar var ise bu sayılardan çıkmayacaktır. (Derecesi düşük olan sayılar)
Bu sayıların durumundan haberdar olup tamamını eleyebilirsiniz. Seçimlerinizde bulundurmayabilirsiniz. Derecesini uygun bulduğunuz sayıları seçimlerinizde bulundurabilirsiniz.
Her hafta bu sayıların durumunu açıklayan yazımızı haftalık bültenlerimize eklemeyeceğiz isteyenler bu açıklamayı Sayısal Oyunların (şans oyunları) açıklamalar kısmından bulabilirler.

Bu verilerden yararlanarak sizde tesadüfen oynayarak değilde bilinçli tercihler yaparak kazanmanız mümkündür. Elbette seçtiğiniz sayıların kazanma garantisi bulunmuyor. İlerleyen haftalarda her hafta bu bülten yayınlanacaktır. Her hafta sayıların durumu ve karakteri değişmekte bizimde anlatacağımız taktikler değişecektir.
Bu yöntemleri kullanarak kazanmamanız için bir sebep bulunmamaktadır.

Seçtiğiniz sayıları tutarlı bir şekilde oynayabilmeniz için Sayın TALAT DOĞAN’ın yazdığı ücretsiz kullanıma açtığı programı da indirmeniz durumunda seçimlerinizi daha tutarlı hale getireceksiniz.

Süper Loto diğer oyunlara göre tutturulma imkanı en zor olan oyunlardan biridir. Sürekli gelecek haftalara devretmesinin sebebinin  bu olduğunu söyleyebiliriz. Elli dört adet sayının bulunmasından dolayı doğru sayıları yakalamak çok zordur.

Geliştirdiğimiz yöntemler çerçevesinde doğru sayıları yakalama imkanınız daha da artacaktır. 
Kullandığımız yöntemler uzun deneme süreçlerine dahil edilerek sizlerin hizmetine sunulmuştur. 

En zor Süper Loto oyunundan bile zorlanmadan kazanmamak için hiçbir neden bulunmamaktadır. 
En çok çıkan sayı ve en çok çıkan rakamlar üzerinde durmayınız.

7-DERECE DURUMUNDAKİ DEĞİŞİM-SAYISAL LOTO İÇİN GEÇERLİ:

Bu parametremizin eklenmesini ve açıklamasını yeni eklenen parametreler blogumuzda yapmıştık. Buradan da kısaca nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vereceğiz.

Bir sayı satırda kırmızı renk sayı arasından siyah renk işaretli ise o sayının derecesi önümüzdeki hafta 1 eksilecek demektir. Bu eksilmeye karşılık her hafta 1-2 adet sayı bu sayılar arasından gelmektedir. Sayısal Loto için belirtmek gerekirse 3 adet belirli zamanlarda gelmektedir. Bu gelme zamanlarını blogumuzda belirteceğiz. Bu sayılardan 3-4 gelme ihtimali vardır şeklinde belirteceğiz. Önceki bültenlerimizde ve bloglarımızda bir sayının derecesi düşük ise o sayının çok seçildiğinden bahsetmiştik.
Özel olarak bloglarımızda ve bültenlerimizde bu düzenin ayrıntılarına satır aralarında değineceğiz.
Bu sayılar arasında çok seçilen sayılar var ise bu sayılardan çıkmayacaktır. (Derecesi düşük olan sayılar) Buradan ilgili haftada derecesi 0 olan sayının çıkmayacağı anlamına gelmez. Sabit derece düzenleri tablomuzda soldan 1. sayı derecesi sıfır olan sayı adetini belirtir. Sabit derece tablomuzdan 0 derecesinin ne kadar önemli olduğu konusunda bir fikir edinebilirsiniz.

Bu sayıların durumundan haberdar olup tamamını eleyebilirsiniz. Seçimlerinizde bulundurmayabilirsiniz. Derecesini uygun bulduğunuz sayıları seçimlerinizde bulundurabilirsiniz.
Her hafta bu sayıların durumunu açıklayan yazımızı haftalık bültenlerimize eklemeyeceğiz isteyenler bu açıklamayı Sayısal Oyunların açıklamalar kısmından bulabilirler.

