Blogda Arama-Tarama

Blogger Yazı Editörü Hakkında tecrübelerim 8


5- BLOGA SON HALİNİ VERMEK:

Similey mimiley yok:
Burası çok önemli blog yazarının en dikkat etmesi gereken konu budur. Benim blogumda aratabilirsiniz. Bir tane smile işareti bulamazsınız. Bir okuyucu blogda smile işareti gördü mü çarpıya basması ardından gelecektir. İstediğiniz kadar okuyucuyu kırıp geçirin ama similey koymayın.
Bu işaret blogun ciddiyetten uzak olduğunu ve okuyucunun orada durmaması gerektiği sinyalini verir. Buna çok dikkat edin. Toplumda bu ve buna benzer işaretler olabilir. Bu gibi hassasiyetleri dikkate alın.

Blog yazınızda fazlaca vurgu kelimeleri, linkler, başlıklar, maddeler, alıntılar, resimler, var ise yazınızın blogunuzda sağlıklı bir şekilde görünmesi için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Yukarıda belirttiğim hiçbir eklemeyi yapmazdan önce öncelikle sadece yazı metninizi yazın.
  • Ham hali ile yazının tamamını seçin ve biçimlendirmeyi kaldır tuşuna basın.
  • Satır aralarında boşluklar olacaktır. Paragraf olanlar hariç aradaki boşlukları silerek birleştirin.
  • Maddeleriniz var ise onlarda yazının içinde olsun. Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra maddelerden başlayarak eklemelerinizi yapabilirsiniz.
  • Resimlerinizi hangi yazıdan sonra koyacaksanız yazı bittikten sonra da koyabilirsiniz. Yazarken koyarsanız arıza çıkartabiliyor.
  • Anahtar kelimelerinizi kalın punto, italik, renkli yapabilir, linklerinizi ekleyebilirsiniz.
Böylece yazınızı editöre hakim bir şekilde yazmış olacaksınız.
Yukarıdaki şekillendirmeleri yazarken yapınca yazınızı bitirip kontrol ettiğinizde istemediğiniz, çözemediğiniz şekli bozuklukları ile karşılaşabilirsiniz.
Satır aralarındaki boşlukları düzeltmez iseniz sitenizin açılış hızı uzayacaktır. Geç açılan siteden okuyucu aynı hızda kaçar.

Bu blogumuzda yazı editöründe sıkıntı yaşamamanız için bütün detayları vermiş olduk.⇔***


Blogunuza yapacağınız eklemeler-değişiklikler:

Mağazacılık sektöründen bilgisi olanlar var ise veya hayatında en az bir kere bir mağaza ziyaret etmişseniz bir mağazanın çalışma düzeni konusunda bir fikriniz olabilir.Blogu da aynı şekilde düşünün.
Bir mağazada öncelikle genel prensipler çerçevesinde görünüme önem veren basit ve estetik bir yapı oluşturulur.
Ürünler yine hitap edilen sektörün özelliklerine göre yerleştirilir ve satışa sunulur. Ürünün kendisi kadar teşhiri de önemlidir. Malı sattıran teşhirdir. Bir ürünün güzel teşhir edilmesi satışlarını olumlu yönde etkiler. Burada mağaza yönetiminin katkısı büyüktür. H.M.T.1

