Pinterest'e Kaydet

Pinterest'te Biz

Translate

Abone Olayım (Onay Gerekir)

Site İçi ve Etiket Arama

1 Ekim 2016 Cumartesi

Yayın Politikası

02/07/2016
Sayısal oyunlarında yazdığımız bültenlerin tamamında yeri geldiği zamanlarda sitemizin yayın ilkelerini yazdık. Burada bu ilkeleri toplu olarak verecek, esas amacımızın ne olduğunu neyi hedeflediğimizden bahsedeceğiz.


Kumar teşvik edilmemektedir:

Sitemizde kesinlikle kumar oynatılmamakta oynamaya teşvik edilmemektedir. Hatta kumar ile ilgili reklam barındırın sitelerin reklamlarına dahi yer verilmeyecektir. Bizimle aynı yayın çizgisinde bulunan siteler ile aynı görüşü takip ediyoruz. Sitemiz izleyenlerini mağdur edecek hiçbir bilgiyi içermemektedir. Yanlış, karşılığı olmayan bir bilgi kesinlikle bulunmamaktadır.

Bilgileri kullanarak Sayısal oyunlarda (şans oyunları) ikramiye kazanma imkanı bulunmaktadır. Kayıpların ve kazançlarının nasıl olacağı ayrıntılı bir şeklide açıklanmıştır. Kayıp olabilecek durumlar verilmiş, sitemizde bu durumlar ayrıntılandırılmıştır.
Sayısal oyunları (şans oyunları) ile ilgili istatistikî bilgileri değerlendiren siteler gibi bir yöntem izleyerek sitemizdeki bilgileri oluşturmaktayız. Bilgilerin tamamı tutarlıdır. Hiçbiri arasında bir uyumsuzluk bulunmamaktadır.
Örneğin; bir kolonda 6 sayı bulunması gerekirken hiç bir grup düzeninde bu sayı 5 değildir. Bu düzenlerin ayarlanmasına büyük özen gösterilmektedir. Her bülten uzun çalışmaların sonucu meydana gelmektedir.

fincancı katırları
Sitemizde sayısal oyunlar (şans oyunları) ile ilgili açıklamaları yapmıştık. Sayısal oyunların doğru veya yanlış olup olmadığı bizim konumuz değildir. Oyunu düzenleyen kurumun bakış açısı nasıl ise biz de aynı bakışa sahibiz. İzleyenlerin bu konuda düşündükleri kendi sorumluluğu kendilerine aittir. Bizim doğru veya yanlış yargısına varmamız veya izleyenlerimizin hakkımızda yargıya varmasının doğru olmadığını düşünürüz. Sitemizin konusunun kumar olduğunu düşünmüyoruz. Biz bu sistemin kurulumuna başlarken sayısal oyunlarından büyük ikramiyelerin hepsini toplamak gibi bir amacımız yoktu. Bu sistemi çözüp bu şekilde kullanan kimseleri olduğunu da biliyoruz. biz ise geliştirebilmeyi amaç edinerek site yazmayı uygun bulduk. Fincancı katırlarını ürkütmez isek şimdilik doğru yolda olduğumuz kanısındayız. 

Hayatta hiçbir şey kendiliğinden tesadüfen olamaz. Herşeyin oluşumunun bir nedeni vardır. İnsan yaşadığı sürece bu nedenleri araştırıp kendini geliştirmek ile görevlendirilmiştir. Bunun dışında yaptığı rutin işlerde vardır. Hayatın esas amacı bir oluşumun farkına varmak ve bu oluşumun nedenlerini araştırıp açıklamak olmalıdır. Bu işi kendine dert edinmiş bilim adamlarının işidir. Normal insanların rutin işlerini yapmaktan başka amaçları da yoktur zaten. 
Bazen normal insanların arasında, bilim insanı olmayan kişiler, bu gibi bilgilerin çözülmesinin imkansız olduğunu belirli kabulleri benimseyerek hayatını devam ettirir. Bu gibi konuların ayrıntısına girmeyeceğiz. Bilim kitaplarında bu konuların ayrıntılarını bulabilirsiniz. Bazı bilimsel konularda bilim insanlarının dışında kimsenin araştırma yapmaması için karartma yapıldığı da bir gerçektir. Bilimin kendisi bile buna müsade etmemektedir. Hiyerarşik bir düzenin gerekliliği oluşmaktadır.  

