Yeni Eklenen Parametrelerimizin Kullanımı

02/04/2016
Yeni eklenen parametreler, sitemizde Sayısal Oyunlar(şans oyunları) eklediğimiz değerlendirme parametrelerinin nasıl kullanılacağı ve diğer konularda bilgi vereceğiz.

İzleyenlerimizin artması ile gelen soru ve talepler çerçevesinde yeni parametreler ekleyeceğiz. İzleyenlerimiz bu parametreleri kullanarak olasılıklar çemberini daraltacak kesin sonuçları veren düzenleri bularak büyük ikramiye kazanacaklarıdır. Haftalık bültenlerimizde bu parametrelerin kullanımı ile çıkan sayıların düzenlerini görebileceksiniz. Bundan sonraki haftalarda hangi düzenlerden gelebileceği konusunda fikriniz olacaktır. Bu düzenleri sitemizde veriyoruz. Seçtiğiniz sayıları bu düzenlere uygulayarak doğru sayıları bulmaya, benzersiz kolonları yakalayarak büyük ikramiyeyi kazanacaksınız. Kazanmanızı istiyoruz.

1012. haftada Sayısal Loto bültenimiz ile tablomuza yeni bir parametre eklemiş ve bu parametreyi diğer oyunlara da uygulayarak bültenlerimizi hazırlamaya devam edeceğiz.
Bu bültenimizde yaptığımız değişiklikleri ve eklentileri bulacaksınız.


GRUP VE SIRA PARAMETRESİNİN KULLANIMI:

Bu anlatımımızın anlaşılması açısından Sayısal Loto 1012. haftanın tablosunu buraya ekleyeceğiz.


sayısal loto tahmin tablosu


1-GRUP TAHMİNİ:

Grup tahmin tablomuzu artık bu şekilde vereceğiz. Seçimlerinizi yine aynı yöntem ile yapacaksınız.
Grubun sağında yer alan satırlar ise size seçim yapmanız konusunda bir fikir verecektir.
Aynısını seçmemenizi satırdakilere benzer seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.


grup tablosu


Grup düzeni kullanımı:

Burada baktığınızda tespit edeceğiniz grup ve belirleyeceğiniz düzen ile nokta atışı yapacak 1 tane kolon düzenleyebilirsiniz.
Daha önceki haftalarda seçimleri sizin yapmanızı istemiştik. Burada bir kaç kolon düzenleyerek doğru sayıları yakalamanız mümkündür.
Örneğin yukarıda anlattığımız gibi bir grup seçtiniz. Önem sırasına göre belirttiğimiz sıradan 1. olanını seçtiniz. 1-11211 grup ve aynı hizadaki sıra düzeni için;
Burada satırda bulunan sıra düzenlerinin tavsiyenin aynısını seçmenizi istemiyoruz.
Bir fikir vermesi açısından önemlidir.
Sayılarımızı seçerken;
1. sayı seçimimizi;
1.gruptan 2. sıradaki yani ilk sıralardan seçiniz denilmek isteniyor.
Bu sayı 1. sıradan da olur 3. sıradan da 2. sıradaki sayıyı seçmemiz durumunda, 9 sayısını seçeceğiz.
2. sayı seçimimizi;
2. grup 3. sıradan seçiniz denilmek isteniyor.
Buradan 17 sayısını seçeceğiz.
3. sayı seçimimizi;
3. grup 8. sıradan seçiniz denilmek istiyor.
Buradan 25 sayısını seçeceğiz. 
4. sayı seçimimizi;
3. grup 3. sıradan seçiniz denilmek istiyor.
Buradan 22 sayısını seçeceğiz.
5. sayı seçimimizi;
4. grup 3. sıradan seçiniz denilmek istiyor.
Buradan 32 sayısını seçeceğiz.
6.sayı seçimimizi;
5. gruptan 3. sıradan seçiniz denilmek istiyor.
Buradan 41 sayısını seçeceğiz. 