Blog yazarlığı da aşağı yukarı mağazacılık sektörü gibidir diyebiliriz. Öncelikle blog konunuza uygun bir tema menüler ve diğer araçları uygun şekillerde yerleştirin. Bu sizin blogunuzun karakterini yansıtan çizgiler olsun.
Şimdi gelelim içindeki ürünlere, bir mağazaya sürekli gelen müdavimler vardır. Günlük haftalık
belirli periyotlar ile sürekli gelirler. Bu müşteriler her geldiklerinde bir değişiklik veya yeni ürün görmek isterler böyle bir değişiklik görmediklerinde canları sıkılır ve bir daha ki ziyaretlerini uzun bir tarihe atar ve alışveriş yapmazlar.
Blog yazarlığı da aynıdır.
Eğer siz düzenli özgün içerikler oluşturamazsanız iş olsun diye yazarsanız, blogunuzu ziyaret edenler bunu hemen anlayacak ve blogunuza bir daha gelmeyecektir. İlk kez gelenlerden tekrar gelenler daha kıymetlidir bu yönden. aradaki zaman ve ziyaret edilen blog sayısı ne kadar fazla ise iyi bir iş yaptığınız sonucuna varabilirsiniz.
Hali hazırdaki yazılarınızı güncellemeniz yeni yazılar eklemenizin çok yararı olacaktır. Daha önceki yazıyı okuyan yazının güncellendiğinin farkına varacak ve blog yazarının bloguna değer verdiğini anlayacaktır. Blogunuza sevgisi bir kat daha artacaktır.

Yeni bloglar eklemek, belirttiğimiz gibi daha önce yazdığınız bloglar üzerinde düşünüp eklemeler yapmak, bu yazılara bağlı yazılar üretmek hem blogun hemde kendinizin gelişimi açısından büyük katkısı olacaktır.
Bu davranışlarda bulunduğunuzda yeni eklediğiniz yazılar ile blogunuz kendini tekrar etmemiş olacaktır. Aynı konuda yazıp aynı bilgiyi farklı şekillerde yazmak takipçilerinizi hemen kaçıracaktır.
Bu gibi etkenler göz önünde bulundurmanız gerekir.
Blog yazmanızdaki temel amaç kendinizi geliştirmek olmalıdır. Blog bu gelişimi aşamasında tepkiler alarak size ne yapmanız konusunda yön verecektir.
Hedefiniz bu şekilde olduğu takdirde yeni bilgiler okuyucunun ilgisini çekecek ve blogunuz daimi ziyaretçiler kazanacaktır. Bir çok blogda okuyucu odaklı yazı yazılması durumunda okuyucu beğenir, okuyucu beğenirse google'de beğenir şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Okuyucu odaklı yazılan yazılar kendi gelişiminiz için ''yazılan yazılardan'' daha etkili olamaz.

Mağazacılık sektöründü gerekirse mağazanın önüne çıkıp bağırmanız gerekebilir.
Blogunuz için bunu yapmanız gerekiyorsa yapmalısınız.
Tabi kendi şartlarını uygun olarak... Nasıl yapıldığını yazmayacağım araştırıp bulabilirsiniz.
Özetle blogunuza vereceğiniz emeğin size fazlasıyla karşılığının döneceğini düşünerek içeriklerinizi özenle oluşturun.
Öncelikle blogunuzun teması ile sürekli oynayarak gereksiz işçiliklere girmeyin ilk oluşturduğunuz temanız sizin konseptiniz olsun ve onu benimseyin. Blogunuzu bunun üzerine inşaa edin. Sürekli tema değişimi ile bütün işlemleri yeniden baştan yapmanız anlamına gelecektir.
Aynı mağaza örneğinde olduğu gibi mağazanın sürekli konsepti değişirse o mağaza müşteri kaybeder. Müşterinin kafası karışır.
Teşhir konusunu bu blogumuzda blogunuzun en güzel şekilde oluşması için gereken araçları anlattık. İçeriği özgün oluşturmakta size kalmıştır.

⇓***


Özgün içerik nasıl oluşturulur?

Bunu başarmanın aslında çok basit fakat çoğu kimse tarafından değeri bilinmeyen bir yöntemi vardır.

