Çarşamba, Şubat 06, 2019

Tahmin Tablosu Üzerinden SenSeç Yöntemi (SS) İle Kolon Oluşturma nedir?

06/02/2019
Sayısal Oyunlar sitelerimizde bu zamana kadar izleyenlerimizden tahmin tablosu üzerinden dizin oluşturma çalışmalarının nasıl yapılması gerektiğini anlattık. Excel üzerinden Rassal sayı oluşturma yöntemi hakkında bir fikir geldi aklıma. Bu şekilde bir formül oluşturarak rassal oluşturulmuş sayılardan dizin oluşturma ve bu dizindeki sayıların tahmin tablosu üzerinde gösterilmesidir. Bu yazı hakkında daha ayrıntılı yazımıza buradan erişebilirsiniz.
Süper Loto için ilk oluşturduğumuz örnek tablo aşağıdadır. Aşağıdaki anlatımın uygulamasını yapabilirsiniz.
On Numara tahmin programı nedir, nasıl kullanılır?
Şans Topu tahmin programı nedir, nasıl kullanılır? 
Süper Loto tahmin programı nedir, nasıl kullanılır? 
Sayısal Loto tahmin programı nedir, nasıl kullanılır?  
Sayısal Loto tahminleri nasıl yapılır?

Makineye oynatılan kolonların nasıl bir hata olduğunu şu yazımızda yazdık. Makineye kolon oynatmadan nasıl düzenler çerçevesinde, sitemizde edindiğiniz bilgiler ile bağımsız olarak nasıl dizinlerinizi oluşturabileceğinizi anlatacağım.
Tahmin tablosu üzerinden oluşan dizinler

Sitemizde Sayısal Oyunlar için sürekli yeni uygulamalar geliştirme-test etme çalışmalarını yapıyoruz. Çalışmalarımızı sonucunda kullanılabilecek araçları izleyenlerin hizmetine sunuyoruz.

06/02/2019 tarihinde bu çalışmaya başlangıç verdik. İlk olarak Süper Loto bültenine ekleyeceğiz. Diğer oyunlar içinde aynı tabloyu hazırlayıp her hafta çekilişler yapıldıktan sonra bültene ekleyeceğiz.
Tahmin tablosu ve OneDrive dosyası ile birlikte talep eden izleyenlerimize bu tablo eklenerek gönderilecektir.
Dosya OneDrive üzerinden her kullanıcıya özgü çalışır. Dosya bir tanedir fakat sınırsız sayıda izleyicimiz dosyadan yararlanarak rassal dizinlerini oluşturabilir.

Dosyada iki tane formül kullanılmıştır.
1 =TAMSAYI(S_SAYI_ÜRET()*(54-1)+1)
2 =RASTGELEARADA(1;54)

Şeklinde iki tane formül vardır ve bu formül için iki tane tahmin tablosu oluşturulmuştur. Aynı anda iki formül farklı dizinler oluşturarak tablo üzerinde oluşturduğu sayıların konumlarını gösterir.
Yukarıdaki formül Süper Loto 6/54 için yazılmıştır. Diğer oyunlar için toplam sayı adetleri değişecek şekilde düzenlenmiştir.

Tahmin tablosu SenSeç (SS) dosyası nasıl kullanılır?

Bu tablo daha çok mobil kullanıcılarımız için dizayn edilmiştir. Aynı şekilde masaüstü bilgisayar kullanıcıları da dosyayı kullanarak rassal sayılar ile dizin oluşturabilirler. Oluşturulan dizinlerin tahmin tablosunda yerlerini inceleyerek çıkıp çıkmayacağına karar verebilirsiniz.
Dosya için düğme seçeneğini denedik fakat program kabul etmemesi nedeni ile olmadı.

Mobil izleyenler nasıl kullanabilir?
OneDrive penceresinde bulunan hücrelerden bir tanesini tıklayın ve mobil telefonunuzdan F9 tuşuna bastığınızda her seferinde dizinleri yeniden oluşturacaktır. Tarayıcı üzerinden klavye aracılığı ile tablo açıkken F9 tuşuna basılabilirse mobilden takip eden izleyenlerimiz kullanabilir.