Bu şekilde kolonumuzu 9-17-25-22-32-41 sayıları ile düzenlemiş oluyoruz. Sıralamanın önemi yoktur önemli olan sayıların belirlenmesidir.
Bu tahmin ise nokta atışı bir tahmindir.
Biz burada örnek olması açısından aynısını kullandık siz kolonlarınızı düzenlerken bir iki tanesini veya tamamını değiştirerek sayılarınızı belirleyebilirsiniz yada kendi belirlediğiniz düzende seçiminizi yapabilirsiniz.
Grup seçiminiz sabit kalması gerekmektedir. Belirlediğimiz Grup ve sayıların sırasını siz değiştirebilirsiniz.
Bu parametremizin kullanımının anlatımı biraz uzun oldu ama bunu uyguladığınızda bir iki alıştırma ile daha kolay kullanacak ve daha çok tutacağınız bir seçim türüdür.
Buradan bir hatırlatma yapmadan geçilmemesi gereken bir diğer konu ise yan tarafta bulunan grup düzenleri tek kullanımlıktır. oradaki gruplar sabit kalacak ve sıraları değiştirerek grup düzenine sadık kalarak istediğiniz kadar seçim yapabilirsiniz.
Yine önceki bültenlerimizde olduğu gibi grup düzeninizi belirledikten sonra o düzen üzerinden seçimlerinizi yapıyorsunuz.

Burada grup tahminini sabit tutarak, sıralarınızı değiştirerek, sayılarınızı nokta atışı ile daha kesin belirleyebilirsiniz.
Sayısal Oyunlarında (şans oyunları) prensip hiç oynanmayan kolonları düzenlemektir. Bu kolonları kimsenin bilemeyeceği için bu yöntemleri kullanmak sizi bir adım öteye taşıyacaktır.

Yukarıdaki açıklamamızda 1012. haftadaki açıklamamıza yer verdik. Buradaki anlatım hemen hemen tamamını açıklamaya yetmiştir. Bunlara ilave olarak ek bilgi olursa eklenecektir.

10/04/2016


SABİT DERECE TABLOSU KULLANIMI:

sabit derece tablosu
Bu tablomuzun kullanımını ana sayfamızda vermiştik burada kısaca açıklayarak bu haftaki bültenimizi sonlandıracağız.
Burada bulunan sayıların kullanımı şöyledir.
Numaralandırılmış satırda sayıların toplamı 6'yı vermektedir. Bu 6 sayısı sizin toplam bir kolonda düzenleyeceğiniz sayı adetidir.
Örneğin; 1. satırı inceleyecek olursak, 1221 için;
Derecesi 0 olan sayıdan 1 adet seçeceksiniz.
Derecesi 1 olan sayıdan 2 adet seçeceksiniz.
Derecesi 2 olan sayıdan 2 adet seçeceksiniz.
Derecesi 3 olan sayıdan 1 adet seçeceksiniz.

Şeklinde oluşturulmuş bir şablondur.

1. satırda olan şablonu sabit kullanmanızı tavsiye ederiz.
Bunun dışında ilk 10 şablonun çıkma ihtimali daha yüksektir.
Bunların dışındaki satırların çıkma ihtimali fazla bulunmamaktadır.

13/07/2016

Derece değeri eksilecek sayı:

Sayısal Oyunlara bu tarihten itibaren yeni bir parametre ekleyeceğiz. Parametrenin kullanımı aşağıda bulunmaktadır. Sayısal Lotoda 1027. hafta, Süper Lotoda ise 456. haftadan sonra kullanılmaya başlamıştır. On Numara ve Şans Topu oyunlarına da eklenecektir. 
İlgili haftalardaki bültenlere (1027,456. hafta) açıklamalarını yazmıştık. Yeni eklenen parametre olması ve genel açıklama olması nedeni ile buraya da eklenecektir.

Bu hafta Sayısal Oyunlar(şans oyunları) yeni bir parametre ekleyerek başlayacağız. Bu parametre bugünden(13/07/2016) itibaren bütün oyunlarda olacaktır.
Seç satırındaki sayılar kırmızı renktedir. Bu sayıların arasında siyah renkte sayılar bulunmaktadır.
Siyah renkte olan sayılar bu hafta derecesi değişecek sayıları işaret eder. Bu sayılar 6 adettir.
Kısaca açıklamak gerekirse bu şu anlama gelmektedir. 49 adet sayıdan derecesi değişen sayılar 12 adettir. 12 adet sayının dışında derecesi değişen bir sayı bulunmaz. 37 adet sayının ise sonraki hafta için derecesi değişmeden sabit kalır. Bu sayılardan 6'sını çıkan sayılar oluşturur.
Diğer 6 sayı ise tablomuzda kırmızı sayılar arasından siyah renkte işaretlediğimiz sayılardır.
Bu sayılar çıkan sayılar arasında olmasa bile derece değerleri değişir. Çıkan sayılar arasında olmaz ise değeri düşer, çıkan sayılar arasında olur ise değeri sonraki haftada değişmeden aynı kalır.

