Pazartesi, Eylül 26, 2016

Blog Kullanma-Anlama Kılavuzu

03/08/2016

Blog Kullanma-Anlama kılavuzu:

İzleyenlerimizden anlatılan konuları anlamak için nasıl hangi blogları okumalıyız? şeklinde sorular geliyor. Bu blogumuzda bu konuya değinerek izleyenlerimizin en kısa zamanda bilgilenmeleri için açıklamaya çalışacağız.


Adresimizde 4 tane internet sitesi için genel bilgiler bulunmaktadır. Özel anlatımın dışındaki burada bulunan bütün bilgiler genel olarak kullanılması için anlatılmıştır.
Bu sitede bulunan bloglar anlaşılacak şekilde sıraya dizilmiştir. En üstten başlayarak eski tarihlere kadar olan bütün blogları okuyunuz. Konu ilginizi çekmeyebilir fakat arada önemli paragraflar vardır onları kaçırmayınız. Bloglarda anlatılan konu başlıkları vardır. Bu konu başlıklarını sitenin en en altında OneDrive dosyası içinde fihrist-blogdaki konular başlığının altında bulabilirsiniz.
Buradaki etiketler sitelerin içinde anlatılan konu başlıklarıdır. Bu bağlantılara tıkladığınızda konunun anlatıldığı bloga ulaşırsınız. Bu konuyu sitenin içinde bulabilirsiniz.
O blogun içinde farklı konularda olacağı için onlara da ulaşmış olursunuz.
Bilgi başlığı altında bulunan menüler mobil menüde görünmesi için eklenmiştir. İsterseniz menüden de bloglara ulaşabilirsiniz.

%100 nedir?

%100 bağlantısı özel olarak şunu anlatmaktadır. Her hafta yaptığımız bültenlerdeki grup ve diğer düzenlerden %100 çıkacaktır şeklinde öngörüde bulunuyoruz. Çekilişler yapıldıktan sonra blog başlığının yanına %100 işaretini ekliyoruz. ve etikete eklediğimiz %100 çıkacaktır ibaresi sabit kalıyor. O etikete tıkladığınızda %100 doğru tahmin ettiğimiz bütün düzenleri bir arada görebileceksiniz. Devamını oku şeklinde bloglar listelenecektir.
Siteye girdiğinizde mobilden girenler için başlığın hemen altında yer alan oku tıkladığınızda bloglara ve menülere kolayca ulaşabilirsiniz.
Masaüstünden giren izleyenlerimiz içinse menüler ve OneDrive dosyasındaki etiketlerden erişim mümkündür.


4 tane sayısal oyunu için:

Oyunların açıklama blogları vardır. Bu bloglardan ayrı ayrı oyunlar hakkında açıklamaları bulabilirsiniz.
Sitelerde bulunan bültenlerde o hafta için önemli konular etiketler kısmında bulunmaktadır. Bu etiketleri tıklayarak hangi haftanın içinde ne var şeklinde aramak yerine etiketlerden bulabileceksiniz. 4 tane sayısal oyunu için bu geçerlidir. Bültenlerde yapılan çekilişlere yönelik tahmin ve değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bunun dışında o haftaya özgü anlatılması gereken bir konu olduğunda o blogda başlık halinde blogun fihrist kısmına ekliyoruz.
Blogların başlığında hangi konuların anlatıldığı yazmadığı için blogun alt kısmında bulunan etiketler bölümünde kullanılan başlıkları görebilirsiniz. Yine bu başlıklar blogun sağ tarafında blog konuları başlığı altında yer almaktadır.

Sitelerdeki araçların kullanımı nasıldır?

Masaüstü kullanıcılar için:

  1. En üstte yer alan menüler vardır. Buradan sitelere ve ilgili bağlantılara erişebilirsiniz.
  2. Özel arama çubuğu: Bu çubuk bütün oyunlarda vardır. Bu çubuk bir oyunda arama yaptığınızda aradığınız kelimeyi 5 oyun içinde arayarak listeler. Etiketler, kelimeleri buradan arattığınızda tek blogda değilde 5 blogda birden arar listeler.
  3. Blog (Yazar) İzleyiciler: Bu menüde ise sitemizi okuma listelerinde takip eden yazarlar vardır. Sizde sitemizi günlük takip etmek istediğiniz sitelere alabilirsiniz.
  4. Yorum biçimlendirme çalışması: Bloglar için izleyici yorumları çok önemlidir. OneDrive dosyası ile oluşturduğumuz yorum biçimlendirme tablosunu kullanabilirsiniz. İlgili yerlere kelimelerinizi yapıştırıp ilgili yerden ilgili biçimlendirmeyi yaparak kopyalayıp yorum kısmına yapıştırabilirsiniz.
  5. Son yorumlar: Sitemizde yapılan son yorumlar blogların en altında yer almaktadır. Sitede bütün sayfalara yapılan yorumları burada toplu olarak görebilirsiniz.

Mobil kullanıcılar için:

Sitelerimizin mobil kullanımına özen gösteririz. İzleyenlerimizin %70'inin mobil takipçilerimiz olması nedeni ile mobil sayfamızı mümkün olan en sade şekli ile tutarız.
Mobil sayfalarımız daha çok izleyenlerimizin içeriklere direkt ulaşmalarını amaçlamaktadır. Bu nedenle sade bir görünümdedir.
Hem mobil hem de masaüstü sürümlerde izleyenlerin siteye erişimini hızlandırmak için daha az araç bulundurmaktayız.

Sitelerimiz içerik yoğunluklu olması nedeni ile araçlara fazla gerek duyulmamaktadır. Çok gerekli olan araçları sitemize ekliyoruz.
Kullanılması gereken araçlar konusunda istekleri olan izleyenlerimiz mail adresimizden yazabilirler.

İnternet siteleri işleyiş mantığını, kullanım özetlemesi yaptık. Bu konuda anlamadığınız bir konu var ise mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Bütün blogları okudunuz anlamadığını konu olduğunda yine yazabilirsiniz.

Anlatılan konular farklı bir sistem üzerine kurulu olduğu için tam olarak anlamadan yüklü miktarda kolon oynamayınız.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle, 

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Teknik01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Son yorumlar

Copyright ©201∞ Tum haklari saklidir. Blog Sayisal Satoshi tarafindan dizayn edilmistir. Tamami orijinaldir. Kasitli olarak bilgileri alan kisi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karsilasirsaniz itibar etmeyiniz. Yayinlarimizi baglanti linki ile paylasip kullanabilirsiniz. Y.N.