Iphone telefonlarda tarayıcı açıkken klavye açılıyorsa F9 tuşunu varsa kullanabilirsiniz. Eğer yoksa sayfayı yenileyerek OneDrive dosyasının yenilenmesini sağlayarak yeniden kolon üretilmesini sağlayabilirsiniz. Üretilen kolonu beğenmezseniz sayfayı yeniden yenileyerek yeni kolon üretilmesini isteyebilirsiniz. Dosyaya excelde çalışan makro ekledik fakat mobil cihazlarda makronun çalıştırılmasına OneDrive izin vermiyor. Bu durumu isterseniz şikayet kısmından Microsoft'a yazabilirsiniz.
Makroyu kaldırdık ve sayfa yenileme kolaylığını bulduk. Android mobil cihazlardan da yine klavye açılmıyor veya F9 fonksiyonunu kullanamıyorsanız sayfa yenileme özelliğini kullanabilirsiniz.

Hesaplama seçeneğini Formüller sekmesinden takip edebilirsiniz. Normalde hesaplamalar otomatik olur. Bu programın kullanımında el ile hesapla seçeneğini kullanacağız.
Bunun için isterseniz bilgisayarınız kişisel ise aşağıda resimdeki gibi bir kısayol oluşturabilirsiniz.

Talep eden izleyenlerimize bu linki kullanabilirler. Bu linki yine mobil cihazlarından açabilir, klavye açılıyorsa F9 tuşu ile açılmıyorsa sayfayı yenileyerek yeni kolonlar üretilmesini sağlayabilirsiniz.
Otomatik ve el ile seçeneklerini görebilirsiniz. menü aynı satırın en sağından ayarlanmaktadır.
Otomatik seçeneğini tıkladığınızda sayfada her değişiklik gerçekleşmesi durumunda yeniden kolon üretme işlemini yapar. El ile seçeneğine tıkladığınızda sayfada değişiklik olsa bile hesaplama yapmaz F9 tuşuna basılırsa hesaplama yapar. Mobilden kullanan izleyenlerimiz bir hücrenin içine girdikten sonra enter tuşuna basarak yeniden çıkarsa yeni sayılar üretilir.

Bir başka yol ise mobil cihazdan bir hücrenin içine bilgisayardaki gibi F2 tuşu ile girip çıktıktan sonra da yeni rassal sayılar üretme işini yapmaktadır. Enter tuşuna yön tuşlarına basarak hücreden çıkabilirsiniz.

Tahmin tablosunun üzerinde 2 kısım dizin vardır.
Aşağıdaki tablo üzerinden açıklamaya çalışacağız.

Tahmin Tablosu Uzerinden SenSec Yöntemi (SS) İle Kolon Olusturma Sol tarafta yer alan 1-6 aralığında sarı dolgu olan iki satır yukarıdaki iki formüle göre 2 sıra şeklinde dizin oluşturmaktadır.

1.satır =TAMSAYI(S_SAYI_ÜRET()*(54-1)+1)
2.satır =RASTGELEARADA(1;54)
Formülüne göre dizin oluşturur.

Sol tarafta yer alan 1-6 aralığında yer alan satırın altında ise yukarıdaki satırların hizasında yer alan dizinlerin küçükten büyüğe sıralanmış halini gösterir.
Sol tarafta oluşturulmuş karışık dizini sağ tarafta sıralar ve aşağıda tahmin tablosunda yerlerini gösterir.

Tahmin tablosundan sayıların konumlarını inceleyerek kolay bir şekilde sayıların çıkıp çıkmayacaklarını düşünebilirsiniz.
OneDrive dosyasında bulunan düzenleri sırasına göre seçerek grup ve sıralardan çıkacak sayı adetlerine karar vererek çıkan sayıların seçtiğiniz sayıların durumuna uyup uymadığını kontrol edebilirsiniz. Bu tablo F9 tuşuna basıldığı sürece sonsuz adetlerde rassal dizin oluşturur. İster mobil ister masaüstü cihazlarınızdan dizinlerinizi sorunsuzca oluşturabilirsiniz.
Formüllerin oluşturduğu dizinler en geniş olasılıklar çemberini dikkate alarak dizinleri oluşturur. Bir grup ve sıradan fazla adetlerde sayı gösterebilir.
Bültenlerimizde anlattığımız ve OneDrive dosyasından seçilebilir durumda olan düzenlere uyumlu dizinleri F9 tuşu ile arayabilirsiniz.
Bu uygulamaya oluşan dizinin düzenlerini gösteren tablolar ekleyeceğiz. Siz seçtiğiniz düzenleri gösterdiğimiz alana yazdığınızda veya oluşan dizini uygun bulduğunuzda oluşan dizin için kolonlarınızı oluşturabilirsiniz.
Bu dosya aracılığı ile oluşturulan dizinler için kupon oluşturma çalışması da eklenecektir.