  1. Sürekli öğrenmeye açık olmak.
  2. Öğrenilen bilgiler ile birbiri arasında bağlantı kurarak yeni bilgiler üretmek.
Başka bir yerde bulamayacağınız özgün bilgi üretme şekli budur. Biz bunu kullanıyoruz. Sizde kullanını eskimez. Bu başlığı ayrıca blog konusu yapacağız.
Bazı konular hakkında uzman olan kişiler kendi alanlarında kullandıkları püf noktaları asla kimse ile paylaşmazlar.
O bilgi adeta puzzle'nin en önemli parçasıdır.
Sizde kendi uzmanlık alanınız olmadığı halde başka uzmanlık alanlarından aşırdığınız kimsenin bulamayacağı bilgileri blog konusu yapabilirsiniz.
Bu sayede özgün içerik oluşturmuş olursunuz.
Bu konuda uzman olan bir bloga göre aramalarda yanyana ya da daha önde çıkabilirsiniz.
Böyle küçük akıl oyunları ile hileye kaçmadan özgün içerikler üretebilirsiniz.
Tabi ki bu gibi bilgileri elde etmek için çok çalışmak gerekir.

Anasayfa blogumuzda zaman zaman buna benzer yazıları göreceksiniz.
Herhangi bir site için reklam çalışması yapılan bir yazı hiçbir zaman yazılmayacaktır.
Beleş ameleliğin lüzumu yok.
Sadece blog yazarları ve okuyucular için yararlı olduğunu düşündüğümüz linkler paylaşılacaktır.

⇑***

Arama motorları siteleri çeşitli kriterleri kullanarak sıralamaya tabii tutuyor. Bunu gerek kendi gerek müşteri deneyimi açısından şeklinde çeşitli bahanelerle sıralama kriterlerini değiştiriyor.
Bu nedenle, güçlü bir içerik ve sade bir blog değişen kriterler ne olursa olsun geri gitmeden ileri gidebilecektir.
Örneğin; bazı özellikleri sitelerinden yüksek gelir elde etmek amacı ile kullanılması siteler arasında yaygınlaştığında arama motorları bunu gözlemler ve bir bahane ile bu sitelerin sıralamasını düşüreceğini açıklayabilir. blogunuzda bu gibi uygulamaları kullanmamanız durumunda bir adım öne çıkacaksınız demektir.
Sizde bloglarda, sitelerde bazı değişikliklerin çok kolay olmadığı dikiş tutturmanın çok zor olduğudur. Belirli stratejilerinizi en başından oluşturmalısınız ve teknik konularda çok değişikliğe gitmemeniz gerekir. Arama motorları blogunuzun istikrarını gözler. İzleyenler de aynı şeyi bekler. Okuyucu sayınız sürekli artış gösteriyor sert düşüşler olmuyorsa bu iyi bir göstergedir.
Çok fazla araç kullanarak sabırsızlık yapmak doğru olmayacaktır.
Arama motorlarının yaptığı uygulama çok doğru bir uygulamadır. Bunun neden yapıldığı konusundaki teknik ayrıntılara girmeyeceğiz. Özetle bu uygulamalar gelirde adaletin sağlanmasına katkıda bulunur.
En basitinden şöyle bir örnekle ne kadar doğru bir uygulama olduğunu anlayabiliriz. Bir site düşünün ki en tepede olmak için bütün internet araçlarını kullanıyor. En tepede olması nedeni ile reklam ve ek gelirleri en yüksek durumda olacaktır. 
Diğer siteler ise sebep her ne olursa olsun pastadan daha az pay almaktadır. Arama motorları burada çeşitli şekillerde müdahale ederek sitelerin sıralamasını etkileyebilir veya başka şeyler yapabilir. 
Son zamanlarda yaptığımız aramalarda bile çok alakasız sonuçlar ile karşılaşabiliyoruz. Bu ise arama motorlarının görevini yerine getirmemesi demektir. 
Tabi ki kendilerinin de denge yakalaması gerekir. Denge reklam geliri ve hizmet arasında olabilir.
Reklam gelirlerini artıracak davranışlarda bulunduğunda verdiği hizmette aksamalar olacaktır. Tam tersi de gelirlerini düşürücü etki yapabilir.

Özetle piyasa oyuncularının hiçbiri sorumluluktan muaf değil.

