Pinterest'e Kaydet

Pinterest'te Biz

Translate

Abone Olayım (Onay Gerekir)

Site İçi ve Etiket Arama

1 Ekim 2016 Cumartesi

Önemli Uyarı

Sitemizde sayısal oyunlarında kazanmanın çok zor olmadığını gördünüz. Bu oyunlar
kumar olarak nitelendirilmektedir. Sebebi ise çeşitli yerlerde ve kaynaklarda anlatılmaktadır. Burada nedenlerine girmek istemeyiz.
Nasreddin Hoca da gelmiş içerde sizi bekliyor⇒
25.02.2016
⇓***

ÖNEMLİ UYARI!

Sitemiz Maliye Bakanlığınca yayımlanan "SANAL ORTAMDA OYNATILAN TALİH OYUNLARI HAKKINDA YÖNETMELİK" yönetmeliğe uygun yayın yapmaktadır. Sitemiz Sanal ortamda oyun oynatmamakta ve sanal ortamda oyun oynatan gerçek ve tüzel kişilerin ilan ve reklamlarını yayınlamamaktadır. Sitemiz loto sonuçlarının istatistikî olarak değerlendirildiği ücretsiz halka açık bir sitedir.


⇑***

 🔞18 Yaşından küçükler için uyarı

Yasal olarak 18 yaşından küçüklerin yasal yollar ile oynatılan sayısal oyunlara iştirak etmesi yasaktır. Sitemizdeki bilgiler sayısal oyunlar ile ilgili olması nedeni ile 18 yaşından küçüklerin sitemizde zaman geçirmesi uygun değildir.
Azda olsa ilkokul çağında bir iki gencin sitemizi ziyaret ettiğini görüyoruz. Hemen burayı terk edin. Dersinize çalışın.
Eğer siteden öğrenmek istediğiniz, merak ettiğiniz birşey var ise mail yazarak yardım isteyebilirsiniz. Onun dışında sitede zaman geçirmeyiniz.

***

Gerçek hayatta, büyük ikramiye almasına 1 rakam bilmek kalan, sayısal oyunları oynayıcıları vardır. 
Bu gibi kolonları oynayıp kazanamadığı için akıl sağlığını, beden sağlığını kaybedenler vardır. 

Kumar ile ilgili araştırmalar yaptığınızda insanın kendisiyle psikolojisi ile kapasitesi ile savaşması olduğunu ve daha bir çok bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bilgiler ise öyle el altında bulunabilecek basit bilgiler değildir. Çok fazla teferruata inmeden basit bir şekilde bir tavsiyede bulunmak isteriz. 

Fırsatlar her zaman için vardır. İnsan yaşadığı sürece dünya döndüğü sürece bütün imkanlar insanlar içindir. Büyük ikramiyeyi kazanmanıza bir rakam bir sayı kalsa bile fazla kafanıza takmayınız. 

Önümüzdeki maçlara bakalım deyip geçiniz.
Çok fazla önemsenecek konular değildir.

Bunun dışında çok fazla değinilmesi yazı konusu yapılması gereken şeyler vardır. Bunlardan bir tanesine değinelim.
fincancı katırlarını ürkütmemek
Nasreddin Hoca'nın bir hikayesindeki nükteyi paylaşarak devam edelim. 
Hikayeyi kısaca anlatmakta fayda vardır.
Bu deyim Nasrettin Hoca fıkralarına konu olmuş ya da fıkralardan kaynaklandığı düşünülen deyimlerdendir.“topluluğun nüfuzlu kişilerini tenkit etmekten kaçınmak” anlamına gelmektedir. 

Hoca, meraklıdır. Bir gün aklına bir soru takılmış acaba öldükten sonra melekler ne soruyor diye merak etmiş ve öğrenmek istemiş. 
Gitmiş kendine yol kenarında boş bir mezar bulmuş, uzanmış mezara yatmış. 
Beklemiş beklemiş gelen giden yok. 
Akşam olmuş hava karannımış.
Sabırla beklemeye devam etmiş. 
Elbet öldüğümü sanıp gelirler bende ne soracaklarını öğrenirim demiş. 