Bu yöntem Sayısal Oyunlarında (şans oyunları) sürekli kazananların izlediği yöntemlerin bir plan eşliğinde analiz edilmesi sonucu elde edilmiş verilerdir. Bu verilerden yararlanarak sizde tesadüfen oynayarak değil de bilinçli tercihler yaparak kazanmanız mümkündür. Elbette seçtiğiniz sayıların kazanma garantisi bulunmuyor. İlerleyen zamanlarda her hafta bu bülten yayınlanacaktır. Her hafta sayıların durumu ve karakteri değişmekte, bizimde size vereceğimiz bilgiler değişecektir.
Bu yöntemleri kullanarak kazanmamanız için bir sebep bulunmamaktadır.

Seçtiğiniz sayıları tutarlı bir şekilde oynayabilmeniz için Sayın TALAT DOĞAN’ın yazdığı ücretsiz kullanıma açtığı programıda indirmeniz durumunda seçimlerinizi daha tutarlı hale getireceksiniz.

Bütün Sayısal Oyunları (şans oyunları) için yazdığı programın kullanılış şekli ise ayrıca bir blog konusu yapılacaktır.  

8-SIRA DÜZENİ ANLATIMI:

8-ON NUMARA İÇİN SIRA DÜZENİ KULLANIMI ANLATIMI:
On Numara sabit sıra düzeni tablomuzda bir tane örnek düzen seçerek kullanımını anlatacağız.
44332 sıra düzeni için kullanımı anlatabiliriz.
Başlangıç tablomuzun en üst kısmında sütunların numaraları bulunmaktadır. 1-10 aralığındadır.
Her hangi bir başlangıç tablosunu açarak ilk satırda bulunan bu sayıları bulabilirsiniz.
İlgili haftanın kaç numaralı çekiliş olacağını belirten sol en üstte bulunan sayının bulunduğu satırdır.

Burada bulunan 1-10 sayıları ilgili sütunun numarasını gösterir.
Düzenlere göre bir tablodan en fazla 5 adet sütun seçebilirsiniz.
Yukarıda bulunan 44332 düzenin için çizeceğiniz 5 tane çizgi için seçeceğiniz sayıların adeti 4+4+3+3+2=16 adettir. 16 sayı ile tespit edeceğiniz sayılar ile kolonlarınızı düzenleyebilirsiniz.
Bu sayı adetlerini artırmak size kalmıştır.
Bu seçimlerde dikkat edilmesi gereken konu sütunlardan çıkabilecek en fazla sayı adetini tespit edebilmektir.

Çıkacak sayıların hangi sütunlardan olduğunu nasıl tespit edebilirim?
On Numara için çıkan sayılar en fazla derecesi 1-2-3 olan sayılardan çıkmaktadır.

Başlangıç tablosundan asal sayıların yerlerine göre çıkabilecek sayıların sütunlarını tahmin edebilirsiniz.
Sayıların en fazla çıkabileceği 5 tane sütun belirleyiniz.
Örneğin; bu sütunların numaraları 2-4-5-7-9 numaralı sütunlar olsun.
Bu sütunlardan kağıt üzerinde veya ekranınızda silinebilir kalemle çizgi çiziniz.
Yukarıdaki düzeni 1-3-5-6-9 şeklinde de belirleyebilirsiniz.

İlk örneğimize dönerek 2-4-5-7-9 numaralı satırlardan hangilerden en fazla sayı çıkacağını tahmin edelim.
2-3 adet sayı
4-2 adet sayı
5-4 adet sayı
7-4 adet sayı
9-3 adet sayı
Şeklinde belirledik. Bu seçimleri 2-4-5-7-9 sütunları için kendi seçimleriniz çerçevesinde en fazla sayı çıkacak düzen için değiştirebilirsiniz.
44332 düzeni dışında başka bir düzen seçseniz dahi kullanım aynıdır.

