Pinterest'e Kaydet

Pinterest'te Biz

Translate

Abone Olayım (Onay Gerekir)

Site İçi ve Etiket Arama

2 Mart 2017 Perşembe

Teaser Nedir?

17.04.2016

Tanıtım amaçlı izleyende merak uyandırıp yapılan çalışmanın devamının izlenmesi için yapılan reklam çalışmasıdır. Bizde bu blogumuzun konusu hakkında teaser yazmaya çalışacağız. Tabi ki doktor yaptığı işi söylememelidir. En azından bilgilendirmesi için meraklısına yazılmıştır.

Teaser Nedir?

Blogumuzdaki bilgiler bilimsel çalışmalar ile hazırlanmıştır. Uzun uğraş ve emeklerin sonucunda elde edilen bilgilerin incelenmesi ile bir bilgiler manzumesi elde edilmiştir. 
Bu bilgiler kimsenin merak edip kafa yormadığı konular üzerine düşünerek bulunmuştur.
bu işi nasıl yaptığımızı anlatmayacağız tabiki...

Ele ayağa düşmek diye bir deyim vardır. 
Stratejistlerin çok dikkat etmesi gereken akılda bulundurması gereken bir deyimdir. 
Bir stratejist için eskiden kullanılan, yeni bulunan, hiç farketmez benzersiz olması önemlidir. 


Bu ne demektir?

Adeta strateji, yol haritası çizen insanların dikkat etmesi gereken bel kemiği konulardan bir tanesidir.
Uygulanan stratejinin bir tek kendisinin kullanıyor olması gerekmektedir. Kullandığı stratejinin ele ayağa düşmemiş olması gerekmektedir. Tabi ki bir kaç kişinin kullanmasında kendisine zarar vermediği sürece sakınca bulunmamaktadır.
Bunun dışında başka bir deyim kullanılmaktadır. Deyimin ise nereden geldiği yanlış kullanımlara neden olduğu için ayrı bir blog konusu yapılacaktır. (Boku çıkmak.)

Bizde stratejimizin genelini bu çizgi üzerinden yürütmeye çalışacağız. 

Sizlerden de Bu strateji çerçevesinde ilerlemenizi istiyoruz. Sayısal oyunlarının temel kuramı olan benzersizliği uygulamanızı istiyoruz. Bu kuramın böyle olduğu hiç bir yerde yazmıyor. Biz icat ettik.
Adımız yazmasın anonim olsun istedik.
A.R.O.G Filminde Cem Yılmaz'ın bir diyalogu vardı. İnternetten aramama rağmen bulamadık. diyalogu buraya yazayım bulursak ekleriz.

ANONİM OLSUN
Belki ilerleyen dönemlerde bu fikri ispat ederek patentini almayı düşünebiliriz. Blogumuzun başarıyı yakalaması durumunda muhtemeldir. 

Avrupa'da bir çok kuram bulan kimselerin adı ile anılmaktadır. Aslında o onu bulmamıştır. O zaten vardır var olana kendi ismini vermiştir. "Nasıl yaptıklarını açıklayacak olursak dünyanın çeşitli yerlerinde gezerek fikri ticarileştirme imkanı olmayan kimselerden bu fikirleri alarak kuram haline getirmiştir". Kaynaklarda geçen bilgi budur. Bunun dışında anonim olan bir bilgiyi başka bir yerden temin ederek iyice anlayarak özümseyerek kendi bulmuş gibi yansıtmaktan başka bir şey değildir. Doğuda bulunan bir çok icat hep batıda başka kişiler bulmuş gibi marka ismi ve değeri almıştır.

Bir kuramın kabul edilmesi için onu bulan kimsenin onu en basit şekilde bütün yönleriyle açıklayabilmesi gerekmektedir. Biz böyle bir çaba içine girmeyeceğiz. Bunu açıklayabilecek alt yapıya sahibiz lüzumsuz olduğunu düşünüyoruz. 

Bütün bu açıklamalardan sonra bu blogu yazmamızdaki amaç blogumuzu takip eden insanların ucuz paraya ulaşmalarını sağlamaktır.
Bizim için esas olan başarıdır. Başarıyı yakalayabildikten sonra para ve istenilen diğer şeylerin elde edilmesi çok kolaydır. Başarının talepçisi olmaya çalışacağız.

Peki bundan sonra ne olacak? (Tasarruf değerlendirmesi nasıl yapılması gerekir?)

Bu soruyu ise ayrı bir blog konusu yapacağız. 
Blogumuzda yer alan bütün bilgileri dikkatli bir şekilde okumanız durumunda sizde kazanabilirsiniz.

Sayısal oyunlar alanında uzmanlık:

Böyle bir uzmanlık alanı bulunmamaktadır. Kendi çapında sayısal oyunlar ile ilgili çalışmalar yapanlar vardır. Takipçileri izleyicileri vardır.
Blogumuzu alanında uzman olduğumuz bir konu üzerine yazıyoruz. Blogun zengin olması açısından çeşitli konulara değindiğimizde olmaktadır.

Bu alana tam hakim olarak çalışan tek internet sitesi olduğumuzu söyleyebiliriz.
Sağda solda konuşan çokça olmasına rağmen elle tuturulur bilgi verebilen yok gibidir.
Bir çok çalışmalar var fakat sonuç başarıya ulaştırmıyor.
Başarıya ulaşanlar varsada biz varlığından haberdar değiliz. Ancak bu kimselerin olduğunu biliyoruz.

İş adı olarak sayısal ürün pazarlaması alanında faaliyet gösterdiğimizi söyleyebiliriz. Para kazandığımız da yok o ise ayrı bir konu...

Seçimlerinizi başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımız için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Tanıtım01

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.