Bazı sayılar bazı zamanlarda dinlenmeye geçebilir veya çok tercih edilebilir. Bu nedenle derece düzeni bu olayı tespit etmeye yarar. Dinlenmeye geçmesi durumunda veya tercih edilmesi durumunda bu sayıların dereceleri düşecek veya sıfır olacaktır. Uzun bir süre kendini 0 da unutturan sayılar vardır bu gibi konuların üzerinde durmayacağız böyle enteresan meraklarınız var ise tablomuzdan bu değişimlerini nasıl olduğunu tablolarımızdan tespit edebilirsiniz.


BU SAYILARDAKİ RENKLENDİRME NASIL KULLANILACAKTIR?

Bir sayı satırda kırmızı renk sayı arasından siyah renk işaretli ise o sayının derecesi önümüzdeki hafta 1 eksilecek demektir. Bu eksilmeye karşılık her hafta 1-2 adet sayı bu sayılar arasından gelmektedir. Sayısal Loto için belirtmek gerekirse 3 adet belirli zamanlarda gelmektedir. Bu gelme zamanlarını sitemizde belirteceğiz. Bu sayılardan 3-4 gelme ihtimali vardır şeklinde belirteceğiz. Önceki bültenlerimizde ve sitelerimizde bir sayının derecesi düşük ise o sayının çok seçildiğinden bahsetmiştik.
Aşağıdaki tablodan inceleyecek olursak, 18 sayısı önümüzdeki haftanın tablosunda eğer bu hafta çıkmaz ise derecesi 0 değerini alacak demektir. Bu şekilde belirtmemizin amacı bu sayıların durumlarını bilerek seçip seçmemeye karar vermektir.
Özel olarak sitelerimizde ve bültenlerimizde bu düzenin ayrıntılarına satır aralarında değineceğiz.
Bu sayılar arasında çok seçilen sayılar var ise bu sayılardan çıkmayacaktır. (Derecesi düşük olan sayılar)
Bu sayıların durumundan haberdar olup tamamını eleyebilirsiniz. Seçimlerinizde bulundurmayabilirsiniz. Derecesini uygun bulduğunuz sayıları seçimlerinizde bulundurabilirsiniz.
Her hafta bu sayıların durumunu açıklayan yazımızı haftalık bültenlerimize eklemeyeceğiz isteyenler bu açıklamayı Sayısal Oyunların açıklamalar kısmından bulabilirler. Ayrıca bu konu yeni eklenen parametreler sitemize de eklenmiştir.

İlerleyen zamanlarda oyunlara parametre eklememiz durumunda buradaki bilgiler güncellenecektir.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

***

16/08/2016

On numara sıra düzeni parametresi anlatımı:

On Numara oyunu için 733. haftadan itibaren yeni bir parametre ekleyeceğiz.
Bu parametre sadece On Numara için geçerli olacaktır. Diğer oyunlarda yardımcı olabileceğini düşündüğümüz takdirde veya izleyenlerimizden gelen talepler doğrultusunda eklenebilir.
Sıra düzeni parametresinin kullanımını buraya ve 733. haftanın parametresine ekleyeceğiz.


sıra düzeni tablosu

733. haftadan itibaren bu tabloyu bültenlerimize her hafta ekleyeceğiz. O haftadan itibaren çıkan sıra düzeninin nasıl bir düzen ve bu tablodan hangi sıra düzeninden çıktığını belirteceğiz.
Tabloda bulunan sıra düzenlerinin önem sırasını dikkate alınız. Bu tablodan muhtemelen çok gerilerden gelmeyecektir.
Bu tablonun işleyişi de yine grup düzeni gibidir. İşleyişini ayrıntılı bir şekilde aşağıda anlatacağız.