Formüller en geniş olasılıklar çemberine göre dizin oluşturduğu için bir dizinde bir hesaplamada tekrar eden sayılar bulunabilir. Bu durumda oluşan sayılar Süper Loto için 6 sayı koşulunu yerine getirmeyecektir.
Tekrar eden sayılar olması durumunda yukarıdaki tabloda olduğu gibi sayı kırmızı dolgu ile gösterilecektir. Fakat bunun bir önemi yoktur. On Numara için üretilen her dizinin yüksek adetlerde sayı bilme ihtimali yüksektir. Sadece üretilen sayı adetlerini tahmin tablosu üzerinden kontrol edin. Sayıların birlikte çıkıp çıkmaması önemli olması nedeni ile buna bakıp karar verebilirsiniz. Beklediğiniz parametreler bir araya gelene kadar F9 tuşu ile yeni kolonlar üretebilirsiniz.
Oluşan dizini kontrol edin.
Seçtiğiniz parametreye uyuyorsa kullanın veya düzenlerini OneDrive dosyasındaki yerini beğenirseniz oluşturulan dizini kullanabilirsiniz.


Düzenlere uyumlu dizin oluşturma ayarı nasıl yapılır?

Yukarıdaki tablo Tahmin tablosunun excel halinin görüntüsüdür. Excel dosyası üzerinden 1-6 aralığında bulunan hücrelerdeki en büyük değeri değiştirerek sayıyı hangi aralıkta oluşturması gerektiğini belirleyebilirsiniz.
Bunun için bir örnek vereceğiz.
Süper Loto için OneDrive dosyasında 4 tablodan 2.tablodan 2.sıradaki düzeni seçelim.
111111 grup düzeni olsun.
Süper Lotoda 6 tane grup vardır ve her gruptan bir sayı çıkacak üzerine bir varsayım çalışacaktır.
Excel dosyasından en soldan başlayarak 1. sütunda bulunan sayı için 54-1 ve 1-54 aralığını 1-9 olarak; 2.sütunda bulunan sayı için 54-1 ve 1-54 aralığını 10-19 olarak; 3.sütunda bulunan sayı için 54-1 ve 1-54 aralığını 20-29 olarak; 4.sütunda bulunan sayı için 54-1 ve 1-54 aralığına 30-39 olarak ve diğer sütunlar içinde grup düzeni ayarını yaparak bitiriyoruz.
Bu ayar ile rassal olarak her gruptan her hücrede 1 sayı oluşturulacak ve birbirinden benzersiz olacaktır. Yukarıda anlattığımız en geniş olasılık çemberinin oluşturduğu sorun burada kayboluyor. Bu nedenle önemli bir sorun değildir.
Bu Formüller dosyada sabit olduğu için dosyayı kapatıp açtığınızda yeni eski haline dönecektir.
Yukarıda grup düzenine uyumlu dizin oluşturmayı seçtik. Aynı uygulama sıra düzeni için yapılamaz.
Derece düzeni için gereken düzenlemeler yapıldıktan sonra kullanabilirsiniz.
Yukarıdaki düzenden farklı olarak 2-3 değerlerini herhangi bir hücre için ayarlayabilirsiniz. Bu durumda bazı zamanlarda sayılar tekrar edebilir. Yine F9 tuşuna bastığınızda yeni bir dizin oluşturacaktır.

İki formül içinde aynı işlemi uygulayabilirsiniz.

Bu yöntem makineyi oluşturulan dizinlerin kullanıldığı sisteme benzer bir sistemdir ve sitemizde verdiğimiz bu dosyayı kullanarak makineye oynatılabilecek veya kazanmaya en yakın dizinleri bu yöntem ile oluşturabilirsiniz.
Bu dosyanın kullanımını burada anlattık konu hakkında eklemeler olursa yine buradan yazacağız.
Dosya çekilişlerden sonra bültenin başlangıcına eklenecek yukarıda belirttiğimiz gibi isteyen izleyenlerimize gönderilecektir.

Tablonun kullanım şekilleri nelerdir?

