Cuma, Mart 03, 2017

Sayısal Oyun Çekilişleri MPİ Sitesinden Canlı Yayınlanıyor

02/10/2016
29/09/2016 tarihinden itibaren Milli Piyango İdaresi sayısal oyunların çekilişini canlı olarak yayınlamaya başlamıştır. Konu ile ilgili bilgilere mpi.gov.tr adresinden bulabilirsiniz.

Milli Piyango idaresinin Hangi sitesini kullanmalıyım

Milli piyango idaresinin iki tane sitesi vardır. Çekiliş sonuçları ve içerikler iki siteye 1-1 yüklenmektedir. Biz böyle olduğunu tespit ettik.
  1. http://www.millipiyango.gov.tr/ 
  2. mpi.gov.tr 
Adresleridir. Bu iki adresten 1.si önceden 2.si sonradan açılan siteler sanırım fakat ikiside aynı kabul edilerek kullandırılıyor.
Biz 1. sitede bazı verilerin tamlığı konusunda sorun yaşadık. Örneğin çekiliş videoları ya hiç yüklenmiyor ya da geç yükleniyor gibi sorunlar vardır.

Her zaman kullanmanız gereken 2. site olmasında yarar vardır. Bu hatayı da yeni farkettik.

Sayısal Oyun çekilişleri canlı yayınlanmaktadır.
Bu davranışın bir çok nedeni olmakla beraber Sayısal Oyunlardan elde edilen hasılanın düşmesinde, bu hasılanın düşmesine neden olan sebeblerin etkisi de vardır. Sosyal medyada bir çok kimsenin görüşüne göre sayısal oyunlarda şaibe olduğu artık insanlar tarafından kabul edilmişti.
Bu durum hasılanın düşmesine sebep olmuştu. İdarenin bu yönde aldığı kararın amacı yeniden güven sağlamak olduğu anlaşılabilir. Daha önceki bloglarda bu konuya az çok değinmiştik. Demokratik düzende insanlar tepkilerini koyarlarsa otorite bu tepkiye cevap vermek zorundadır. Bunu mecbur olduğu için değil kendi meşruiyetini korumak için gereken tedbirleri almak zorundadır.

Bu sitemizde bu gibi konuları değerlendirmenin yanında videolarda göze çarpan konular hakkında da yazacağız.
  1. Kurulu düzenekte topun bütün topların arasından ayrılarak çıktığı yer tam olarak şeffaf değil.
  2. Topun düşüp aşağı doğru yuvarlandığı sıradaki hareketi tam görünmüyor.
  3. Toplar kürenin içinde karıştırıldığı esnada topun düşmesi için karıştıran 3 tane kanat topun düşeceği zaman yavaşlıyor ve topun düşmesine müsaade ediyor.
  4. Bu şekilde pek tabi ki istenilen sayıların topları çıkartılabilir. Topun küreden girdiği ve çıktığı yerin şeffaf bir şekilde görünmesi gerekir.
Sayısal Oyunların canlı yayınlanması ile sitemizdeki çalışma sisteminde hiçbir değişiklik olmamıştır. Sayısal Oyunlara şaibe karışmış olması dedikodularına Milli Piyango İdaresi gereken cevabı vermiştir. Çekincelerimizi yukarıda belirttik.
Sitelerimizde düzenlerin çıkmaları konusunda iddialarımız oldu. Bu iddialarımız geçerlidir. Bültenlerimizde yaptığımız tahminlerin hiçbirinde oynama yapılmamıştır, yapılmayacaktır.
Bundan sonra yazacağımız bültenler için bile kesin çıkmasını düşündüğümüz düzene bu kesin çıkacaktır veya bu tablodan kesin çıkacaktır veya çıkmayacaktır diyeceğiz.
Önceki tarihlerdeki bültenlerin çekilişler yapılmazdan önce yazdığımız yazılardaki değerlendirmeler ile sonuçları karşılaştırdığınızda iddia edilenlerin büyük çoğunluğunun doğru çıktığını göreceksiniz.
Eğer doğru değilse bile silinmemiştir, silinmeyecektir. Biz şurada yazdık tutmadı, silelim gibi bir davranışta bulunulmayacaktır.
Blogumuzda ilk bloglarımızda bu taahhütte bulunduk ve taahhüdümüzü yerine getireceğiz.

18/10/2016
17/10/2016 tarihinde gerçekleştirilen on numara çekilişlerinde küreden düşen topların düşüş şekilleri net bir biçimde seçilmiştir.
Düzenekte kürenin en altında topların küreden çıkacağı bir perde bulunmaktadır.
Sistemin çalıştırılmaya başlanması ile bir mekanizma yardımı ile mekanizma geriye doğru hareket ederek perdenin açılmasını ve topun düşmesini sağlamaktadır.
Düşen topa perdenin içinde diğer topların teması sonucu hereket oluşmaktadır.
Mekanizmanın ileri doğru itmesi bile birlikte top kanala düşmekte perde kapatılmaktadır.
Bu süreç belirlenen zaman aralıkları ile gerçekleşmektedir. Zamanın ne kadar olduğu konusu idarenin kanaati çerçevesindedir diyebiliriz. Bu zamanın önemi ihmal edilebilir.
5-10-20 saniye olmasının veya başka bir zaman olmasının önemi yoktur.
Düşen toplar için açılan perde aynı zaman aralığında açılması bütün toplara eşit zaman aralığı verildiği anlamına gelir. Bu zaman videolardan kontrol edilip not düşülecektir.
Bu zamanın eşit olmaması durumunda teknik hata olduğunu söyleyebiliriz. Hizmet kusuru olarak değerlendirilebilir. Eğer böyle ise perdenin açılıp içeri yeni bir top alınması insan marifeti ile yapıldığı anlamına gelir.

Önemli olan konu düşen topa müdahale edilmemesidir.
741. hafta On Numara çekilişinde bu durumu net olarak gözlemledik.

Sayısal Oyunlarının bu şekilde yayınlanması sitemizin değerini ve halihazırda bulunan ilgiyi artırmıştır.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Blogüstmenü01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog Sayisal Satoshi tarafindan dizayn edilmistir. Tamami orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.