Pinterest'e Kaydet

Pinterest'te Biz

Translate

Abone Olayım (Onay Gerekir)

Site İçi ve Etiket Arama

26 Eylül 2016 Pazartesi

Blog Kullanma-Anlama Kılavuzu

03/08/2016

Blog Kullanma-Anlama kılavuzu:

İzleyenlerimizden anlatılan konuları anlamak için nasıl hangi blogları okumalıyız şeklinde sorular geliyor. Bu blogumuzda bu konuya değinerek izleyenlerimizin en kısa zamanda bilgilenmeleri için açıklamaya çalışacağız.


Adresimizde 4 tane internet sitesi için genel bilgiler bulunmaktadır. Özel anlatımın dışındaki burada bulunan bütün bilgiler genel olarak kullanılması için anlatılmıştır.
Bu sitede bulunan bloglar anlaşılacak şekilde sıraya dizilmiştir. En üstten başlayarak eski tarihlere kadar olan bütün blogları okuyunuz. Konu ilginizi çekmeyebilir fakat arada önemli paragraflar vardır onları kaçırmayınız.
Bloglarda anlatılan konu başlıkları vardır. Bu konu başlıklarını sitenin en en altında fihrist-blogdaki konular başlığının altında bulabilirsiniz.
Buradaki etiketler sitelerin içinde anlatılan konu başlıklarıdır. Bu bağlantılara tıkladığınızda konunun anlatıldığı bloga ulaşırsınız. Bu konuyu blogun içinde bulabilirsiniz.
O blogun içinde farklı konularda olacağı için onlara da ulaşmış olursunuz.
Bilgi başlığı altında bulunan menüler mobil menüde görünmesi için eklenmiştir. İsterseniz yukarıdaki menüden de bloglara ulaşabilirsiniz.

Örneğin:

%100 bağlantısı özel olarak şunu anlatmaktadır. Her hafta yaptığımız bültenlerdeki grup ve diğer düzenlerden %100 çıkacaktır şeklinde öngörüde bulunuyoruz. Çekilişler yapıldıktan sonra blog başlığının yanına %100 işaretini ekliyoruz. ve etikete eklediğimiz %100 çıkacaktır ibaresi sabit kalıyor. O etikete tıkladığınızda %100 doğru tahmin ettiğimiz bütün düzenleri bir arada görebileceksiniz. Devamını oku şeklinde bloglar listelenecektir.
Siteye girdiğinizde mobilden girenler için başlığın hemen altında yer alan oku tıkladığınızda bloglara ve menülere kolayca ulaşabilirsiniz.
Masaüstünden giren izleyenlerimiz içinse menüler ve blogun sağ tarafında bulunan etiketlerden erişim mümkündür. Mobilden erişen izleyenlerimiz blogun altında yer alan web sürümü görüntüle linki ile masa üstü menüye ulaşabilir, büyültüp küçülterek okuyabilirler.

4 tane sayısal oyunu için:

Oyunların açıklama blogları vardır. Bu bloglardan ayrı ayrı oyunlar hakkında açıklamaları bulabilirsiniz.
Sitelerde bulunan bültenlerde o hafta için önemli konular etiketler kısmında bulunmaktadır. Bu etiketleri tıklayarak hangi haftanın içinde ne var şeklinde aramak yerine etiketlerden bulabileceksiniz. 4 tane sayısal oyunu için bu geçerlidir. Bültenlerde yapılan çekilişlere yönelik tahmin ve değerlendirmelerde bulunuyoruz. Bunun dışında o haftaya özgü anlatılması gereken bir konu olduğunda o blogda başlık halinde blogun fihrist kısmına ekliyoruz.
Blogların başlığında hangi konuların anlatıldığı yazmadığı için blogun alt kısmında bulunan etiketler bölümünde kullanılan başlıkları görebilirsiniz. Yine bu başlıklar blogun sağ tarafında blog konuları başlığı altında yer almaktadır.

İnternet siteleri işleyiş mantığını bilmeyen izleyenlerimiz için kullanım özetlemesi yaptık. Bu konuda anlamadığınız bir konu var ise mail yolu ile ulaşabilirsiniz.

Bütün blogları okudunuz anlamadığını konu olduğunda yine yazabilirsiniz.

Anlatılan konular farklı bir sistem üzerine kurulu olduğu için tam olarak anlamadan yüklü miktarda kolon oynamayınız.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle, 

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Teknik01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.