⇔***

Link değiştirme konusu:
Blogunuzu yazdınız ve son haline getirdiniz artık yayına vermeye karar verdiniz.
Bundan sonra oluşabilecek sorunlara gözatacağız.
Blog linkinin değişimini takip etmek önemli bir konudur.
Bir blogu yazdıktan sonra kesinlikle linkinin değişmemesine özen göstermeniz gerekecektir.
Bunu nasıl sağlayacağınız üzerinde duracağız.
Blogger portalının yaptığı açıklamaya göre linkler başlık değiştirilmesine rağmen kesinlikle değişmeyecektir.
Fakat şu durumu da mutlaka gözönünde bulundurmak gerekecektir.

Blogu kayıt aşamasında taslak ve yayına verme durumu vardır.
Kayıt aşamasında blogunuz taslak durumundadır. Taslak durumunda olduğu zaman blogun başlığında yapacağınız bir değişiklik link değişimine de neden olacaktır.
Eğer bu blogunuz eski bir blogsa ve siz veya kendiniz bu blog linki ile çok sayıda link verdiyseniz linkinin değişmesi durumunda bütün linklerin bağlantı hatası vermesini sağlayacaktır ki verilen linklere harcanan emeğin tamamının boşuna gitmesine neden olacaktır.
Ayrıca blogunuz dizine eklendiği için orjinal yazınız google dizinlerde görünmeyecektir.
Durumun farkına varmadıysanız blogunuz yeni linki ile dizine eklenmemiş olarak boşta kalacaktır. Bu içeriklerin çalınması durumunda yazı sizin değil çalanın olacaktır.

Bu durumda alınması gereken tedbir nedir?
Blogunuzda elbetteki güncellemeler yapacaksınız.
Bu yaptığınız güncellemeler ile blogunuzu taslağa alabilirsiniz. Taslağa almanız durumunda kesinlikle blogun başlığında değişiklik yapmayın.
Değişiklik yapmanız durumunda blogunuzun linki de değişecektir.
Yukarıda anlattığımız olay oluşacak ve linkler kırık görünecektir. Bu durum sitenizin değerini etkileyecek ve kalitesini düşürecek etki yapacaktır.

Taslağa almadan da blogunuzda güncellemeler yapabilirsiniz. Bu durumda taslağa almadan yapacağınız güncellemeler için google+ yorumu yazınıza eklenmeyecektir.
Google+ yorumu ise google için önemli bir yer tutmaktadır.

Bu yazı dizimizde anlattığımız gibi blogunuzda yapacağınız her güncelleme için site haritanızı göndermeniz gerekecektir ki arama motorlarının blogunuzda değişiklik yaptığınızdan haberi olsun.
Arama motorlarının en sevdiği bloglar üzerinde sürekli çalışmalar, değişiklikler yapılanlardır.
Yeni bilgilerin eklenmesi düzenlenmesi, güncellenmesi demektir.
Kural olarak arama motorları bu durumu seviyorlar.

Blogunuzda güncellemeleri yaptıktan sonra site haritasını gönderin ardından ping atınız.
Ping atma olayını blogumuzda anlattık. Bunun için feedburner üyeliğinizin olması gerekir.

Yukarıdaki bütün bilgileri uyguladıktan sonra blogunuz hiçbir kötü görüntü olmadan sizi kanser etmeden yayımlanmış olacaktır.

Öte yandan Blogunuzdaki görüntü güzelliği okunması ve izleyenin blogda kalması açısından önemlidir. Yukarıdaki bilgilerin bir çoğunu kendi deneme yanılma tecrübelerim ile edindim.
İzleyenin bir blogu beğenmesi demek google'nin beğenmesi demektir.
Bu başarı ise sizi üst sıralara taşıyacaktır.

İyi bloglar.


Yazı editörü hakkında tecrübelerim yazı dizisi burada son bulmuştur. Sabır gösterip sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca bu blogu bölmem gerektiğini söyleyen başıma iş açan blog yazarı arkadaşımıza da teşekkür ederiz.

Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Bloggerdeneyim01

FİHRİST-Blogdaki Konular

%100 (1) %100 çıkacaktır (1) +1 sayısı (1) 1<x<1000 (1) 100 sayfa yazı (1) 1444-Varna Savaşı-IV. Murat (1) 1996 Yazı (1) 200 karakter etiket sınırı (1) 2000'li yıllar (1) 360º (1) 404 hatası neden olur (2) 47 ronin (1) 80 sayısı (1) A.Smith (1) ABD (1) Adaletsizliğin kaynağı (1) Adnan Güney (1) Aklın dengesi nedir? (1) Alanında lider (1) Ali Cengiz (1) Ali Nesin (1) Ali Poyrazoğlu (1) Allah'ın hakkı 3'tür (1) anılamak (1) Anonim olsun (1) Araçların kullanımı (1) Asal olmayan sayılar (1) Asal olmayan sayıların adı nedir? (1) Asal Sayı (2) Atilla Yayla (1) ax²+bx+c=0 (1) Ayn Rand (1) Aynısından bende yaparım (1) Azrail işi bırakırsa (1) Baba ve evlat (1) Bağımlılık (2) Bağla düğmesi (1) Bakış açısı (2) Bardaktan fal bakmak (1) Barış ekonomisi (1) Başabaş noktası (1) Başlangıç tablosunda yapılan şekil değişikliği (1) Bedava bir para (1) Bedava peynir yalnızca fare kapanında olur (1) Behzat Ç. (1) Beleş ameleliğin lüzumu yok (2) Benzersiz kolon (3) Biçimlendirmeyi kaldır (1) Bilgilerde tutarsızlık var mıdır? (1) Bilgileri pazarlama (1) Bilginin geometrik artışı (1) Bilim ve asma kilit (1) Bilimin handikapı (1) Birim sayı (1) Birlikte çıkan sayılar efsanesi (1) Blog iletişim bilgileri (1) Blog Kullanma-anlama kılavuzu (1) Blog okurluğu (1) Blog temel amacı nedir? (1) Blog vizyonumuz (1) Blog yazarken yapmamanız gerekenler (1) Blog yazmanın 5 kuralı (1) Blog yazmanın 5 kuralı: Blogger nedir nasıl kullanılır? (1) Bloga son halini verme (2) Blogger (2) Blogger olmak (1) Blogger Olmanın Gerekleri Nelerdir? (1) Blogger yayın ayarları (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 1 (2) Blogger yazı editörü tecrübelerim 3 (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 4 (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 5 (1) Bloggerda tablo oluşturmak (1) Blogspot.com (1) Blogumuz 1. yaşında (1) Blogumuzun başarıya ulaşması için ne yapmamız gerekir? (1) Blogumuzun Çalışma Düzeni Nedir? (1) Blogun çalışma amacı (1) Blogunuza yapacağınız eklemeler-değişiklikler (1) Blok seçim nasıl yapılır (1) Bok boku; boklu suyun başında bulur (1) Bombacı (1) Bunun için nasıl bir varsayım yaparsak anlamlanır? (1) BURAYA DİKKAT! (1) Bültenlerin Başlangıcındaki Tablo Neyi Anlatır? (1) Büyük buhran (1) Büyük ikramiyenin aynı şehre çıkması (1) Celal Şengör (2) Cem Keçe (1) Cem Yılmaz (2) Ctrl+shift+yapıştır (1) Ctrl+yapıştır (1) Cümle yapısı bozuklukları (1) Çağın gerekleri (1) Çan eğrisi (1) Çember (1) Çevrimiçi olma özelliği (1) Çıkmayacak sayıları bulma çalışması (1) Çizgili tablo oluşturma (1) Darbe (1) Deli gömleği (2) Delilik (1) Delinin biri kuyuya taş atmış (1) Demokles'in Kılıcı (1) Dengeli bir blog yazmak (1) Depresyon (1) Derece değeri