Pinterest'e Kaydet

Pinterest'te Biz

Translate

Abone Olayım (Onay Gerekir)

Site İçi ve Etiket Arama

30 Kasım 2015 Pazartesi

+1 Sayısı ve Diğer Yöntemler

06/10/2016

Anasayfamızda oyunlar ile ilgili konuları yayınlayacağız. Anasayfada hem genel konular olacak hemde oyunlara özgü yazacağımız bloglar olacaktır.
Oyunlara özgü bloglar kendi adı ile analiz sekmesinde bulunacaktır. Bu bloglarda oyunlar ile ilgili değinmemiz gereken bilmenizde yarar olacak bilgileri vereceğiz.

***

29/09/2016 tarihinden itibaren sayısal oyunlar internetten canlı olarak yayınlanmaktadır. Daha önce belirttiğimiz gibi hile yapılamayacağı anlamına gelmiyor

Bu neden yapılsın?

1.si ikramiyenin dağılmasının dengeli bir şekilde olması istendiği için olabilir.
2.si ikramiyenin kurumdan dışarı çıkmaması için bir müdahale yapılabilir.
3.sü ikramiyeyi kurumda çalışan kişilere çıkarılması.

1-İki durumdan 1.si amacın dışına çıkmamaktadır. Yani amaç katılımcılardan bir para toplamak ve bu parayı katılımcılar arasında dağıtmak ister dağıtma adına müdahale olsun farketmeyecektir. Sadece belirlenen illere çıkarılma konusunda müdahale yapılabilecektir.

Bu durum nasıl yapılır:

Önce oynanan kolonlar değerlendirmeye alınır nereden nasıl kolonlar düzenlenmiş incelemesi yapılır. Örneğin Ankara/Yenimahalle'den 3 kişi aynı kolonu düzenlemiş.
Bu şekilde çıkarsa diğer ikramiyelerin dağıtımı da dengeli olacak şekilde dağılabilir gibi bir karar verilir. Yalnız bu anlattığım şekilde ikramiyenin istenilen kişiye çıkarılması gibi bir durum olamaz.
Çünkü ikramiyenin verileceği il ve ikramiyenin çıkacağı kişi sayısı kolon oynanması bittikten sonra yapıldığı için bu mümkün değil.
Yukarıda anlattığım durum sayıların rassal düşmesine müdahale edilmesi ve ikramiyenin istenildiği şekilde dağıtılması için yapılmış bir müdahaledir.

2- Kurum karar almıştır ikramiyede çıkacak sayılara kurumdan görevli bir memur sayıları düzenleyecek ve ikramiye devletin kasasına nakil edilecektir. Bu kadar.

3- Bu ihtimalinde zaman zaman olabileceğine dikkat çekerek bir daha olmayacağı anlamına gelmez. Geçmişte bu konuyu itiraf eden, parayı kaldırdıktan sonra yurtdışına kaçan orada pişmanım diye itirafçı olan cemaatçiler vardır.
Bundan sonra olmayacağı anlamına gelmez.1

***

Şans topunda nasıl kazanılır?

Bu blogumuzda şans topu ile ilgili yöntemleri yazacağız.
Bültenlerimizde satır aralarında yeri geldiğinde işin incelikler ve dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgiler veriyor ve bu bilgilerin anahtar kelimelerini blogun alt tarafında olan fihrist bölümüne ekliyoruz. Bu alandaki anahtar kelimelerden ilginizi çeken konulardaki blogları inceleyebilirsiniz.

Şans topunda en önemli konulardan birisi +1 sayısının seçilmesidir. Bir diğer önemli konu ise +1 sayısı ile doğru sıra ve grup düzenini bir arada kullanmaktır. Böyle dengeli bir seçimle düzenleyeceğiniz sayılar büyük ikramiye yakalamanızda etkin olacaktır.
Gerek bültenlerde verdiğimiz bilgileri kullanarak gerek kendiniz geliştireceğiniz yöntemler ile doğru grup ve sıra düzenini kullanarak bununla beraber çok az kolon düzenleyerek büyük ikramiye kazanma imkanınız vardır.

***

Her oyunun kendine özgü bir karakteri vardır. Bizce oyunları kendi sevdiğiniz değilde en çok kazanabileceğiniz oyundan başlayarak oynamanızda yarar vardır. Eğer amacınız kazanmak ise yok ben riski severim hemde eğlenmek isterim derseniz süper loto oynayıp bol bol kaybedin derim.

Yukarıda iki paragrafta şans topu için önemli bilgiler verdik. Eğer kullanabilirseniz verdiğimiz bütün bilgiler bütün oyunlar için uygulanabilir tarzdadır. Doğru olduğunu gördüğümüz bütün bilgileri paylaşıyoruz, paylaşacağız.

Son zamanda gündeme gelen canlı yayın olayı ile önümüz biraz daha açılmış oldu.

Yine ekstradan eklenmesi gereken bilgi olduğunda burayı güncelleyeceğiz.

Seçimlerinizin başarı getirmesi dileklerimizle,

İyi çalışmalar.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: BlogŞanstopu01

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparken:
1.) Yorumlar denetimden geçmeden yayımlanır. Yapılan yorumun sorumluluğu, yorumu yapanı bağlar. Ayrıca makaram sarı bağlar.
2.) 3. bir kişiye hakaret olmadığı sürece yorumlar kesinlikle silinmez. İsterse yorumu yazan silebilir.
3.) Kuralları aşmadığı sürece site linki paylaşımı yapılabilir.
4.) Konu dışındaki sorularınızı sayisaloyunlar[at]gmail.com adresinden yazabilirsiniz.
5.) İzleyenler istediğini istediği şekilde yazabilir. İstediğiniz yerden başlayabilirsiniz.
6.) Aşağıdaki OneDrive tablosundan kelimelerinizi biçimlendirebilirsiniz.
7.) Bloglardaki toplam yazı sayısını öğrenmek için tıklayınız.
8.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz Fihrist-blog konuları tablosunu bu bağlantıdan görebilir.
9.) Mobilden takip eden izleyenlerimiz yazı kronolojik listesi tablosunu bu bağlantıdan görebilir.

YORUM BİÇİMLENDİRME ÇALIŞMASI

Buradan bize yazabilirsiniz.

Ad

E-posta *

Mesaj *

sayisaloyunlar[at]gmail.com adresimizden de soru, görüş, istek ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Sayfa yenileme kaldırılmıştır.
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.