Akşamın karanlığında hafif uyuklar gibi olmuş, sonra bir ses duymuş, uyanmış.
Heralde geldiler deyip sevinerek mezardan fırlamış. 
O esnada oradan fincancılar geçiyormuş. 
Fincancılar eşyalarını katırlarda nakliyesini zımbırtısını yaparlarmış. 
Katırlar mezardan çıkan hocayı bir anda görünce ürkmüşler.
Üstündeki yükleri atıp bir kaçmaya başlamışlar! 

Fincancılar ne olduğunu anlamaya çalışırken hocanın katırlarını ürküttüğünü görmüşler.
Sen bizim katırlarımızı ürküttün diye hocayı bir temiz dövmüşler. 
Hoca bayılmış, öldü sanıp çıktığı mezarın içine kütelemişler. 

Gecenin bir yarısı Nasreddin hoca uyanmış ki her yeri kan revan içinde, büyük acılar ile sızlanıyor. 
Topallayarak evin yolunu tutmuş. 
Hanımı;
-Nerede kaldın bey kedi mama bekliyor demiş. 

Sorma hanım böyle böyle oldu demiş.
Bir temiz sopa yiyen hocanın durumu kadının hoşuna gitmiş.
Kadın merakla sormuş,
-Eeee ne var öbür tarafta demiş. 
-Vallahi hanım fincancı katırlarını ürkütmezsen hiç birşey yok!

Buradan ekşi sözlük yazarlarından, felisky diye yazılır rumuzlu sözlük yazarının yazdığı bir entry paylaşmadan geçmeyelim. Kendi bakış açısından değerlendirdiği için kıymetli buluyoruz.
Bazı yörelerde çerçi diye bildiğimiz kap-kacak-gaz lambası camı vs. gibi günlük hayat gerekliliklerini medeniyetten uzak coğrafyalara taşıma metodu ile hizmet veren tüccarlara fincancı denirdi döneminde.
Bunlar at kullanmazlardı, zira at dik yamaç ve vadilere inen çarşak kenarı patikalarda kıç atarak dönen uzun şaseli bir binek ve yük hayvanı. eşek ise kısa şasesi sebebi ile bu yollarda gereğinden hızlı.
Elde var katır.
Katır, orta uzunlukta şasesi ile dar ve riskli dönüşlerde yan yan temkinli yürüme becerisi gelişmiş torku yüksek, kontrollü ve dayanıklı bir canlı.
Haliyle fincancılar da sürat ve sarsıntı sebebi ile istemezler, yükleri kırılıp zarar görsün. Ondan katır ile yaparlardı nakliyelerini.
Her ne kadar doğası gereği temkin ile ataletini koruyarak hareket ediyor olsa da ürkütmemek lazım hayvanı, bunu çok da açıklamaya gerek yok sanıyorum.
Fincancı kimdir ve neden katır kullanır? sorularının cevapları yeterli olacaktır deyişin nereden çıktığını izaha...

İzahını da biz yapmış olalım.

Biz fincancı katırlarını ürkütmeyelim. 
Sizde ürkütmeyiniz. 

Para işlerine canınızı sıkmayınız.
Para rahatlık getirmez, bir insan için rahatlık çok çalışmasında ve çok sıkıntı çekmesindedir. 
Akıl sağlığınıza, sinirlerinize mukayyet olunuz. 

İyi çalışmalar.

                                                                                                                                   13/04/2016

Kadının gönlünü yapamayan toplum:


Kadının gönlünü yapamayan, kadının gönlü kırık olan bir toplumdan hiçbir şey olmaz. Bu sebep ile yengelerden şikayet gelirse her şeyi sattı kumara bastı mailleri gelirse yayınları keseriz, şimdiden anlaşalım.
Sonra vay! niye böyle oldu demeyin.