eksilecek sayı (1) Derece Satırı (1) Devletin çıkarları (1) Dışsallık (1) Din ile bilim arasında nasıl bir ilişki vardır? (1) Dinç akıl (1) Dipnot (anekdot) (2) Dizine ekleme işlemini es geçerseniz ne olur? (1) Doğalgaz topraklama çubuğu (1) Doğan güneş (1) Doğru bilginin kaynağı nedir? (1) Doğru zamanda doğru yerde olmak (1) Dövüş sanatı (1) Dünya yerine Evren demek (1) DYY (1) Editör araç çubuğu (1) Editör olma (1) ekonomik çıkar herşeyin üstündedir (1) Ekran görüntüsü alma aracı (1) Ekşi yazarı (1) Ele ayağa düşmek (1) Elektronik daktilo (1) Elon Musk (1) Emrah Serbes (2) En çok çıkan sayılar (1) En çok çıkan sayıların hikayesi (1) En iyi bloglar 2017 (1) endüstri devrimi 4.0 (1) Enflasyon (1) Enformasyona tabii olmak (1) Erkan Oğur (1) Eşek aydı (1) Eşşeğin aklına karpuz kabuğu (1) Etiketleme olayı (1) Etiketlerden menü oluşturma (1) Etiketten menü oluşturma (1) Excel (3) Excel Şablon Linkleri (1) ezbere iş yapmak (1) Facebook için planımız (1) Fakir köpek (1) FE klavyenin nimetleri nelerdir? (1) Felsefi deneme (1) Figür-fon ilişkisi (1) Fikir (1) Fikir geliştirme aşaması sonrası (1) Fikir geliştirme süreçleri (1) Fincancı katırlarını ürkütmemek (2) first lady (1) Fukara hırsızlığa çıkarsa ay ilk akşamdan doğar (1) Gauss (1) Gauss eğrisi (1) Gavur avratlar (1) Genel karakter (1) Geometri (1) Geriye vurdurma (1) Girişimcilik (2) Gizlilik politikası (1) Google (1) Google darbe yaptı! (1) Google drive (1) Google'a rekabet (1) Google'ın karşısına dükkan açmak (1) Google'ın otorite kabul etmesi (1) Görünmez el (1) göt göte yazmanın da bir anlamı olmayacaktır (1) Gram hesabı nasıl yapılır? (1) Grup düzeni kullanımı (1) GRUP DÜZENİ TABLO YORUMLARI (1) Grup düzenleri açısından değerlendirme (1) Güçlü Blog İçin Gerekenler (1) h1 (1) h2 (1) h3 (1) hakkı savunmak (1) Halimize ağlamaktan başka yapacak birşey yoktur (1) Havadan atmacılar ve piyadeler (1) Hayatın muhasebesi (1) Hazerfen Ahmet Çelebi (1) Heading tag (1) Hedef belirlemek (1) Hedef kitle nedir? (1) Herkes kendi bildiğini yapar (1) Herşeyini Hırsıza Göre Ayarlarsın (1) Hesap makinesinde KDV hesaplama (1) Hiç çıkmayan sayılar (1) Hikmet (1) Hiyerarşi (2) Hiyerarşik düzen (1) hizalama (1) Hoca (1) Hoplama-zıplama aralığı ekleme düğmesi (1) Horoz dövüşü (1) Hotmail (1) Işık (1) İçerik kaygısı (1) İçerik oluşturma rehberi (1) İddia Oyunlarında Çarkın dönüşü nasıldır? (1) İktisat tanımı (1) İlahi yardım (1) İlber Ortaylı (1) İlk hava akımını yakalamak (1) İlker Başbuğ (1) İndeksleme olayı (1) İnsan Eşref-i Mahlûkattır (2) İnsan herşeyi bilebilir mi? (1) İnsanın sınanması (1) İnternet kaynakları (1) İrrasyonel (1) İsim hakkı (1) İsmet Özel (2) İstatistikî insan (1) İşbölümü ve uzmanlaşmanın hedefi ne olmalıdır? (1) İşbölümü-uzmanlaşmanın para ile ilişkisi nedir? (1) İşi şansa bırakmak (1) İzleyenlerin