Sıra düzenini belirledikten sonra grup düzeni seçimini de belirledikten sonra seçmeniz gereken sayılar belirecektir. Bu sayıların derecelerinden kaçar tane sayı çıktığını belirleyiniz.
Bu şekilde belirlediğiniz düzenlerin çıkmayacağını tahmin ederseniz. 1-2 sütundan veya satırdan çizdiğiniz çizgilerin yerlerini değiştiriniz.
Bu şekilde yaptığınız değişimler ile derecelerinde değiştiğini farkedebilirsiniz.

8-ŞANS TOPU İÇİN SIRA DÜZENİ KULLANIMI ANLATIMI:

Sıra düzeni için kullanım şekli bütün oyunlar için aynıdır.
Şans topunda 4.GRUP-+1 sayısı için 2.GRUP'ta bulunan 6-10 sütunları için seçim bulunmamaktadır.
10. sütun için 2 sayıdan daha fazla sayı seçmeniz mümkün değildir. Düzenler buna uyumlu olarak kurulmuştur.
Eğer bir sıra düzeninde 3 değeri bulunuyorsa 10. sütundan seçilmeyeceği kesindir.
Derece düzenleri kurtarması durumunda istediğiniz sütundan seçimlerinizi yapabilirsiniz.
Sıra düzeni +1 sayısı içinde seçmeniz gereken sayı adetini kapsar.

Örneğin:
21111 sıra düzeni için seçim yapalım.
Sayıları derece düzenlerine göre değerlendirdiğimizde;
2-4-6-9-10 sutunlarından kaçar sayı çıkacağını tespit edelim.
2-1 adet sayı,
4-1 adet sayı,
6-2 adet sayı,
9-1 adet sayı,
10-1 adet sayı,
Şeklinde belirledik. Bu seçimleri 2-4-6-9-10 sütunları için kendi seçimleriniz çerçevesinde en fazla sayı çıkacak düzen için değiştirebilirsiniz.

Sıra düzenini belirledikten sonra grup düzenini de belirleyebilirsiniz. Hangisini öncelikli belirleyeceğiniz size kalmıştır.
Tablodan grup düzeni ve sıra düzeninin çakıştığı sayıların durumlarını inceleyeniz. Asal durumlarını, tek-çift durumlarını kontrol ediniz.
Derecelerden kaçar tane sayı çıktığını tespit ediniz. Önceki haftalardaki bültenlerden derecelerden kaçar adet çıktıklarına bakabilirsiniz. Kendi tercih edeceğiniz derece sayıları ile de seçimlerinizi yapabilirsiniz.

8-SÜPER LOTO İÇİN SIRA DÜZENİ KULLANIM ANLATIMI:

On Numara ve Şans Topu için sıra düzeni kullanımı Süper Loto içinde aynıdır.
21111 sıra düzeni için Süper Loto sıra düzeni kullanımı;
1-10 numaralı sütunlardan derece ve diğer durumlarına göre değerlendirdiğiniz çıkabilecek veya en fazla çıkabilecek sütunları tespit ediniz. Bu sütunlara dikey çizgiler çiziniz.

Örneğin: Bu sütunlar 2-5-7-9-10 sütunları olsun.
2-1 adet sayı,
5-2 adet sayı,
7-1 adet sayı,
9-1 adet sayı,
10-1 adet sayı,
Şeklinde belirledik. Bu seçimleri 2-5-7-9-10 sütunları için kendi seçimleriniz çerçevesinde en fazla sayı çıkacak düzen için değiştirebilirsiniz.

Süper Loto diğer oyunlara göre en zor olanıdır. Bu oyundaki zorluklar belirlenen parametrelerin kullanımı ile aşılabilir.


8-SAYISAL LOTO İÇİN SIRA DÜZENİ KULLANIMI ANLATIMI:

On Numara, Şans Topu, Süper Loto için sıra düzeni kullanımı Sayısal Loto içinde aynıdır.
Bir örnekle Sayısal Loto için sıra düzeni kullanımını açıklayalım.

