Pinterest'e Kaydet

Pinterest'te Biz

Translate

Abone Olayım (Onay Gerekir)

Site İçi ve Etiket Arama

27 Eylül 2016 Salı

Sayısal Oyunların Karakteri Nedir?

12/07/2016
Bugünkü blogumuzda sayısal oyunlarında oynanan oyunların kendine has karakterlerinden bahsedeceğiz. Haftalık bültenlerimizde bu konulara parça parça değinsek de burada toplu olarak bir arada yazmaya çalışacağız.
Öncelikle bütün oyunlarda geçerli olan prensipleri sıraladıktan sonra özel olarak oyunların kendi özelliklerine değineceğiz. Rezzan hanımlarda gelecekti. Kahve çevirip fal bakıcaz⇒

Genel karakter:

Taşı parçalayan suyun gücü değil devamlılığıdır. Bu prensibi bütün oyunlarda uyguladığınızda başarı mutlaka gelecektir. Hiç kazanmadığınız, hatta yatırdığınızın hepsini kaybettiğiniz zamanlar bile olabilecektir. Kaybettiğinizde hiç oynamak istemezseniz kimse sizi zorlayacak değildir. Sitemizin da böyle bir amacı bulunmamaktadır. Eğer gerçekten kazanmak istiyorsanız bu yöntemleri uygulayınız. Ne istediğinizi bilmeden gerçekten istemeden bir şeyi elde etseniz bile o işi, o her ne ise başarıya ulaştıramazsınız. Bunun için kazanmak istiyorsanız, ne yapacağınızı biliyorsanız kendinize bazı soruların cevaplarını vermeniz gerekiyor. Genel olarak bu şartları yerine getirdiğinizde kazanırsanız, kazandığınız parayı amaçlarınız doğrultusunda değerlendirmeniz mümkün olabilecektir. Oyunlarda dikkat edilmesi genel hususlardan birisi budur.
Bütün oyunlarda yapılan çekilişler sonucuda sürekli çıkan grup düzenleri vardır. Bu grup düzenleri oyunlara göre farklılıklar göstermektedir. Bu Grup düzenlerine sitelerimizde yer vermiyoruz. Bu düzenlere en çok çıkan düzenler şeklinde yığılma olması durumunda bu düzenlerden çıkmayacak başka düzenlerden çıkacaktır. Bunun olmasını tabiki istemeyiz. 
Sitelerimizde her oyuna özgü yaptığımız analizler sonucunda çıkabilecek grup düzenlerini vermekteyiz. Bu grup düzenleri de çıkmaktadır. Farklı değişkenler ile kendini göstermektedir. 
Örneğin; en çok çıkan grup düzeni ender çıkan bir derece düzeni ile kendisini gösterebilmektedir. Bunu aşmanın yolu ise benzersiz kolon düzenlemektir.
Bütün oyunlar için uyulması gereken bir kural ise benzersiz kolon düzenlemektir. Bu konuya burada ayrıca değinmeyeceğiz. Bütün sitelerimizde ve bültenlerimizde yeri geldiğince değinmeye çalıştık.

⇔***

Olasılıklar Çemberinin Daralması:

Varsayım oluştururken yapılmak istenen şey sitemizde anlattığımız gibi olasılıklar çemberini daraltmaktır. İlk haftalarda 1-2 tane varsayım vererek başlamıştık. İlerleyen zamanda ihtiyaç dahilinde haftanın durumunu inceleyerek Bir çok varsayım vererek seçimlerinizi kolaylaştırmaya çalışacağız.
Defaatle anlattığımız gibi biz sayı tahmini vermiyoruz, vermeyeceğiz. Bu oyunların bir akış seyri var ve sayı vermek oyunların akışına terstir. Tabiri yerinde ise akıntıya karşı kürek çekmektir.
Kolonlarını düzenleyen sayılarını belirlenen düzenler çerçevesinde kesinlikle kendisi belirlemelidir.
Varsayımlarını kendi bakış açısına göre seçmelidir. Her insan Fiziksel olarak aynı olsa da kimse birbirine benzememektedir. İşte bu gibi sayısal oyunlarını çekici kılan da budur.
Bütün insanlar benzersiz olmasına rağmen hep aynı kolonları düzenleyip benzersiz kolon düzenleyen hariç hepsi kaybediyor. Bunun dışında bütün oynayanlar birbirinden farklı kolonları düzenlese yine hepsinin çıkmama olasılıkları aynı olacaktır. Gerçek şans kendini burada göstermektedir. Çıkma olasılıkları aynı olacaktır diyemeyiz çünkü devir etme ihtimali her zaman vardır. Bir ikramiyenin devir etmemesi için bütün olasılıklar için benzersiz kolon düzenlenmiş olması gerekir. O takdirde yukarıda belirttiğimiz gibi bütün kolonlara büyük ikramiye çıkması eşit olasılıklı olacaktır. Eşit olasılıklı olması için bütün kolonların birbirinden farklı olması gerekir.
Bu konu örnekle beraber başlarken bültenimizde de yazılmıştır.
Bu oyun için dikkat edilmesi gereken tek konu sayıların en çok hangi gruptan çıkabileceğini tahmin etmektir. buraya kadar bütün verileri kullanılması açısından sitemizde veriyoruz. Hangi gruptan kaç adet sayı çıkacağını tahmin etmek size kalıyor. Her zaman tavsiye ettiğimiz düzen 5'er tane iki düzenin hangi gruptan çıkacağını tahmin ediniz ve gerisi zaten çok kolay olacaktır. 
Bu kullanımı sitemizde anlattık burada ayrıca değinmeyeceğiz.
Bunların dışında asal durumları önemlidir. Çıkan sayılardan 4-5 adet asal sayı çıkmakta ve diğer sayıların tamamı kompozit sayılardan çıkmaktadır. Bu asal sayıların hangisinin çıkabileceğini ise derece durumlarından yararlanarak tahmin edebilirsiniz. Bir asal sayının derecesi 0 ise o asal sayı topluluk tarafından çok seçildiği anlamına gelir derecesi max. olan sayı ise en az seçildiği anlamına gelir. Bu derecelerin ortalamasını bulduktan sonra çıkabilecek asal sayıları tahmin edebilirsiniz. Kolonlarınızda bulundurmanızda fayda vardır. Sadece kompozit sayıları bulundurmakla büyük ikramiyeyi kazanmak da zor bir seçenektir. Kolaylaştırması açısında kolonlarınızda birer tane asal sayı bulundurunuz. Bunun tersine bütün sayıları asal sayılardan kurmak gibi bir düşünceniz de olabilir. 15 tane asal sayı vardır o hafta bu sayılara yığılma olması nedeni ile 3-4 tane çıkar ise kolonlarınız kaybedecektir demektir. Bu durumları sitemizde açıklamıştık burada yeniden üzerinden geçmiş olalım. Yaptığımız bu açıklamalar bilimsel bilgilerin yorumlanması şeklinde yapılmaktadır. Gerçek olmayan hiç bir bilgi yansıtılmamaktadır. Bu bilgilerin doğruluğunu ispatlamak gibi bir yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. İsteyen kullanır isteyen kullanmaz. Bir zorlama veya bize bir kazancı yoktur. Kazanan izleyenlerimizden teşekkür mailleri alıyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.

ŞANS TOPU:

Şans topunda önemli bir husus vardır. Sitelerimizde üzerinde durmadık ama burada değineceğiz. Şans topunda önemli bir sayı vardır. Bu sayı +1 sayısıdır. Bu sayı diğer sayılara oranla daha ağırlıklı önemlidir. Program kullanan izleyenlerimiz açısından Şöyle bir tavsiyemiz vardır. En fazla seçilebilecek +1 değerlerini seçmeleri, bu değerleri ise tablomuzun +1 olan iki satırından derecesi 0 ve 1 olan sayıları seçmeleri ve ardından seçecekleri 5 tane sayıdan en az miktarda seçerek çıkan kolonları düzenlemektir. Şans oyunlarında yüksek ikramiye kazanmanın püf noktası da budur.
14 tane sayıdan genellikle derecesi 0 ve 1 olan sayılar gelmektedir. Bu sayıları adeti ise 5 ile 8 arasında değişmektedir. Bu sayıların tamamını programdan seçiniz ve 34 sayıdan da çıkabileceğiniz tahmin ettiğiniz veya bizim verdiğimiz şanslı sayılardan kendi öngörülerinize göre seçebilirsiniz.
34 sayıdan en az olacak şekilde seçim yapınız.
Örneğin; bu kolonların sayısı 100'ü geçmesin öngörünüze göre biraz fazla olabilir.

Bültenlerimizde belirttiğimiz gibi göz kararır program kullanmadan da seçimlerinizi yapabilirsiniz.