05/07/2016

Blogun çalışma amacı:

Sitemiz bir uygulama sitesi olduğu için anasayfamızda bulunan bütün siteleri okuyup anlamadan başlangıç tablomuzu kullanmayınız. İlerleyen zamanlarda sitemizi daha iyi anladıkça bilmeden düzenlediğiniz kolonlara giden paralarınız için pişmanlık duymamanız için bu uyarı yapılmıştır.
Kaybetmenizi değil kazanmanızı istiyoruz.
Sitede bilinmesi gereken konuların tamamını sitenin alt tarafında yer alan fihrist listesinde bulabilirsiniz. Bültenlerde konulara değinmekten çok hafta ile ilgili analizlere yer vereceğiz. Her bültende hangi başlığın ne işe yaradığını yazacak olsak bütün bültenlerde gereksiz bilgi tekrarları olacaktır. Bu olumsuzluğun önüne geçmek için fihrist kısmını kullanmanız sitedeki bilgileri daha iyi anlamanızı sağlar. Bu nedenle bültenlerde sadece tablolar vereceğiz. Başlıklar ile ilgili açıklamaları fihristler kısmından bulabilirsiniz.
Fihristler kısmında yer alan başlıklar konunun hangi site içinde anlatıldığını gösterir. Konuya tıkladığınızda ilgili konunun yazıldığı bülten listelenir. Sitenin içine girdiğinizde başlığı bulabilirsiniz.

Her bültenin kullanım süresi diğer yazılarımızda belirttiğimiz gibi 1 haftadır. Başlıkta belirtilen tarih geçmiş ise o çekilişi yapılmış demektir. Aynı tarihin olduğu gün saat 21:00'a kadar kolonlarınızı yatırabilirsiniz.
Çeşitli nedenler ile bültenlerin yazımında aksama olursa son hafta için önceki haftalardaki bültenlerin başlangıç tablosunu kullanmayınız.
Marjinal durumu barındıran tablo ilgili haftanın bülteni için yazılan tablodur. Bir önceki haftanın veya daha önceki haftanın bültenleri o haftaya özgüdür. Kullanım süresi geçmiştir.

İyi çalışmalar.

23/09/2016

Aynısından bende yaparım:

Sitemizdeki bilgiler, dünyanın çeşitli yerlerinden toplanan otlar ile bir harıman yapılmıştır. Dağ- bayır, sıcak-soğuk, yağmur-çamur, kayalık-mayalık, demeden gece-gündüz, tilki gibi o dağ senin, bu dağ benim gezerek topladığımız otlar ile bir harman yapılmıştır.

Sincaplar kendilerince değerli buldukları tohumları kimsenin erişemeyeceği, bulamayacağı yere saklarlar. Sonra onun yerini unutur ve o tohum orada hayat bulur. İşimizi en zorlaştıran mahlukat bu olmuştur. Sen oraya nasıl girdinde o şifalı bitki çıkarabilecek tohumu oraya gömdün.
Bazı zamanlar oradaki otları alabilmek için halicopter yardımı alıyorduk. Başımızdan geçen nice hadiselere rağmen bütün otları toplayıp etkin bir şekilde Emine Beder tarifine uygun şekilde karıştırdık. Artık kazandan kepçe kepçe dağıtma zamanı gelmiştir. İnsanlar bilgilerden faydalanması için bilgileri internet sitesi haline dönüştürdük.
Uygun otlardan uygun miktarlarda kullanmanız durumunda sizde kazanacaksınız.

Böyle otlardan sincaplardan karışık bir örnek vermemizin amacı, sitemizde verdiğimiz bilgilere ulaşmak için akla hayale gelmeyecek kaynaklardan bilgiler çıkartıp farklı şekillerde kullandığımızı, izleyenin böyle bir maceraya girmesini engellemektir.
Bu kadar sıkıntı yaşayacağımızı bilsek inanın bizde girmezdik. Zannetmeyin ki böyle bir sistemi yaparım. Yaptıktan sonra da bütün ikramiyeleri toplarım.
O işler öyle o kadar basit değil. Bu kadarını bilmenizi isterim.

Bir kere bu sitedeki bilgiler çok basit aslında aynısını bende yaparım derseniz, bizde size yapamazsınız deriz. Aynısı olmayacaktır. Aynı verimi alamayacaksınızdır. 

Geometri-matematik ile aranız çok fazla iyi değil ise hiç bulaşmayınız çünkü içinden çıkamazsınız.
Sitedeki bilgileri kullanmanız durumunda kazanmamanız için bir neden bulunmamaktadır.
Bilgileri kullandınız doğru düzenleri buldunuz ama yine de ikramiye size çıkmadı ise ümidinizi yitirmeyiniz. Dikkat etmeniz gereken şey çok fazla miktarlarda para yatırmamaktır.

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazı için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Tanıtım01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.