Pazar, Ocak 06, 2019

Sayısal Loto Dizin Oluşturma Yöntemler

21/01/2019
Sayisal Loto Dizin Olusturma Yöntemler
1901 kişi 5 bilen duyurusu

İdarenin internet sitesinde duyurulara baktığımda yukarıdaki yazı ile karşılaştım. Sayısal Loto bülteni sonuç değerlendirmesi kısmını yazdığımızda bu durum dikkatimizi çekmemişti. 5 bilen sayısı ve kazanılan ikramiye tutarı bizim konumuz olmadığı için o konularda inceleme yapmıyoruz. Resmin başlığındaki bağlantıdan illerden kazanan kişi sayısını görebilirsiniz.

Kolonlardaki dikey sütun sayılar çalışması

İdarenin duyuru sayfasına baktığımızda hile vs. olduğu iddialarına cevap verilmiş olduğunu gördüm. İnternetten kısa bir araştırmanın sonucunda her zaman kullanılan bir yöntem hakkında bu zamana kadar bir yazı yazmadığımızın farkına vardım.

02/02/2019
İdare sitesinde yazılı konuları bir ajansa görüntülü hale getirerek sitesine eklemiştir. Bizde sitemize ekleyeceğiz.

mpi trt yayınıdır

Sayısal Oyunlarda her dizin oluşturma yöntemi bir parametredir. Oyuncu isteğine göre bir parametre belirleyerek dizinlerini oluşturabilir. Bültenlerimizde sürekli yazdığımız şekli ile bu parametreler arasından en sık çıkma ihtimali olan parametrenin seçilip kullanılması kazanma süresini kısaltır ve şansını arttırır.

Parametre nedir?

Parametre belirli bir sistemi tanımlamak veya sınıflandırmak için yardımcı olabilecek herhangi bir özellik. Parametre, sistemi tanımlarken veya performansını, durumunu değerlendirirken yararlı veya kritik olan bir sistem unsurudur.

1181. haftada çıkan 5 sayı aynı sütunda bulunan ve 1 sayı ise en sondaki sayının solunda bulunan sayıdır. Bu yazımızda Sayısal Loto kolonunda dikey sütunlarda bulunan sayıların durumlarını inceleyeceğiz.

Sayısal Oyunlar için temel varsayımımız yazıp bu varsayımın çalışmasını inceleyeceğiz.

Önceki haftalarda çıkan bir dizin tekrar çıkmayacaktır varsayımı sabittir. Bu varsayım kendiliğinden oluşmuş bir varsayımdır ve sürekli geçerlidir kabul edeceğiz.
Bu varsayıma göre hareket edeceğiz.

Bu varsayıma göre Sayısal Loto kolonunda bulunan dikey sütunlardaki sayıların daha önce çıkıp çıkmadığını ve sonraki haftalarda çıkıp çıkmayacağını inceleyeceğiz.

Öncelikle aşağıda Sayısal Loto boş kolonu verip dikey sütunlarda yer alan sayıları yazıp daha önce çıkıp çıkmadıklarını inceleyeceğiz.

Solda bulunan kupon 1-49 aralığında sayıların bulunduğu Sayısal Loto kolonudur.
Bu kolonlarda aynı sütunda bulunan soldan başlayarak 4 tane 6 sayı vardır. Öncelikle bu sayıların bundan sonraki çekilişlerde çıkıp çıkmayacağı üzerine bir değerlendirme yapacağız.


1 2 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 32 33 34 35 36
37 38 39 40 41 42 43 44 45
46 47 48 49

Sayılarıdır.
Yukarıda soldan başlayarak ilk 4 sütun için sayıları yukarıdaki varsayıma göre değerlendireceğiz.

Bu değerlendirmeyi 3 tane oyun için yapacağız.1.Sütun:

1 10 19 28 37 46
Sayılarıdır. Bu sütun Sayısal loto için ilgili haftalarda aşağıdaki şekilde çıkmıştır.

HAFTA
52 1 10 35 37 40 47
717 1 10 27 31 34 42
920 1 10 25 27 31 42
1124 1 10 11 13 26 34

1.sütunda bulunan dizin bu zamana kadar çıkmamıştır. (19/01/2019) Tarihinden sonra bu dizinin çıkma ihtimali her hafta için vardır. Sayıların çıkıp çıkmayacağının değerlendirmesini, tahmin tablosundan sayıların derece değerlerini inceleyerek yapmanız gerekir.
Bu dizinin tamamını veya bir kısmını sayıların tamamı çıkana kadar banko oynayabilirsiniz.