21111 sıra düzeni için Sayısal Loto sıra düzeni kullanımı:
1-10 numaralı sütunlardan derece ve diğer durumlarına göre değerlendirdiğiniz çıkabilecek veya en fazla çıkabilecek sütunları tespit ediniz. Bu sütunlara dikey çizgiler çiziniz.

Örneğin: Bu sütunlar 1-4-6-8-10 sütunları olsun.
1-1 adet sayı,
4-1 adet sayı,
6-2 adet sayı,
8-1 adet sayı,
10-1 adet sayı,
Şeklinde belirledik. Bu seçimleri 1-4-6-8-10 sütunları için kendi seçimleriniz çerçevesinde en fazla sayı çıkacak düzen için değiştirebilirsiniz.

Öncelikli seçiminiz sıra düzeni olurken grup düzeni de olabilir.
Belirleyeceğiniz bir grup düzeni ile sıra düzeninin çakıştığı noktalar size çıkacağını tahmin ettiğiniz sayıları verecektir.
İki düzenden seçeceğiniz sayılar sayıların adeti 6'dan fazla olmayacaktır.


9-OneDrive uygulaması:

Bültenlerimizde her hafta tablolar halinde eklediğimiz bültenleri excel dosyalarına aktararak online erişime açmış bulunuyoruz.
Bültenlerin içinde Onedrive penceresini görebilirsiniz. Bu uygulamaya geçmemizin nedeni site trafiğinin %70'i mobil kullanıcılar olması nedeni iledir. Masaüstü excel uygulamasına erişemeyen veya lisanslı kullanıma sahip olamayan izleyenlerimiz excel ile yapılabilecek işlemleri yapamıyordu.
Sıralama, filtreleme, sayıları renklendirme gibi bir çok özelliği içinde barındıran exceli online olarak kullanmak mümkündür.
OneDrive uygulamasını araçları ile beraber kullanabilmek için Microsoft'un mail hizmetlerinden bir tanesini kullanıyor olmanız gerekir.
Oturum açmadan excel araçlarınızı kullanmanız mümkün olmaz.
Excel biliyorsanız bulunmaz gerçekten çok beğeneceğizi düşünüyoruz. Beğendiğiniz veya beğenmediğiniz durumları bizimle bültenlerin alt tarafında yer alan yorum kısımlarından paylaşabilirsiniz.
OneDrive penceresinde ise çanta içinde onay✅ olan bir düğme vardır oradan ise beğendiğiniz veya beğenmediğiniz konuları Microsoft'a bildirebilirsiniz.
Paylaşımlarımız hakkında beğenilerinizi yazarsanız Microsoft bize torpil yapabilir. Bizde izleyenlerimizle bunu paylaşırız.
Microsoft excel ürünleri ve kullanım alanları hakkında da yazılar yazmayı planlıyoruz. Bu programlarda bir fikir mimarisi nasıl oluşturulur gibi konular üzerine yazılar yazacağız.

***

Yoğunlaşmak nedir?

Bu kavram önemlidir. Sizde yoğunlaşmanın ne olduğu konusunda internetten araştırmalar yapınız, konu ile ilgili kitapları temin edip okuyunuz. Kendi açımızdan yoğunlaşmanın ne demek olduğunu nasıl olması gerektiği konusunu ise ayrı bir blog konusu yaparak anlatmaya çalışacağız.

Her ne kadar bütün oyunlarda tabloların kendine has özellikleri olsa da yoğunlaşarak hiçbir parametreye bağlı kalmadan sayıları seçmenin en etkili yöntem olduğunu düşünüyoruz.
Bu şekilde seçimlerinizi yapmak garantisi olmayan bir sistemdir. Önceliğiniz eğer kazanmak ise tavsiye ettiğimiz düzenleri izleyerek seçimlerinizi yapmanız durumunda kazanacaksınız.

Doğruyu bulmak için tek bir yol yoktur.
Her insanın hayata bakış açısı farklı olsa da standart insan üretmek hedeftir. Bunun için biz blogumuzu olabilecek en esnek düşüncelere cevap verecek şekilde yazmaya çalışacağız.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog Sayisal Satoshi tarafindan dizayn edilmistir. Tamami orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.