anlatım amaçlı tablo yerleşimi

Yukarıdaki tabloyu aşağıda bulunan iki düzeni karşılayacak şekilde örnek bir çalışma yaptık.
Sizde kendi seçtiğiniz grup ve sıra düzenini belirledikten sonra seçtiğiniz grupların altını yukarıdaki gibi çiziniz daha sonra iki düzenin kesiştiği noktada bulunan sayıları seçmek için işaretleyiniz.
Daha önceki bir yazımızda sitemiz santraç ya da sudoku halini alacak sanırım demiştik.
Yukarıdaki işlem sudokuya benzer oldu.

Yukarıdaki tablodan 15 adet sayı seçmiş oldum. Bu rassal seçim olduğu için kendiniz sıfırdan başlayarak her seferinde yeniden düzenlemeniz şansınızı artıracaktır.
Bu seçtiğiniz 15 sayıyı programdan kodladığınızda veya daha fazla da seçebilirsiniz. Çıkan bütün kolonları isterseniz oynayabilirsiniz. Çok fazla bir meblağ tutmayacaktır sanırım. Bu düzenlerin sayılarının toplamı 32'dir. 32 adet sayıyı denk getirmeniz durumunda 32 adetlik bir kümeniz olacaktır.
Tablodan sayıları dikey ve yatay olarak saydığınızda grup ve sıra düzenlerini çıkması muhtemel sayıları derece düzenlerine göre değerlendirerek seçtik.
Sizde buna benzer seçimlerinizi öngörülerinize göre yapabilirsiniz.


İşleyiş düzeni:

Her hafta On Numara için başlangıçta verdiğimiz tablomuzda dikey sütunda bulunan sıra düzenleri bulunmaktadır. Yukarıda bulunan tablomuzdan 1 tane sıra düzeni seçiniz.
Seçilen grup düzeni : 44333
Seçilen sıra düzeni  : 43332
olsun.

Örneğin; 1. sırada bulunan 43332 düzenini seçmiş olalım.
Sıra düzenleri 1-2-3-4-5-6-7-8-9-10 şeklinde yan yana bulunmaktadır. Sütundan aşağı baktığınızda bu sıra numaralarının altında çıkan sayılar vardır. Yukarıdaki haftalık verdiğimiz tablodan bakacak olursak, 7. sıradan çıkacak sayılar; 9-16-28-38-45-51-66-76 sayılarıdır. Bu sayıların toplam adeti 8'dir.
43332 sıra düzenine göre;
7. sırada bulunan sayılardan 4 adet,
3. sırada bulunan sayılardan 3 adet,
10. sırada bulunan sayılardan 3 adet,
5. sırada bulunan sayılardan 3 adet,
1. sırada bulunan sayılardan 2 adet,
çıkacağını varsayalım.
Hangi sıralardan kaç adet sayı seçeceğiniz belirlenmiş oldu.
Belirlediğiniz bu sayılar çerçevesinde;
7. sıradan 4 adet sayı seçimini sütunda bulunan sayıların derece durumlarına göre değerlendirerek seçiniz.
Diğer sıralardaki düzenleride bu şekilde belirleyebilirsiniz.
Buradaki sayıların toplamı 15 yapıyor diğer sıra düzenlerinden de 10 adet seçmeniz gereken sayılar sınırını geçebilir. Bunun bir sakıncası bulunmamaktadır.

Sütunlardan yapacağınız seçimleri sayıların derecelerini dikkate alarak yapınız.
Zamanla tecrübe kazanmanız durumunda isabetli sıra düzenini seçerek doğru sayıları yakalayabilirsiniz. Konunun tamamı yukarıdaki şekilde uygulamalı olarak anlatılmıştır.

Yukarıdaki yaptığımız sıra düzeni anlatımı modelini bütün oyunlara uygulayabilirsiniz. Her oyun için ayrı ayrı kullanım şeklini yazamayacağız. Özel bir durum olması durumunda ilgili sitedeki bültenden anlatım yapılacaktır.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

06/07/2016

YENİ PARAMETRE:

On Numara için 727. hafta için yeni parametre eklenmiştir. 727. haftadaki bültende ayrıntısını bulabilirsiniz.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimle,

İyi çalışmalar.