Nerde kalmıştık?
Bu işe başlarken bütün ikramiyeleri toplamak gibi bir amacımız olsaydı, o amacımızı başarabilirdik. Fakat bu sistemden bütün insanların faydalanması ile arasında bir fark olmazdı. Mantıklı değil ama doğru olan budur.
Sitemizde bu konuyu ayrıntılı bir şekilde işledik burada yeniden değinmeyeceğiz. 
Bültenimizin en altında sitemizdeki bilgilerin kullanımı durumunda bütün sorumluluğun izleyenlerde olduğunu istemezlerse bilgilerden faydalanmayabileceklerini belirtiriz. 

Teşvik ve özendirme var mı?:

Sitemizde kesinlikle izleyenleri sayısal oyunlara (şans oyunları) alıştırma, teşvik, özendirme, gibi bir amaç bulunmamaktadır. Aksine sayısal oyunlarının bir düzen içinde oynanması durumunda kaybetmeme ve nasıl kazanılacağını yazmaktayız. Kendisine alışkanlık yapanların belirli yolları izleyerek seçim yapmaları durumunda kazanmalarının daha kolay olduğunu açıklamaktayız. 
İzleyenlerin hayal kırıklığı yaşamadan bilinçli seçimler yapmalarını sağlamaktadır. Bu oyunları oynamayanlar zaten oynamamaktadır. Kendilerine göre haklı nedenleri vardır. Oynayanlarında kendilerine göre haklı nedenleri bulunmaktadır. Ben oynamayacağım diyeni oynamaya zorlamıyoruz. Oyunu oynamak isteyenler bir şekilde sitemize ulaşıyor ve bilgilerden yararlanıyor. Kazanan izleyenlerimizden teşekkür mailleri gelmektedir.
Bunun aksine izleyenleri oyunlarında dengeyi yakalayacak şekilde ayarlamalarına yardımcı oluyoruz.
Bunu nasıl yapılacağını bloglarımızdaki bültenlerimizde açıkladık. Bazı nedenlerden dolayı bir kolondan fazla kolon düzenlemenin kaybetme oranını artıracağını, kazanma oranını düşüreceğini ispat ettik.
Bunun dışında bir iddiamız bulunmaktadır. Bu oyunların kendisine dert edinen kişi kendisine ve etrafındaki insanlara sürekli şu soruyu sormaktadır;
  • Ben nasıl bir yol izlersem şans oyunlarında kazanırım? 
Bir insanın kendisine soru sorup bu sorunun cevabını araması kadar doğal bir şey olamaz. Bu soruyu soran birşeylerin nedenini araştırıyordur. 
Biz sitemizde istikrar göstererek başarının nasıl yakalanacağının yöntemini yazıyoruz. 
İzleyenlerin bütün oyunlarda kendilerine belirli bir ölçü seçerek sürekli bu ölçü üzerinden her hafta özellikleri değişen sayıları ölçeklerine her seferinde yeniden uygulayarak doğru sonucu (benzersiz kolon) yakalayacaktır.
İnternette kısa bir araştırma yaparsanız arayış içinde olan insanların ne aradıklarını görebilirsiniz. 
İnsanların aklında kolay yoldan para kazanmak gibi düşünceler vardır. 
Doğru mudur? Elbette ki kişiden kişiye değişebilir. 
Burada uzun uzadıya bilginin felsefesini yapacak değiliz.
Bu arayış içinde olan insanların cevaplarını bulduğu bir çizgi izleyeceğiz.

Taşı parçalayan suyun gücü değil devamlılığıdır sözü ile sitemizi özetlemek isteriz. 
Blogumuzun başlangıç felsefesi budur.


Şablon hizmeti hakkında:

Blogumuzda;
On numara,
Şans topu,
Sayısal loto, 
oyunlarını kapsayan ayrı ayrı şablon hizmeti vermekteyiz. 
Bu şablonu izleyenlerimizin programı kullanarak oluşturamayacağı için biz oluşturup izleyenlerimize istedikleri kanallardan ulaştıracağız. Bu hizmeti belirli bir seviyeye ulaşana kadar izleyenlerimize ücretsiz olarak sunacağız. İzleyenlerimiz her oyundan, her hafta, bir kez şablon talebinde bulunabilir. Başka kişilerinde hizmetten faydalanması için bu sınırı uygun gördük. İlerleyen zamanlarda talebin fazla olması durumunda iş yoğunluğu oluşacağı için bu hizmeti az bir ücret karşılığında vereceğiz. O takdir de talep sınırı olmayacaktır. Bu işlemi nasıl yapacağımızı ise ilgili sitelerde anlattık.