artması (1) Jeopolitik konum (1) Jet hızında dizine nasıl eklersiniz (1) Jileti ters vurduğunuzda ne olur? (1) Kader gayrete aşıktır (1) Kadın asker (1) Kadının gönlünü yapamayan toplum (1) Kadının gücünü dengeleyecek şey (1) Kadınlar parayı neden sever (1) Kafa Açan Müzikler (1) Kafa konforumuz (1) Kafamda deli sorular (1) Kanada'da yaşamak (1) Kanunî Sultan Süleyman (1) Karabüklü (1) karşılaştırmalı üstünlükler (1) Kayıt düğmeleri (1) Kaynatasızlar (1) Kazanmanın püf noktası nedir? (1) Kazanmanın tek yolu (1) Kazanmanın yöntemleri (1) Kazanmanızı istiyoruz (1) Kendi çıkarını herşeyin üzerinde tutan insan (1) Kendinden 91 cm ileride olmak (1) Kendine kendinin Ellerinden Bir Gül Ver (1) Keynes (1) Kişisel gizlilik hakları (1) Kitap-dergi (1) Kitaplar neyi anlatır? (1) Klavye eğitimi konusunda terslik var mıdır? (1) KMPZT (1) Kolon üst sınırı (1) Kompozit sayı (3) Konuk yazar (1) Korkma (1) Kullanıcı odaklı (1) Kumar teşvik edilmemektedir (1) Kumar-Ticaret Arasındaki benzerlik (1) Kumarbaz olmak (1) Kültür-siyaset (1) Liderlik prensibi (1) Liyakat sahibi (1) M.Serdark (1) Maddeleme (1) Mağazacılık sektörü (1) Mail yolu ile blog yayınlama (1) Makine sahibi bayiler (1) Maldivler veya bahamalar (1) Marka değeri (1) Matematik (1) Matematik ve oyun (1) Maximum kolon sayısı (1) Melek yatırımcı (1) Microsoft (1) Mim (1) Muhtelif araçlar (1) mutlak üstünlükler (1) Müdahale yok ise ne olabilir? (1) Müptezeller (2) Nasreddin hoca (1) Navigasyonlu etiket (1) Ne için yazmalıyım (1) Neden hiç sayı bilmeden kazanmak gibi bir hedefiniz olsun? (1) Neden üniversite okunur? (1) Normal eğri (1) Office (1) Oğlu babasına bakmaz (1) Okeye dördüncü lazım (1) Okur kitlesinin nabzı (1) Olasılıklar çemberi (1) Olasılıklar Çemberini daraltmak (1) Olasılıklar Çemberinin Daralması (1) On numara sıra düzeni parametresi (1) On numara yazıcı ayarları (1) On numarada nasıl kazanılır? (1) OneDrive (1) Onur Akın-Bana bir gül ver (1) Önemli bloglar (1) Önemli uyarı (1) Örneklem (1) ÖSS (1) özelleştirme (1) Özgün içerik nasıl oluşturulur (1) Özgür ansiklopedi vikipedia (1) Para Gücünü Nereden Almaktadır? (1) Para nedir? (1) Para olmasa ne olurdu? (1) Paranın hikayesi (1) Parayı saklama becerisi (1) Paylaşım mücadelesi (1) Paylaşma platformu özelliği (1) Pilatin (1) Ping atma olayı (2) Ping nasıl atılır (1) Pratik-1 (1) Pratik-2 (1) Pratik-3 (1) Prof. Dr. Erdoğan Alkin (1) Program linkleri (2) PSK (1) Q Klavyenin nimetleri nelerdir? (1) Rassal (1) Rassal seçim (1) Rasyonel (1) Rekabet (1) Rekabet makinesi (1) Resim ekleme düğmesi (1) Risk budur! (1) robot.txt (1) sa'y ü gayret (1) Sabit bir kolonu sürekli yatırmak (1) Sabit derece tablosu kullanımı (1) Salaklık (1) saldım çayıra mevlam kayıra (1) sanat (1) Savaş ekonomisi (1) Sayılar kitabı (1) Sayısal loto yazıcı