Yalnız şunu belirtmekte yarar vardır. Bu dizinin çıkma garantisi yoktur. Sadece bir olasılık olarak burada durmaktadır. Yukarıdaki varsayımımıza göre bu zamana kadar çıkmamış ise bundan sonra çıkma ihtimali %100 şeklindedir. Ne zaman çıkacağı konusundaki kararı sayıların derece değerlerine göre vermek gerekecektir.
Bu anlatımlarımız diğer dizinleri içinde geçerlidir.

Sitemizdeki bilgiler çerçevesinde şunları söyleyebiliriz. Bu zamana kadar böyle bir bilgi paylaşımında bulunmadık fakat bu yazı vesilesi ile eklemiş olalım.
1-10 sayılarını sabit kabul edersek yukarıda bulunan 4 tane dizinin grup düzenlerinin çıkma ihtimallerinin daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Sayılardan öncelikli olarak ise adresler ön plandadır. Bu bilgiyi ise veremiyoruz.

2.Sütun:

2 11 20 29 38 47
Sayılarıdır. 1181. haftada 11 dışındaki sayıların tamamı çıkmıştır. İncelemesini yapalım.
1181. hafta bültenimizde bu dizinin daha önce çıkmış olabileceğini yazmıştık. Kontrol ettiğimizde çıkmadığını gördük.
Bu dizin 1181. haftada 11 sayısı kullanılmadığında 5 kazandırmış olabilir fakat yine bu dizin daha önce çıkmadığı için sonraki haftalarda 6 kazandırma ihtimali vardır. Ne zaman çıkacağını bilemeyiz.

3.Sütun:

3 12 21 30 39 48
Sayılarıdır. Yine bu dizinde bulunan sayıların daha önce çıkıp çıkmadığını kontrol edeceğiz.
Bu dizin 1181 hafta boyunca çıkmamıştır. Bundan sonra çıkma ihtimali yine vardır.

4.Sütun:

4 13 22 31 40 49
Sayılarıdır. Bu dizin kontrollerimiz sonucunda çıkmamıştır. Bundan sonra çıkma ihtimali her zaman vardır.

4 Sütun için değerlendirmeyi yaptık. Burada bulunan 4 sütunun oluşturulduğu dizinler tam çıkabileceği gibi parçalı adetlerde de çıkabilir. Bu sütunları 1181. haftada olduğu gibi kullanabilirsiniz.
Fakat Şuna dikkat etmek gerekir. 11 yerine 46 sayısının kullanılması ve bu dizinin oluşması nedeni ile bu dizin yeniden düzenlenmemesi gerekir ki düzenlenirse çıkmayacaktır.
2.sütunda bulunan dizin 11 sayısı farklı olmak koşulu ile çıkmıştır. Bundan sonra bu dizinin çıkmayacağı anlamına gelmez. Sitemizi takip eden izleyenlerimiz her hafta banko ısrarla bu dizinleri ile katılımcı olmaya devam edebilirler.

5-6-7-8-9. sütunlar için yaptığımız incelemelerde ise bu dizinlerin aynı anda çıkmadıklarını tespit ettik. Bu dizinler 1 tane farklı sayı olmak koşulu ile aynı sütunda kullanılabilir.

Çıkan sayıların dizininin bu şekilde olması rassal bir olaydır. Ne zaman çıkacağı bilinemez. Elbette ki bu dizinleri için her hafta katılımcı olan oyuncular vardır.
Yine 1181. haftada 6 bilen kişi, aynı şekilde dizin oluşturup bir tane dizinini ise 46 sayısını kullanarak oluşturmuş olabilir. Muhtemelen bu kişi 6 bilmenin yanında aynı zamanda 5 de bilmiştir.
Bu yazımızda Sayısal Loto için hazır kolonda bulunan sütunlardaki dizinlerin oluşturulması üzerinde durduk. Bundan sonraki haftalarda bu dizinler çıkarsa bu yazımızı güncelleriz.

Ayrıca idarenin yukarıda bildirisinde belirttiği gibi 5 bilen sayısı kolon düzenleme alışkanlıklarından dolayı yüksek adetlerde olabilir. Bununla birlikte yine kolon düzenleme alışkanlıklarından dolayı 6 bilen sayısı dahi yüksek olabilir.
Şans öyle denk gelmiş bilinmiştir.
Bu şekilde dizin oluşturma yöntemleri 1181. hafta bültenimizde belirttiğimiz gibi bir parametredir. Bu parametre herkesin kullanabileceği bir parametredir. Önemli olan Sayısal Oyunlarda en sık çıkan ve en az kişinin kullandığı parametreyi kullanarak kazanmak olacaktır. Bu yöntemleri yıllardır sitelerimizde yazıyoruz.

Umarız her şey istediğiniz gibi olur,

başarılar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog SAYISAL MEHMET tarafindan dizayn edilmistir. Tamamı orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.