SÜPER LOTO:

Süper loto da ise grup düzenlerini doğru tahmin etmek, sayısal lotodan biraz daha zordur. Bize göre ikisinin arasında bir fark bulunmamaktadır. Sayısal lotodan kazandırıyorsak, süper lotodan da kazandıracağız demektir. Burada sorun olan kısım grup düzenlerinin daha zor yerlerden gelmesidir. Kolay yerlerden gelse bile Derece düzenlerinin zor yerden gelmesi izleyenlerimiz açısından sorun oluşturmaktadır. Bu sorunu aşmak için sayısal loto ve süper lotoda yazdığımız bültenlerimizdeki bilgileri ikisi içinde aynı değerlendirerek kullanmak daha faydalı olacaktır.
Süper lotoda ilk olarak verdiğimiz grup düzenlerinden çıkmayabilir, bu durumda çıkma ihtimali az olan grup düzenlerinden çıkabilmektedir. Bu durumu ise haftanın devir etmesi veya yüksek sayılarda devir etmesi ile ilgili ilgili bir durumdur. Devir etmesi ile beraber çıkan sayıların grup düzenleri ilk tablolarımızda daha aşağı doğru sarkmaktadır. İzleyenlerimiz bu durumda 1-2-3 devir olması durumunda seçimlerini ilk tablolarımızdan sondan başlayarak değerleri küçük olan grup düzenlerini tercih etmelidir. Bu şekilde büyük ikramiyeyi yakalama ihtimalleri daha da artacaktır. Bu durumun bu şekilde olduğunu bültenlerimizde yaptığımız değerlendirmelerde görebilirsiniz.
Süper loto için bir programımız bulunmamaktadır. Süper loto içinde Sayın Talat Doğan'ın destekleri ile yapmayı planlamaktayız. Süper lotoda da yüksek başarı yakalamayı hedeflemekteyiz. İkramiyesinin fazla olması nedeni ile önemli bir oyundur. Bütün oyunlar için şansa dayalı rassal oyun oynamak doğru değildir kuyuya taş atmaktan farksız olacaktır. Süper loto da ise bu durum kendini daha fazla göstermektedir. Neredeyse rassal oynayanların tamamı kaybetmektedir. Sitelerimizdeki bilgileri izleyerek kazanmanız daha kolaydır.


SAYISAL LOTO:

Toplum arasında gezdiğiniz zaman neredeyse sayısal loto oynamayan hiç kimsenin olmadığını görürsünüz. Sayısal loto da para kaybetmeyen neredeyse yok gibidir. Tabi ki bu tarihten önce hayatını kaybetmiş kişileri saymıyoruz. Bu nedenle sitemiz içerdiği bilgiler sebebi ile ilgi görmektedir.
sayısal loto ise süper lotoya göre biraz daha yumuşak karakterli bir oyundur. Çıkan grup düzenleri oynayanları yormamaktadır ve kolay yerlerden gelmektedir genelde. Bunun nedenini ise genel izleyici kitlesinin sürekli aynı sayıları kullanmasına bağlayabiliriz.
Süper loto da belirttiğimiz gibi sayısal loto ve süper loto hemen hemen aynı karaktere sahip toplam sayıları farklı olan oyunlardır. Bu nedenle huy bakımından süper lotonun huyu biraz daha serttir. Kendini hemen göstermeyen bir yapıya sahiptir. Sayısal lotoda genellikle her hafta ikramiye dağılırken süper lotoda dağılmamaktadır. Süper lotoyu zor bulan sayısal lotoyu tercih etmektedir. Bu nedenle sayısal lotoda daha fazla kolon düzenlenmekte ve ikramiyeler devir etmemektedir. Sayısal loto da verdiğimiz bilgiler çerçevesinde büyük bir süpriz olmaması durumunda doğru düzenleri bulabiliyoruz. Süper lotoda olasılıklar çemberinin daha büyük olması nedeni ile kolon düzenleyenlerin sayısındaki düşüş büyük ikramiyenin çıkma olasılığını düşürmektedir.

İzleyenlerimiz çok net yazmamıza rağmen bazı cümlelerin ne demek istediğini anlamayabilirler. Mail yolu ile ulaşıp "Burada ne demek istediniz." şeklinde sorularını sorabilirler. Konu hakkında daha aydınlatıcı bilgilere ulaşabilirler. Mail dışında blogların altında bulunan google+ yorum kısmını da kullanabilirler en azından aynı soruyu sormak isteyen bir çok izleyenimize oradan cevap vermiş oluruz.

Yukarıda oyunların karakterleri hakkında bilgiler vermeye çalıştık eklemeler olması durumunda yazılar güncellenecektir.
İnternet sitelerimiz en iyi bloglar adayıdır.

Seçimlerinizi başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Teknik01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.