16/08/2016

YENİ PARAMETRE:

On Numara sitemize 733. haftadan itibaren sıra düzeni ile ilgili bir parametre ekledik. Bu parametrenin anlatımını On Numara sitemizde bulabilirsiniz.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimle,

İyi çalışmalar.

22/09/2016

SIRA DÜZENİ PARAMETRESİ KULLANIMI:

İnternet sitelerindeki bültenlerde bu zamana kadar sıra düzeni kullanımını izleyenin tercihine bırakmıştık. Bu parametre için seçilmesi gereken bir düzen belirtmemiştik. Bu düzeni ise yine grup düzeninde olduğu gibi sıra düzeninde olduğu gibi ondan biraz farklı olarak vermeye çalışacağız.

Bu parametreyi 4 tane oyun için yazdığımız bültenlere ekleyeceğiz.
Bu parametrenin kullanımı ise; bir sıra düzeni vereceğiz. Bu değerin hangi sıradan çıkacağını sizden bulmanızı isteyeceğiz. Seçeceğiniz grup ve sıra düzeni ile olasılıklar çemberini daha da daraltmış olacaksınız. Bu sayede oluşturduğunuz varsayımlar ile düzenleyebileceğiniz kolonlar azalacaktır. Büyük ikramiyenin o düzenlere çıkması durumunda kazanmamanız için bir neden bulunmamaktadır.
Örneğin Sayısal Loto için  21111 sıra düzenini vermiş olalım.

Öncelikle 2 sayısının seçtiğiniz grup ve derece düzeni ile uyumlu olacağını değerlendirmeniz gerekecektir. Bu şekilde her sütun için 1 sayı olacak şekilde yukarıdaki sayıları yerleştirdiğinizde bir kolon oluşturmuş olacaksınız. Bu sayede elinizde grup, derece, sıra düzeni uyumlu bir kolon olmuş olacaktır. Bu düzenlerin bir arada çıkması durumunda büyük ikramiyeyi kazanmamanız için bir neden bulunmamaktadır. Verdiğimiz bu 3 parametredeki bilgileri birbirine uyumlu olacak şekilde seçmek size kalıyor.
Sıra düzenini parametrelere eklerken yukarıdaki sıra sütunlarından seçmeniz gereken sayının adetini size bırakmıştık. İzleyenlerimizin daha yüksek isabet sağlaması açısından bu düzeni de vereceğiz.

Bu zamana kadar kullandığınız iki parametre ile bile büyük ikramiye kazanmanın o kadar zor olmadığını gördünüz. Bu parametreyi de kullanmanız durumunda olasılıklar çemberini daha da daraltmış olacaksınız. Bu durum daha az kolon oynayarak büyük ikramiye kazanma şansı demektir.

Bu tablonun önemini bültenlerimizde değerlendirmeleri yaptıkça daha net göreceksiniz.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimle,

İyi çalışmalar.

04/10/2016

ÇİZGİ DÜZENİ:

Yukarıda sıra düzeni ve grup düzeni parametrelerinin bir arada kullanımı yazımıza bir özellik daha ekleyeceğiz. Öncelikle en fazla sayının çıkacağını düşündüğünüz 1-10 aralığında yer alan sıralara dikey bir çizgi çizin, daha sonra yine çıkacağını düşündüğünüz grup düzenleri için grup düzenlerinin bulunduğu sayıların altına birer çizgi çizin demiştik.

İzleyenlerimizden gelen mailler doğrultusunda tablomuzu yeniden revize ediyoruz. Artık tablolarımızın tamamı bu şekilde gelecektir. Bültenlerimizde verdiğimiz tabloda köşelerin arasında sayılar bulunacak ve size sadece sayıları derecelerine göre değerlendirerek çıkabilecek sayıları seçeceksiniz.
Aşağıdaki tabloda örneğini bulabilirsiniz.

