Pazar, Ağustos 25, 2019

Sayısal Oyunlarda Bilen Sayısını Arttırmanın Yöntemi nedir?

25/08/2019
4 tane Sayısal Oyunlar için iki tür katılım şekli vardır.
  • El ile kolon düzenleyerek katılım,
  • Makine ile oynatılan kolonlar ile katılım,
Bu yazımızda;
  • Makine ile oynatılan kolonların işleyişi nedir?
  • El ile düzenlenen kolonların özgürlük alanı nedir?
  • Sayısal Oyunlarda bilen sayısını arttırmanın yöntemi nedir?
  • El ile kolon düzenlemeyi en etkin şekilde nasıl kullanabiliriz?
  • Makine ile düzenlenen kolonlar nasıl bir sistemle oluşturulmaktadır?
  • İki oynama düzeni arasında rekabet var mıdır?
  • Sayısal Oyunlarda birden fazla kişiye ikramiye kazandırmanın yolu nedir?

Sayısal Oyunlarda amacımız nedir?

El ile düzenlenen kolonlar oyuncuların rassal olarak seçtikleri sayılar ile düzenlenen kolonlardır. Bunların dışında Profesyonel oyuncuların belirli sistemler çerçevesinde düzenledikleri kolonlardır. Bu oyuncular kendilerine göre kurdukları sistemleri kullanırlar.
Sitemizde anlattığımız düzenler bu sistemlerin kullanılmasını tabana yaymaktadır.

Oyuncular kolonlarını nasıl düzenliyor olurlarsa olsunlar bir özgürlük alanları vardır.
Çıkan sayıların dizinin birden fazla kişi 10-15 kişi aynı anda düzenlemişse büyük ikramiyenin bölünmesi söz konusu olacaktır. İşte bu bir özgürlük alanıdır.
Nasıl bir özgürlük alanı olduğunu makine ile oynatılan kolonları anlattığımızda daha iyi göreceksiniz. El ile düzenlenen kolonlarda bir dizinin birden fazla düzenlenmesine ve birden fazla kişi tarafından müsaade edilir. Makine ile oynatılan kolonlarda bir dizinin birden fazla düzenlenmesine müsaade edilmez. Eğer makine ile oynatılan kolonlardan bir tanesine büyük ikramiye çıkmış ise bunlardan sadece bir tanesine çıkacaktır.
Neden olduğu üzerine kafa yoralım.

Makine ile oynatılan kolonların işleyişi nedir?

Bir Sayısal Oyun için oyuncuların çok sevdiği Sayısal Loto olsun.
Bir hafta için makine tarafından 100.000 kolon üretilmiş olsun.
Şöyle bir varsayım vardır. Makine ile üretilen dizinlerin tamamı birbirinden farklıdır. Bu nedenle büyük ikramiye makine ile oynatılan kolonlara çıkacaksa bunlardan yalnızca bir tanesine çıkacaktır.
100.000 kolondan her dizin için 5 tane oluşturulmuş olsa, 20.000 dizin eder.
dizinlerin bu şekilde azaltılması makine ile oynatılan kolonların kazanma olasılığını düşürür.
Bu şekilde bir planla makine ile oynatılan kolonlar düzenlense bunların arasından büyük ikramiye çıkacak olursa 5 kişiye birden büyük ikramiye çıkacaktır.
Daha fazla bir dizin yazalım. Makineye üretilen bir dizinden 10 tane üretilmiş olsun.
Bu durumda ise 10.000 dizin üretilmiş olacaktır. Dikkat ederseniz kazanma olasılığı düşüyor. Yani benzersiz kolon katılım oranı düştükçe kazanma ihtimali aynı oranda düşüyor.

Bu durumda nasıl bir yöntem kazanma olasılığını en üst seviyede tutacaktır?

Makine ile oynatılan dizinlerden üretilen benzersiz dizinler matematiksel olarak kazanma ihtimaline en üst seviyede tutacaktır. Makine kolonlarına çıkarsa sadece 1 kolon kazanacaktır.
Bunların yanında el ile düzenlenen kolonlarda aynı dizini üretebilmişse ortak olabileceklerdir.
İşte Sayısal Oyunlarda sürekli 1 kişinin kazanmasının nedeni budur. El ile düzenlenen kolonlardan bilen çıkmaması ve makine ile oynatılan kolonlardan bir tanesinde bilen çıkması durumunda büyük ikramiye 1 kişiye çıkmaktadır.
İkisinde de bilen çıkmaması durumunda büyük ikramiye devir etmektedir. Makine ile oynatılan kolonların büyük ikramiye kazanma şansı varken toplam kolon içinde sadece bir tanesinin kazanma ihtimali olması nedeni ile makine ile kolon oynatılan kolonların tamamını 1 kolon/toplam kazanma olasılığı(Sayısal Loto için 14 milyon) şeklinde değerlendirmek gerekecektir.

Bu çıkarımımız bu zamana kadar Sayısal Oyunlar için yapılamamış bir çıkarımdır. Umarım kolonlarınızı makineye oynatmaktan vazgeçmeniz için yeterli açıklamaları yapmışızdır.

Makine ile kolon düzenlemek kaybetmeyi baştan kabul etmektir.

Makineye oynatılan kolonların istisnası nedir?