Az çok excel kullanmaya aşina olanlar tablonun nasıl çalıştığını anlayacaktır. Hiç excel bilmeyen ise sayemizde excel öğrenmiş olacaktır. Excel üretime yönelik bir programdır. Microsoft'un tamamı yine üretime yönelik programlardır. Üretim süreçlerinde yeni fikirleri hayata geçirmenize yardımcı olur.
Bizim çalıştığımız alanda işlerimizi görebilecek seviyededir. Kendini geliştiren bir microsoft ürünüdür.

Tabloda görünen sayıları seçmekte zorlanırsanız ekranın sağ tarafındaki büyüteci kullanabilirsiniz. Tarayıcıdan kullanırsanız ctrl+mause tekerleğini ileri hareket ettirerek görüntüyü büyütebilirsiniz.

Tahmin tabloları her haftanın kendine özgü olacak şekilde düzenlenir. Çekilişler yapıldıktan sonra sayfayı yenileyerek F9 tuşu ile çıkan sayıları kaç kez bastıktan sonra bulacaksınız testini yapabilirsiniz.
Tabloya onun için bir formül ekleyebiliriz. Açılan her pencere için farklı bir şans vardır.

Program rassal sayılar ile rassal dizinler oluşturur. Bir dizin için hücrelerde üretilen sayılar birbirinden bağlantısız oluşturulması nedeni ile dizindeki sayılar tekrara düşebilmektedir. Programda tekrara düşen sayılar olsa dahi tahmin tablosu üzerinde sayıları gösteriliyordu. Bu şekilde tam dizinin oluşması için şekil şartı yerine gelmemesi nedeni ile tahmin tablosunda sarı dolgu ile seçili göstermemesi gerekir. Aynı zamanda üretilen sayılar arasında tekrar eden sayılar kırmızı dolgu ile gösterilir. ilk 1-2 program o şekilde olmasının bir sakıncası yoktur. Bundan sonraki programlar tam dizin oluşmamışsa tahmin tablosunda gösterilmeyecektir.

On Numara bu durumdan istisnadır. Çünkü On Numarada seçilen 22 sayı içinden tekrara düşen sayılar olsa dahi 10 sayıdan az olmamak koşulu ile kalan sayıların arasından 10 tane birlikte çıkabilecek sayı seçerek kolonlarınızı üretebilirsiniz.


Yeni eklenen özellikler:

Tahmin tablosu üzerinden farklı parametreleri okumak bilgiyi arttırır. Bu bilgiler ise hangi parametrelere göre seçim yaptığınızı bilmenizi sağlar.

 • Derece değeri değişecek sayılar,
 • Önceki haftanın çıkan sayıları,
Yukarıdaki iki parametreyi tahmin tablosu üzerine entegre ettik.
Derece değeri değişecek sayıları normalde tahmin tablosu üzerinde siyah punto ile takip ediyoruz.
SenSeç yöntemi (SS) için geliştirdiğimiz tablomuzda yine aynı şekilde takip edeceğiz.

Önceki haftanın çıkan sayılarını ise sayının yanındaki "TL" işareti ile göstereceğiz.
 • Rassal üretilen sayıların,
 • Derece durumlarını,
 • Konumlarını,
 • Önceki hafta çıkıp çıkmadığını,
 • Derece değerinde değişim olup olmayacağını,
 • Asal durumlarını,
 • Tek-çift olma durumlarını,

Kontrol ederek çıkıp çıkmayacağına karar verebilirsiniz. Bu zamana kadar anlattığımız bilgilerde izleyenlerimizi sayılarını el ile seçerek oluşturmalarını istiyorduk. Artık bunu istemeyeceğiz.
Göndereceğimiz dosya ile programdan rassal üretilen sayıların çıkıp çıkmayacağına karar verebileceksiniz.
Üzerinde çokça çalıştığımız, test aşamalarını itina ile yaptığımız bir uygulama olmuştur. Umarım bütün izleyenlerimize yararlı olur.

11/02/2019
Programı oluşturalı 1 hafta oldu. Yeni özellikleri eklemeye devam edeceğiz. Bu yazımızı özellikleri ekledikçe güncelleyecek, anlatımlarını yapacağız.