***

Yayın ilkelerimiz:

Bültenlerimizdeki yazılarda hiç bir kişi ve kurumu hedef alacak açıklama yapılmayacaktır. Bir eleştiri yapılacak ise bu eleştiriyi sisteme yaparak sistemin açıklarını kapatmayı hedeflemekteyiz.
Eleştirme işini ise eleştiri sınırlarımız çerçevesinde değineceğiz. Hiç yapmamayı planlamaktayız.
Yayınlarımızda ücret karşılığında veya başka nedenlerden dolayı hiç bir kişi ve kurumun fikirlerine yer verilmeyecektir. Yayın hayatında boynuna bu kementi geçirenler kendi gelişimlerini engellemiş olacaklardır. Burada yazdığımız blogger platformu bile başarısını yazmasa da bu ilkeye borçludur.
Belki adil olmayabilir ama ilkelerden sapmamanın doğru olduğunu düşünüyoruz. 

Kanunî Sultan Süleyman neden kanunî lakabını almıştı?
Bu sorunun cevabı önemlidir.

Sayısal oyunlar (şans oyunları) üzerine düşünüp kendine göre belirli yöntemler bulmuş kişiler vardır. Fakat elde ettiği bilgileri gerek sanal ortamda, gerek reel ortamda kurumsal anlamda bizim yaptığımız gibi ifade edebilen kimse yoktur.
Sitemiz bu yönden benzeri olmayan bir sitedir. Bunun yanında belirli istatistiki bilgileri değerlendirerek belirli sonuçlara ulaştıktan sonra bu sonuçlar üzerinde internet sitesi kuran kişiler vardır. İnternet sitelerinde istatistiki bilgilerin değerlendirilmesi sonucu bazı bilgilerin verildiği yazmaktadır. Bizim yaptığımız işin farkı kesin sonuçlara gidecek çözümlemeleri izleyenlerin yapmasını sağlayan yöntemleri vermektir.

Bu yüzden çekilişler yapılmazdan bir hafta önce sitelerimizi yayınlarız. bir hafta boyunca izleyenler dilediği zaman sitelerdeki bilgileri kullanabilir. Çekilişler yapıldıktan sonra yayınladığımız bültenin değerlendirmesini yaparak doğru sonuçları bulup bulmadığımızı nasıl bulduğumuzu tespit ederiz.
Ortalama 100 adet grup düzeni veriyor isek bunlardan bir tanesi o hafta çıkmaktadır.
Örneğin o hafta verdiğimiz bütün düzenler hali hazırda bulunan oynanan kolonlar arasından düzenlenmiş olsun. sitemizde verdiğimiz düzenlerden çıkma ihtimali vardır. Birden fazla kişinin oynaması durumunda bu düzenlerin çıkma ihtimali azalacaktır.
Bu gibi olumsuzlukları bertaraf edecek, herkesin kazanabileceği sistemleri de izleyenlerin artması ile hayata geçireceğiz.

Kadının gönlünü yapamayan, kadının gönlü kırık olan bir toplumdan hiçbir şey olmaz. Bu sebep ile yengelerden şikayet gelirse her şeyi sattı sayısal oyunlara (şans oyunları) bastı mailleri gelirse yayınları keseriz, şimdiden anlaşalım. Önemli bir yayın çıpamızda budur. Gerekirse bize gelen bu mailleri sitede yayınlar gereken tedbirleri alırız. Yayınları durdurmanın dışında alınabilecek bütün tedbirleri çalıştırabiliriz.
İzleyenlerin bu konuya dikkat etmelerini rica ederiz. 


***

Sitemiz Maliye Bakanlığınca yayımlanan "SANAL ORTAMDA OYNATILAN TALİH OYUNLARI HAKKINDA YÖNETMELİK" yönetmeliğe uygun yayın yapmaktadır. Sitemiz Sanal ortamda oyun oynatmamakta ve sanal ortamda oyun oynatan gerçek ve tüzel kişilerin ilan ve reklamlarını yayınlamamaktadır.

***

Cümle yapısındaki bozukluklar:

Sitemizin tamamını tek seferde yazıyoruz. Yazdıktan sonra yeniden dönüp okumak veya bitirdikten sonra okumak gibi bir fırsat olmuyor. Zaman oldukça arada göz atıp cümle bozuklukları, izleyenlerin ayrıca dikkat ettikleri de bağlacı, yazım hatalarını düzeltmeye çalışıyoruz.
Anlam bütünlüğü olmayan anlamadığınız bir cümle olur ise mail yolu ile bilgi alabilirsiniz.
Bazen bir cümlede anlam bozukluğu olsa bile diğer cümlelerden ne anlatılmak istendiğini anlayabilirsiniz.
İzleyenlerimizin anlayışları ve destekleri için teşekkürlerimizi sunarız.

Gelişmeler çerçevesinde sitemiz güncellenecektir.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.
Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Tanıtım01

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.