Bu anlattığım durum On Numara oyunu için geçerli değildir. On Numara oyununda çekilen sayı adetinin fazla seçilen sayının az olması nedeni ile makine ile oynatılan kolonlarda birden fazla olması mümkündür. Sayı adetinin fazla olması nedeni ile bunda bilen sayısında bir sınır bulunmamaktadır.
Sitelerimizde yeri geldiğince bu konuyu anlatmaya çalışıyoruz. Sizde anladığınız çerçevede çevrenizdeki insanlarla paylaşabilirsiniz.

Sayısal Oyunların işleyiş mantığı sabit ve değişmezdir. En başından nasıl planlanmış ise o şekilde devam etmektedir. Çalışma ve işleyiş mantığını sitelerimizde anlatıyoruz.

Oyuncular eğer kazanmak isterlerse kolonlarını kesinlikle makineye oynatmamalıdır. Sitemizde her oyun için verdiğimiz SenSeç programını kullanabilirsiniz.
SenSeç programında üretilen bir dizinin düzenleri ve düzenlerin sıraları gösterilir, sitemizde anlattığımız konulardan edindiğiniz deneyimler çerçevesinde dizinleri kullanıp kullanmamaya karar verebilirsiniz.

Sayısal Oyunlarda İdarenin ikramiye tutarlarını arttırmak amacı ile katılımcı olma gibi bir durumu vardır. Yüksek ihtimal ile katılımını makine ile oynatılan kolonlar şeklinde yapmaktadır. Katılımlar yüksek miktarlarda olması nedeni ile kazanma ihtimali de artmaktadır. Bunun dışında İdarenin dışında yer alan oyuncuların kolonlarını makineye oynatması durumunda idarenin kolonları ile kazanma şansı eşit olacaktır fakat kazanan 1 kişi olacaktır. En çok katılım oranı kimdeyse o kazanır.

Esasında iki katılım şekli arasında bir rekabet vardır. Yanlış bir şekilde oyuncular bu rekabeti bilmeden neden sürekli bir kişiye çıkıyor sorusunu sorup işi idareye bağlamaktadır.
Bu yazımızda bunun nedenini açıklamaya çalıştık.

Sayısal Oyunlarda büyük ikramiyenin birden fazla kişiye çıkması güveni arttırır. Makine ile oynatılan kolonların Sayısal Oyunlar içinde bir oranı vardır. O oranları biz bilemiyoruz. İdare kayıtlarında vardır. %70 makine ile düzenlenen kolonsa %30'u da el ile düzenlenen kolonlar olacaktır.
Aslına bakarsınız bu oran Sayısal Oyunlara olan güvenin azalmasını sağlıyor. Bunların içinde birde İdare kuponları olduğunu da varsayarsak normal oyunculara çıkma ihtimali düşecektir. El ile düzenlenen kolonlar bilinçli bir şekilde düzenlenir ise onlar için bir özgürlük alanı vardır ve kazanma oranı daha yüksektir.
Aynı kolonu birden fazla kişinin düzenlenmesi demek profesyonel oyuncu sayısının fazla olduğu anlamına gelir. Sitemizde bir sistem anlatırız ve oyuncuların kendini geliştirmesi için bir imkan sunarız.
Sitelerimizi yazmaya başladığımız günden bu güne sürekli çalışarak bilgi üretmeyi amaçlıyoruz. Edindiğimiz bilgileri sitelerimizde yazarız.

Sayısal Oyunlarda birden fazla kişiye ikramiye kazandırmanın yolu nedir?

Milli Piyango biletlerinden bahsedelim birazda...
Basılan biletlerin bir oranı vardır. Tam bilet, yarım bilet, çeyrek bilet.
Tam biletlerden 1 tane,
Yarım biletlerden 2 tane,
Çeyrek biletlerden 4 tane basılır.
Tam biletlerin çalışma mantığı makine ile düzenlenen kolonlar ile aynıdır.
Basılan biletlerin bir oranı vardı ona sonra bakıp buraya eklerim.

Çekiliş yapılır ve çıkan numaraların hangi biletlere isabet ettiği tespit edilir. Bir plan çerçevesinde biletler basılır. Konuların anlatımına girmeyeceğiz.
Biletlerin tamamı satılır veya satılmaz. Aslında bu konularda idarenin sitesinde duyuru yapılmalıdır. Eskiden televizyonlarda biletlerin tamamı tükenmiştir şeklinde açıklama yapılırdı.

Oyuncuların Sayısal Oyunlarda kazanmak istiyorlarsa kendi içlerinde kazanma üzerine bir örgütlenme kurmaları gerekir. Şimdi derseniz ki o zaman nasıl olacak?
Kazancın adil dağılımı için bir örgütlenme olabilir. Neyse oralara hiç girmeyelim bizim işimiz değil. Facebookta bir sürü gruplar falan var oralara üye olabilirsiniz.

Kazanan kişi diğer oyuncuların daha fazla katılımcı olması için destekte bulunabilir, başka organizasyonlar düşünülebilir. Sonuçta Sayısal Oyunlar kumar değil bir yatırım aracıdır.
Sayısal Loto ve diğer oyunlar için oluşturduğumuz tahmin tabloları vardır. Çıkan sayılar bu tablolardan oluşan dizinlere göre çıkar. Düzenler tahmin tablosunda tam entegredir.

Konular hakkında sorularınız olursa bültenlerin, yazılarımızın yorum kısımlarından yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog SAYISAL MEHMET tarafindan dizayn edilmistir. Tamamı orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.