Pazar, Eylül 08, 2019

Ruh Bombaları Fırlatmak ya da SenSeç Programı nedir?

08/09/2019 17:00
SenSeç programı ile en geniş olasılıklar çemberinden dizinler üretebilirsiniz. Üretilen dizinlerin düzenlerini ve sıralarını görerek üretilen dizini kullanmaya karar verebilirsiniz. Bu yöntem aynı bir sanatçının ilham almak için kullandığı yönteme benzerdir.

Sanatçılar nasıl çalışır?

Aşağıdaki yazıyı en alt kısımda eklediğim kitaptan bir alıntı yaptım. Bir sanatçı yeni bilgilere ulaşmak için nasıl rassal bir yöntem kullanıyorsa bizde SenSeç programı ile en geniş olasılıklar çemberinden rassal dizin oluşturma işlemini yaparız.
Temiz bir zemine boyanın yapacağı işaret en geniş olasılık çemberini ifade eden bir çemberdeki bilgiyi ifade eder. İşte bizim SenSeç programı ile yaptığımız işlemde tam olarak budur.
Denemeleriniz sonucunda oluşturacağınız ve katılımcı olacağınız bir dizinin seçeceğiniz düzenlere göre kazanma ihtimali her zaman vardır. Eğer çıkan sayıların düzeni seçtiğiniz düzenle aynı olursa aynı olasılık çemberinden bir dizin oluşturmuşsunuz demektir.
Seçtiğiniz sayıların aynı olması durumunda ise sayıları tam ve doğru bilmiş olursunuz.
Bu sayede 1-2 kolon ile büyük ikramiye kazanmış olursunuz. Burada sitelerimizde anlattığımız konuları okumanız ve tahmin ve sonuç değerlendirme tablolarını iyi çalışmış olmanız gerekir. Bu çalışma size bir deneyim kazandıracaktır. Kazandığınız deneyimleri haftanın son tahmin tablosu ve OneDrive dosyası üzerinde kullanır ve dizinlerinizi kendinizden emin bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

Sitelerimizde Sayısal Oyunlarda kazanmak üzerine bir çalışma imkanı sunarız. İzleyenlerimiz bu imkanları kullanarak bilinçli bir şekilde katılımcı olurlar ve en azından kaybetseler dahi içleri rahat edecektir. Deneyimleri kendilerine bir şeyler yaptırabilirse büyük ikramiye kazanabilirler.

Her insanın şansı ve şansını denediği zamanın büyüsü kendine özgüdür. (Sui Generis)
SenSeç programının en büyük özelliği de buradadır. Bu güzelliği sitelerimizde anlatarak izleyenlerimizin kullanmasını sağlıyoruz.

Ruh bombaları fırlatmak

Çıkmaza girdiği zaman Leonardo da Vinci bazen, bir süngeri ya da bez parçasını boyaya batırır ve onu duvara fırlatırdı. Daha sonra sonucu inceler ve sıçramalarda,damlalarda ve birikintilerde gördüğü formlarda ve şekillerde ilham bulurdu. O zamandan beri sanatçılar bu yaklaşımın çeşitlerini uygulamaktadırlar. En çok bilinen temsilcisi muhtemelen Jackson Pollock olan, soyut ekspresyonistler olarak bilinen grup, kasten bu serbest biçimli teknikleri kullanarak eserler yaratmıştır.

Daha yakın zamanlarda "ruh bombaları" tekniği, yaratıcı düşünme konusunda uzmanlaşan bazı işletmeler tarafından kullanılmıştır. Uygun bir şekilde koruyucu kıyafetler giymiş olan katılımcılar boya torbalarını -ruh bombalarını- bir duvara fırlatırlar, sonra sonuçları ek çizgilerle ve fırça darbeleriyle çoğaltırlar. Bir problemi çözmeyi ya da fikirler üretmeyi içeren ciddi bir amaç olmasına rağmen, katılımcılar kargaşaya düşmeden etrafa boya fırlatmanın adeta imkânsız olduğunu keşfederlerken, etkinlik her durumda biraz komiktir.
Yaratıcı düşünme-s.204-978-605-9746-64-9

2 yorum:

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog SAYISAL MEHMET tarafindan dizayn edilmistir. Tamamı orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.