Yapılması gereken tahminler:

Grup ve sıralardan çıkacak sayı adetleri,
Grup ve sıralardan hangi sayıların çıkacağına ve birlikte çıkacağına karar vermek,

Yazdığımız program 1-80 sayı aralığında 22 sayı için en geniş olasılıklar çemberini kullanarak rassal sayı üretir. Üretilen sayı adetleri 10-22 adet aralığında olması gerekir.

Her hangi bir sayıdan 22 sayı içinde 2 tane varsa satır kırmızı dolgu ile gösterilecektir.
Sayıların 10 adetten az olmaması koşulu ile üretilen her dizin değerlidir.
Sitemizde anlattığımız bilgiler çerçevesinde bir deneyim kazanırsınız ve bu deneyimi üretilen dizinler üzerinde kullanırsınız. SenSeç programı üzerinden bilgilerinizi uygularsınız.

On Numara SenSeç programında üretilen her dizin tahmin tablosunda mantıklı dağılması ve birlikte çıkma ihtimali olan sayıları bir arada üretmesi durumunda mantıklıdır.
Üretilen sayıların adeti bir parametre değildir. Mantıklı her üretim değerlidir.

Burada yaptığımız rassal sayı üretimi hiçbir parametreye bağlı kalmadan en geniş olasılıklar çemberini kullanarak oluşturulur.

Tabloda gruplardan çıkacak sayı adetleri açısından el ile tecrübeye dayalı tahmin yapmak gerekir. Fakat bundanda zaman kazanmak açısından sayı üretim formülünü gruplardan çıkacak sayı adetleri içinde uyguladık.

Bu durumda 1-80 sayı aralığında sayı üretilir ve tablonun geneline bir dağılım gösterir. Bu dağılıma hiçbir şekilde müdahale edilmez.

Gruplardan seçilecek sayı adetlerini derece toplamlarının altında yer alan değer ile belirliyoruz.
Şimdi buraya kadar konuyu açıkladıktan sonra anlatmamız gereken konuya geçelim.
Bizim programdan şu halde yapmasını istediğimiz;
1. koşul 2 tablo için aynı anda veya tek tek, sayı üretmesidir.
2 koşul üretilen sayılar grup ve sıralara dağılır. Sıra düzeni için daha sonra bir çalışma yapacağız.
2. koşul gruplara dağıtılan seçilmesi gereken sayı adetlerine bakalım, toplamına bakalım.
Toplam 22 ve deneyimlerimiz çerçevesinde dağıtılan sayılar bize göre doğruya yakın dağıtılmış mı kontrol edelim.
Örneğin; bültenlerimizde sürekli anlattığımız konu;
En yüksek derece değerini ve en düşük derece değerini alan gruptan fazla adette sayı çıkacaktır. Aynı zamanda bu grubun derece toplamı düşük olmalı ki fazla adette sayı çıksın.
Koşul yerine geliyorsa bu gruptan en az 4-5 adetlerde sayı çıkar. Daha fazla da çıkabilir.
Tersi durumlarda gruptan az adetlerde sayı çıkar veya hiç çıkmaz.
En yüksek derece toplamı ve yüksek derece değerlerin olan gruptan az adette sayı çıkar veya çıkmaz.
Bültenlerimizde sürekli anlattığımız konuyu kısaca özetlemiş olduk.
Yukarıda anlattığımız gibi F9 tuşu ile veya kısayolu ile bir mause tıkı ile ayarlayabilirsiniz. Hesaplamalarınızı yapabilirsiniz. İstediğiniz koşul yerine geldiğinde durun ve seçilen sayıların inceleyin, çıkıp çıkmayacağına karar verin. Çıkan sayılar normal ve marjinal durumlarda olabilir. Sayıların birlikte çıkıp çıkmayacaklarını inceleyin.
Tablo bu hali ile en dengeli konumda olacaktır. Öyle ki üretilen sayılar ise tam olması gerektiği yerde olacaktır. İzleyiciye düşen bu sayılar ile kolonlarını düzenlemektir.
Seçilen sayılar ile 10 sayıya denk gelen sayıları bir arada kullanarak dizinlerinizi oluşturabilirsiniz.
Gruplarda çıkacak ve birlikte çıkacak sayılar kendini gösterecektir buna göre kullanabilirsiniz.
Bu tablo bu zamana kadar anlattığımız bütün konuların uygulama alanı olmuştur. OneDrive dosyası bile bunun kadar işlevsel olmamıştır. OneDrive dosyasındaki düzenleri bu dosya ile entegre etmeye çalışacağız.
Bu hali ile istenen düzenlerin yakalanması biraz uğraş istese de 2 koşul yerine geldiğinde ne kadar estetik, güzel yerleşimlerin olduğunu görebileceksiniz.
Pek tabi ki üretilen sayıların yerleri hoşunuza gitmeyebilir yine, yenile tuşu ile yeni üretimler yapmasını isteyebilirsiniz.
Herşey hazır olsa da biraz emek isteyen bir iştir.