on numara çizilmiş hazır tablo

Dikkat ederseniz tabloda seç satırında bulunan sayılar siyah çizgilerin köşelerinde kalmıştır. Çıkabilecek satır ve sütunları çizdiğinizde oluşacak şekil budur. Siz bir kaç tanesini çizerken biz artık hazır vereceğiz ve siz sadece grup ve sıranın yanlarına çıkabilecek sayı adetlerini yazıp sayıları o adetlere göre seçecek ve çıkan sayılar sonucunda kolonlarınızı bu sayılara istinaden düzenlemiş olacaksınız.
Yukarıdaki tabloda 15 civarında rassal sayıları seçtim ve çizgileri kesiştiği köşeleri yuvarlak içine aldım. Yuvarlak içindeki sayılar kolonlarda düzenleyeceğim sayıları belirtir.
Dikey sütun yatay satırlardan hangi satırlardan sayıları seçeceğimi derece durumuna göre belirledim.
Daha sonra çıkabilecek sayıları işaretledim.
Kolonları düzenlerken bu sayılar arasından seçim yapacağım. En az kolon düzenleyerek büyük ikramiyeyi yakalamaya çalışacağım.
740. haftanın tablosu için özel bir yorum yapacağız bu yorum için ilgili bülteni mutlaka okuyunuz.
740. hafta için on numaradan beklentilerimiz çok güzeldir.

4 tane oyun için tablomuzun şekli artık bu şekilde verilecektir.

İyi çalışmalar.

18/10/2016

GRUP DÜZENLERİNİN KOLAYLIK-ZORLUK SIRASI:

On Numara için çıkan sayıların grup düzenlerinin zorluk derecesini belirten yeni bir parametreyi gösteren tablomuz eklenmiştir. Tablo bu tarihten sonra her hafta On Numaraya eklenecektir. Gerekli görülmesi durumunda diğer oyunlara da bu tablomuz kendi düzeni ile eklenecektir.

grup düzeni kolay ve zor sıralaması

Bu tablomuzda bulunan grup düzenlerini yorumladığımızda sıralamadan aşağı doğru gidildikçe düzenlerin çıkma ihtimallerinin zorlaştığını görüyoruz. Bu durumda yine zor düzenlerin zor zamanlarda gelebileceğini düşünebilirsiniz. Hafta devir etmiş veya birden fazla devir gerçekleştirmesi durumunda ise yine bu tablodan sırası aşağılarda olacak şekillerde gelebilir.
Her hafta verdiğimiz seçim tablolarınızda bulunan grup düzenlerinin bu tablodan yerlerini tespit edebilirsiniz. Bu tabloda bulunan grup düzenleri geneldir yani seçim yapılması açısından uygun değildir. Sadece kontrol tablosu için kullanılabilir. Seçeceğiniz grup düzeninin yerinin kolay veya zor olduğu konusunda fikir verecektir.


ÇIKACAK SAYILAR TABLOSU:

Bu tablo bütün oyunlarda bulunmaktadır. Süper Loto zor bir oyun olması nedeni ile izleyenlerin talepleri doğrultusunda bu tablo çekilişten önce bütün izleyenlerin kullanımına açıktır.
Bu tablonun amacı sayıları belirli kriterler ile önem sırasına göre sıralamaktır. Bu tablo 2 parçadan oluşmaktadır.
Genellikle çıkan sayılar ağırlıklı olarak 1. tablodan gelmektedir. İki tablodan oyunun çıkan sayılarına istinaden çekişli kombinasyonlarda çıkabilmektedir.
On Numara için 22 sayı çeşitli kombinasyonlarda çıkabilmektedir.
10-12
12-10
15-7
16-6
gibi kombinasyonlarda çıkmaktadır.

Şans Topu içinde aynı durum geçerlidir.

Süper Loto ve Sayısal Loto için;
6-0 Tek parça
0-6 Tek parça
3-3 İki parça
4-2 İki parça
2-4 İki parça
5-1 İki parça
1-5 İki parça
kombinasyonları ile çıkmaktadır.

Bu tablomuz için burada örnek vermeyeceğiz. Bu tablo bütün oyunlarda her hafta bültenlerde bulunmaktadır.
Çekiliş yapılmazdan önce bu tabloyu temin etmek isteyen izleyenlerimiz Buradan bize yazabilirsiniz. bölümünden veya mail yolu ile istek belirtebilirler.


