On Numara, Şans Topu, Sayısal Loto, Süper Loto tahminleri. Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu. İşini şansa bırakmayanların sitesine hoşgeldiniz.

DUYURU

Sitemizi kullanarak kazanan izleyenlerimiz kupon resimlerini göndermesi durumunda blogumuzda yayınlanacaktır. İlerde çıkacak yayınlardan haberdar olmak isterseniz en altta yer alan bölümden abonelik işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sitemizi sürekli ziyaret eden izleyenlerimiz linkleri yer imleri (sık kullanılanlar) bölümüne eklerlerse daha kolay erişim sağlayabilirler.

Blogda Arama-Tarama

Translate

Blog Düştüğünde Mail Gönder (Onay gerekir.)

1 Ocak 2018 Pazartesi

OneDrive nedir? Nasıl kullanılır?

OneDrive nedir? Nasıl kullanılır?
OneDrive
29/01/2018

OneDrive ile Sayısal oyunlar site kullanım anlatımı:

Blogumuza eklediğimiz OneDrive dosyalarını sağlıklı kullanabilmeniz için mobil uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Bu uygulama ile bulut depolamayı kullanabilirsiniz. Dosyalarınızı her türlü kayıp karşısında korumuş olursunuz.
Uygulamayı edinmenin yanında tek yerde bulunduracağınız dosyalarınıza web üzerinden online erişebilirsiniz.
Sayısal oyunlar ile ilgili yaptığımız çalışmaları Excel üzerinden yapmaktayız. Çeşitli bilgileri kullanarak düzenler kurmakta ve kullanmaktayız.
Excel bilgilerin sayısal ortama aktarılmasında en büyük yardımcımızdır. Bilginin doğru bir şekilde sayılar ile ifade edilmesi gerekir. Bu yapıldıktan sonra geriye kalan doğru analizlerin yapılarak doğru bilgiye ulaşılması kalmaktadır.

Sayısal oyunlar için yaptığımız işin özeti budur. Blogumuzu ilk zamanlarda çok fazla Excel bilgisine ihtiyaç duymadan sadece görselleri kullanarak başarı yakalayabilecek şekilde dizayn etmiştik. 2 yıla yakın bir süre yayın hayatımıza böyle devam ettik.

Sayısal oyunlar izleyenlerin sadece görsel üzerinden seçerek değil tablolar üzerinden de sıralama ve filtreleme yaparak bilgileri analiz etme ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılamak için tabloların izleyenlerimize Excel ortamında ulaşması gerekir.

En önemli sorunlardan bir tanesi de indirme ve kullanma meselesidir.
Blogumuz izleyenlerinin %70'i mobil kullanıcıdır. Mobil cihazlardan Excel tüm fonksiyonları ile kullanılamıyor. OneDrive mobil cihaz kullanıcıları için önemli hizmetler vermektedir.
OneDrive uygulaması ile mobil cihazınızda Office programları olmasa dahi tarayıcınız üzerinden Excel uygulamasını bulut sistemi ile tüm fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

Blogumuz açısından en çok ihtiyaç duyduğumuz araç sıralama ve filtreleme özelliğidir.
OneDrive bu aracı tarayıcı üzerinden kullanmamızı sağlıyor.

OneDrive'ın bir kaç özelliğinden bahsederek blogumuzda kullanımını anlatacağız.OneDrive, Microsoft tarafından geliştirilen çevrimiçi dosya depolama ve paylaşma platfomudur.
Çevrimiçi olma özelliği:

OneDrive ile oluşturduğumuz tabloları hesabımıza yükleyecek bağlantısını bloglarımızda paylaşacağız. Mobil kullanıcılarımız dosyaya online olarak erişip kullabilecekler.
Dosya oluşturucusu olarak eklediğimiz için dosya üzerinde yapacağımız değişiklikler anında izleyenlerimizin ekranına yansıyacaktır.
Önceki çalışma sistemimizde Google Drive kullanıyorduk. Dosya yüklemelerini yapıp izleyenlerimizin indirmesini istiyorduk. Dosyayı indiren izleyenin cihazında eğer Office programları yüklü değilse tüm fonksiyonları ile kullanması mümkün olmuyordu.
İşte burada OneDrive yardımımıza yetişecektir.
Tablolar her oyun için her hafta yenisi olacak şekilde bültenlere eklenecektir. Bu dosyalar üzerinde yapılacak değişiklikler anında izleyiciye yansıyacaktır.


Paylaşma platformu özelliği:

OneDrive uygulaması ile sitelerimizde tablolar dosyasını sınırsız sayıda kullanıcı aynı anda inceleyebilecek üzerinde çalışma yapabilecektir.
Bir kullanıcı Dosya üzerinden mobil cihazında sıralama ve filtreleme yaptığında bir başka kullanıcı da yine aynı işlemi kendi adına kendi cihazında yapabilecektir.
İki kullanıcı yaptığı işlemlerden birbirini etkilemeyecektir.

OneDrive Microsoft mail adreslerinden birine sahip olarak kullanılabilir. Her mail adresine bağlı office uygulamaları vardır. OneDrive bunlardan bir tanesidir.
Hotmail hesabınızda hangilerinin olduğunu tarayıcınızın sol üst köşesinde görebilirsiniz.

OneDrive hesabınız olmadan da kullanabilirsiniz. Bazı zamanlarda kişiye özel dosya paylaşımı yapmamız gerektiği zamanlar olabilir bu nedenle bir tane Microsoft'un sunduğu mail adreslerinden edinmeniz gerekir.
Hazırda kullandığınız varsa onu da kullanabilirsiniz.

OneDrive uygulaması ile blogumuzdan daha profesyonel araçları kullanarak yararlanabileceksiniz. Bu uygulama sayesinde önceki yazılarımızda bahsettiğimiz daha gelişmiş uygulamaları hizmete sunacağız.
Blogumuzda bu araçlar sayesinde verdiğimiz bilgileri ile daha kullanışlı bilgilere erişmiş olacaksınız.
Bilgileri kullanarak analizlerinizi yapabileceksiniz.
Ayrıca aynı anda office belgeleri üzerinden ortak çalışma imkanı da vardır. Bu çalışmaları ilerleyen zamanlarda yapacağız.


OneDrive nasıl kullanılır?

OneDrive admin olarak dikkat edilmesi gereken bir konu uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra araç çubuklarında simge görünür. Bu simge ile dosyalarınızda her değişiklik yaptığınızda dosyalarınızı eşitlenir.
Dosyanız açıkken üzerinde birden fazla çalışma yapacaksanız güncelleme hatası verebiliyor. Dosyalar üzerinde çalışma yaparken güncellemeyi durdurup bitince yeniden çalıştırmakta yarar vardır.
Güncelleme işlemini yapamadığında hata veriyor ve dosyanın bir kopyasını oluşturuyor. Bu önemli bir hata olmasa da kullanımda dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

OneDrive ile ilgili yazılarımızı bu blogumuzu güncelleyerek ekleyeceğiz.


Bir sonraki yazı için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Yazılım01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
TOPLAM YAZI SAYISINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

FİHRİST-Blogdaki konular

KRONOLOJİ-SON YAZILAR

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.