Yukarıda anlattığımız konu bütün sayıların normal durumlarda çıkmasıdır. Bir kaç tane sayı marjinal durumlarda çıkabilir ilk bunları belirlemenizde yarar vardır.
Çok aşırı marjinal durumdaki sayılar varsa yine tabloyu yeniden üretmesini isteyebilirsiniz.
Bir kaç tane sayının yeri hoşunuza gitmezse yine yenileyebilirsiniz.

Çekilişten sonra üretilen 22 sayıdan kaç tanesinin çıkabileceğini test edebilirsiniz. Üretilen sayılar rassal olması nedeni ile zamandan ve mekandan bağımsız herhangi birşeye bağlı olmadan sayı üretilir. Bazı zamanlarda fazla adetlerde sayı çıkabilirken bazı zamanlarda az adetlerde sayı çıkabilir. Çekilişten sonra sayılar belirlenir ve tabloya eklenir. Tablodan denemelerinizi yapabilirsiniz.


Talat Doğan Programı ile Nasıl Entegre Kullanabilirim?

Talat Doğan programından kolon düzenleme işini yapıyoruz. Bu programı yapmazdan önce şanslı saylılar tablosundan veya tahmin tablosundan birlikte çıkacak sayılar çalışması yapıyorduk. Artık bu çalışmaya gerek kalmadı. Bu program ile üretilen sayılarla oluşturulan dizinlerdeki sayıların birlikte çıkıp çıkmama durumlarını inceleyeceğiz.

Programdan önce şanslı sayılar tablosundan seçilen sayıların programa kodlanma sırası birlikte çıkmaları açısından önemliydi. Eğer bir parametre ile birlikte çıkan sayıları bir araya getirmişseniz daha fazla adette sayı bilirsiniz ve daha fazla ikramiye kazanma şansı elde edersiniz.
Bu program ile bu çalışmayı yapmaya gerek kalmıyor. Üretilen sayılar ile oluşturulan dizinlerin yerlerini tahmin tablosundan kontrol edin ve birlikte çıkabilecek sayılara karar verin ve sıralama önemli olmadan programa kodlamanız yeterlidir. Seçtiğiniz sayının çıkması önemli iken programa kodlama sıralaması önemli olmayacaktır.
Oluşturulan 22 adet sayıdan genelde fazla adetlerde sayı çıkar. Bu sayıları kullanmanız durumunda az kolon ile fazla adette sayı bilmiş olursunuz. Sayıların tekrar etmesinin önemi yoktur. Sayı tekrar etmiş ve çıkmış olabilir. Tekrar eden sayı bir parametre değildir.


SenSeç programının başarısı nedir?

Bu başlık altında On Numara oyunu için bir yazı yazacağız.
On Numara oyununda 1-80 aralığında bulunan sayılardan çekiliş yapılır.
SenSeç programı 80 sayı içinden 2 tabloda 22 sayı üretir. 1.tabloda değişiklik gösterir.
Başarıyı ölçmek açısından bir örnek formüle edeceğiz.

Seçilen sayı=22/80=0,275
80 sayının 0,725'ini eledik.
SenSeç programında üretilen sayılar 0,275'inde en az 7-8-9-10 adetlerde sayı çıkmaktadır.
Kalan sayılar ise seçilmeyen 58 sayı içinde olacaktır. Bu bir varsayımdır, seçenektir değerlendirilebilir.

Sorularınız olursa bültenlerin, yazıların yorum kısımlarından yazabilirsiniz.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

Başarılar.

2 yorum:

 1. Meraklısına faydalıymış. teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabi ki sürekli izleyenlerimize yararlı olacak uygulamaları hayata geçiriyoruz.
   Daha yeni uygulamalar ile hizmet vermeye devam edeceğiz.
   Teşekkürler.

   Sil

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog SAYISAL MEHMET tarafindan dizayn edilmistir. Tamamı orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.