Pazar, Kasım 24, 2019

Anahtar-Kilit Kapsamında Sayısal Oyunlarda Kazanmak nedir?

Anahtar-Kilit Kapsamında Sayısal Oyunlarda Kazanmak nedir?
anahtar kilit ilişkisi

Sitelerde bu zamana kadar hiç büyük iddialarda bulunmadım. Ne yapabiliyorsak onu yazdım ve onu açıklamaya çalıştım. Bazı ifadeleri kullanmamız gerekirken dahi kullanmamışlığımız çoktur. Örneğin şifre kelimesi bizim anlattığımız konular çerçevesinde mutlaka kullanılması gereken bir kavramdır.

Anahtar-kilit ilişkisi nedir?

Çalışma yaparken bir anda aklıma anahtar-kilit ilişkisi geldi. Bir anahtar için kilit uyumlu değilse yani anahtar kilidin şifresini bilmiyorsa anahtar açılmayacaktır.
Bu yazımızda aşağıdaki soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.
Bir çekiliş için çıkan sayıların dizinleri bir tanedir. Bununla birlikte dizinlerin birlikte çıkan düzenleri de sıralı bir şekilde benzersiz olacaktır. Bununla birlikte bu birlikte çıkan düzenlerin sonraki haftalarda birlikte çıkmaması için bir neden yoktur. Sayılar farklı olabilir.

Anahtar bir tanedir. Anahtarın şifresi ise bir tanedir. Düzenler ise anahtarın her bir şifresinin değerini ifade eder. Düzenlerin bir araya getirilerek çıkan sayıların şifresi bulunmaya çalışılır.
Bu işlem teorik olarak böyledir fakat pratikte durum bu şekilde değildir.
Oyuncular öncelikle anahtarlarını oluşturur ve benim anahtarım budur derler yani katılımcı olurlar.
Çıkan sayıların anahtarı kilide uyarsa kilit açılır ve büyük ikramiyenin sahibi olunur.
Sayısal Oyunların bütün olayı budur.
Anahtar oluşturmanın iki yolu vardır.
El ile dizin oluşturmak,
Makine ile kolon oynatmak,
Makine ile oynatılan kolonların olayını sitelerimizde anlattık.

Düzenleri bir şifrenin parçaları olarak nitelemiştik. Bir düzenin kullanılması olasılıklar çemberinin daraltılmasını ifade eder. Kilit bağlamında anlatırsak bir şifresi uymuştur. Bundan sonra yapılması gereken bu düzenle birlikte çıkabilecek bir başka düzeni seçmek olacaktır. İkinci doğru bir şifreyi seçtiğimizde ise yine olasılıklar çemberini daraltmış olacağız.
Olasılıklar çemberini daha da daraltmak çıkan sayıların dizinini bulmak açısından risklidir. Eğer çıkan sayıların anahtarına denk gelmez ise katılımın tamamı zarar olarak yazılacaktır.
Bu riski alarak birden fazla düzen seçerek olasılıklar çemberini daraltır ve oluşturulabilecek bütün dizinleri oluştururuz.
Bu kullanım SenSeç programını kullanmadan yapılan bir anlatımdır. 
SenSeç programı üretilen dizinlerin düzenlerini ve hangi sıralarda olduklarını gösterir.
Öte yandan izleyenlerimiz tahmin tablosundan el ile kendi oluşturdukları düzenlerin dizinlerini ve dizinlerin sıralarını görmek isteyebilirler. Bu konuda bir talep olması durumunda OneDrive dosyasına yeni bir sekme ekleyebiliriz. Bu sayede SenSeç programının ürettiği dizinler değil de izleyenlerimiz kendi ürettiği dizinlerin tahmin tablosundaki konumlarına göre belirledikleri sayıların dizinlerini göreceklerdir.

Sayısal Oyunlarda, oyun hangisi olursa olsun, kazanmanın nasıl bir felsefe çerçevesinde geliştiğini anlatmaya çalıştık. Sayısal Oyunlarda kazanmanın bir yöntemi varsa o da bu yöntem olacaktır. Dünya'da sitemizde anlattığımız konulara benzer anlatımlar yapabilen bir site daha bulunmamaktadır. Hizmet veren sitelerin tamamı istatistiksel bilgilerin yayınlanması üzerine kuruludur. Bilgilerin analiz edilmesi veya izleyicilerin analiz etmesine müsaade edecek bir yapıda değildir. Sadece istatistik bilgilerinin verilerek bir fikir oluşması sağlanmaya çalışılır.
Bilgilerin yorumlanması üzerine bir sistem bulunmamaktadır. Biz ise sitelerimizde kurduğumuz sistemin anlatımlarını, yorumlarını, analizlerini yapar izleyenlerinde kullanabileceği bilgilere dönüştürürüz.

Bu yazımızda farklı bir açıdan bakarak konuları değerlendirmeye çalıştık. Zaman ve imkan oldukça yeni yazılarımızı eklemeye devam edeceğiz. Umarım bizim olduğu kadar sizin de ufkunuzu genişleten bir yazı olmuştur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog SAYISAL MEHMET tarafindan dizayn edilmistir. Tamamı orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.