20/06/2017

Adres düzeni:

Adres düzeni sitelerimize eklediğimiz yeni bir parametredir. Bu parametre konumlarda bulunan sayılardan bağımsız olarak sayıların dikey ve yatay birleştiği konumu gösterir.

Son haftanın durumuna göre çıkma ihtimali fazla olan adresler vardır. Bu adresleri şimdilik sitelerimize eklemeyeceğiz.

Sitelerimize emek vererek çalışmalarını belirli bir seviyeye getirmiş izleyenlerimizle bu bilgileri paylaşmayı planlıyoruz. Bu bilgi Sayısal Oyunların (şans oyunları) diğer düzenlerinden farklı olarak önemlidir.

Adres düzeni SEÇ satırında bulunan sayının sütun numarası ve bulunduğu grubu aynı anda gösterir. Sayı 2 basamaklı ise soldan ilk basamak sütunu ikinci basamak ise bulunduğu grup düzenini gösterir.
Adres düzeni sayısı 3 basamaklı ise soldan 2 basamak her zaman için 10 olacaktır. 10 sayısı 10. sutünda bulunduğunu gösterir.
3 basamaklı adreste soldan 3. ise 2 basamaklı adres düzeninde olduğu gibi sayının bulunduğu grup düzenini gösterir.

Adres düzeninin çok fazla bir ayrıntısı yoktur. Fakat kendisinin varlığından haberdar olmak önemli bir avantaj olacaktır.
Bunun kullanımını sitelerimize vermeyeceğiz.

Çıkan sayıların adres düzenlerini bültenlerin değerlendirme kısımlarına ekleyeceğiz.
Buradan çıkan sayıların adreslerini tespit edebilirsiniz.

25/01/2019

Herhangi bir derece değerindeki sayı adeti

Süper Loto bülteninden itibaren kullanıma sunduğumuz düzendir. Sabit derece düzeni bir parametredir. Bu düzen bir olasılıklar çemberini gösterir. Herhangi bir derece değerindeki sayı adeti düzeni ise sabit derece düzeninden daha geniş bir olasılıklar çemberini ifade eder.
Sıra düzeni parametresinin kullanımı en başından beri vardır. Bu düzenin kullanımı ise sıra düzeni parametresi ile aynıdır.
OneDrive dosyasında H.D.D. sekmesi altında verdiğimiz düzenleri önem sırasına göre kullanabilirsiniz. Bu düzenle derece düzeni ne olursa olsun derece değerlerinden çıkacak sayı adetini gösterir. Bu tablo derece düzenlerinin kullanımı açısından çok önemli bir tablodur. Önem sırasına göre her zaman için ilk sırada bulunan düzenleri kullanmanız derece değerlerinden çıkacak sayı adetlerini bilmeniz anlamına gelir.
İlerleyen haftalarda bu düzeni takip ettiğinizde ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz.

Bütün oyunlar için OneDrive dosyasına bu düzeni ekleyeceğiz. On Numara için bu düzeni kullanıma açmıştık.

17/03/2019

Sitemizde yaptığımı çalışmalar, yeni eklenen parametrelerin siteye eklenmesi biraz daha hız kazandırdı. Sitemizi ilk açtığımız zamanlarda böyle bir yazı oluşturup yinelikleri buradan duyurmayı planlamıştık.
Kullanımların anlatımını ayrıntılı yapmak için o kadar zamanımız olmuyor ve konuların çoğalmasına neden olması nedeni ile farklı bir yol seçtik.

Örneğin oyunlara yeni bir parametre eklediğimizde, eklediğimiz ilgili haftanın bültenine yeni eklenen parametrenin kullanımını yazarız. Bu kullanım için standart "Yeni eklenen parametre" etiketi ekleriz.
Bir parametreye bir oyun için bir bültende başlangıç veririz ve o bültende "Yeni eklenen parametre" etiketi ile sınıflandırırız. Aynı parametrenin kullanımını diğer sitelerde yapmayız.

Sitelerin tamamında bir etiketi arama yapmak isterseniz Google Özel Arama çubuğunu kullanabilirsiniz. 5 tane sitenin içinde arama yaparak sonuçları gösterir.

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Teknik01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL MEHMET tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.