ayarları (1) Sayısal lotoda kazanma olasılığı nedir? (1) Sayısal oyun çekilişlerinin canlı olarak yayınlaması (1) Sayısal oyun mantığı (1) Sayısal oyunlar alanında uzmanlık (1) Sayısal oyunlar blog (1) Sayısal oyunlar nedir ne değildir? (1) Sayısal Oyunlarda Tutturmak Neden Zordur? (1) Sayısal Oyunları Neden Tutturamayız? (1) Sayısal Oyunların Karakteri Nedir? (1) Sayısal Oyunların Matematiği nedir? (1) Sayısal oyunlarındaki en önemli bilinmezlikler (1) Sayısal oyunlarının düzenlenmesinin amacı nedir? (1) Sayısal ürün (2) Sayısal ürün pazarlaması (1) Search console (1) Seç Satırı (1) Sedat Peker tarzı giriş cümlesi (1) SEO olayları (3) Serbest piyasa koşulları (1) Shantel-Citizen of planet paprika (2) Sheraton otel (1) sıfır km OPEL (1) Sıra düzeni anlatımı (1) Sıra Satırı (1) Sıralama ve filtreleme (1) Sistem tablosu (1) Site haritası oluşturma (1) sitemap.xml (1) Sitenin kalbi (1) Smile işareti (1) Son balonlar (1) Sorular ve cevapları (1) Spor oyunlarında dönen entrikalar (1) Stopaj (2) Strateji (1) Strateji üretmek (1) Stratejik düşünce (1) Suya yazı yazmak (1) Süper lotoda kazanma olasılığı nedir? (1) Şablon hizmeti (1) Şans eseri (1) Şans oyunları (1) Şans topu yazıcı ayarları (1) Şans topunda nasıl kazanılır? (1) Şanslı ile şanssız karşılaşırsa (1) Şarap Fıçısı (1) Şike var ise nasıldır? (1) Tablo sıralama neyi ifade eder? (1) Talat Doğan (1) Tamamla bizi ey aşk (1) Tarihi eserler-kronolojik liste (1) Tartı ile satılan ürünler (1) Taşı parçalayan suyun gücü değil devamlılığıdır (2) Taşlayan olmaz ise (1) Teaser Nedir? (1) TED (1) Tek-Çift Durumu (1) Tekamül (1) Tekamül süreci (1) Tekamül sürecinin başlangıcı nedir? (1) Tekere çomak (1) Telsiz kullanım ücreti (1) Tereyağından kıl çeker gibi (1) Tırnak (1) Ticaret nedir? (1) Toplam Zaman Nasıl Hesaplanır? (1) Toplum mühendisliği (1) Tornet zamanı (1) Total Sütunu (1) Traş keyfi (1) Tüm yönleriyle (1) Türev (1) Türk işi (1) Türk kadını (1) Türk Kadınlarının Gavur Erkek Merakı nedir? (1) Tweetdeck (1) Uçurtma aşkı zamanı (1) Üçkağıt ekonomisi (1) Üniversite süreci-mezun olmak (1) Üst menüden hazzetmeyen izleyenlerimiz (1) Üstad (1) Varsayım (2) Varsayım kullanımı (2) Varsayım nedir? (1) Ve'l-Asr (1) Vedat Ali Dalokay Caddesi (1) Vergi (1) Veronica (1) Video ekleme düğmesi (1) Video Köşesi (1) Weblog (1) Word (1) Yalan üzerine inşaa (1) Yalnızca blog yazarlarının dikkatine! (1) Yarı olmasının yüzde değeri nedir? (1) Yaşa Göre Yaşanılan hayatlarda Neler var? (1) Yayın ilkeleri (1) Yazı editör çeşitleri (1) Yazı editörü hakkında tecrübelerimiz (1) Yazı karakter tuşu (1) yazı kronolojik listesi (1) Yazıcı ile kolon yazdırma (1) Yazmaktaki motivasyonumuz nedir? (1) Yeni eklenen parametre (1) Yeni normal (1) Zıtlıklar (1) Zoti nedir? (1)
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.