Blogda Arama-Tarama

Herşeyini Hırsıza Göre Ayarlarsın

08/10/2016
Bazı şeyler kanıksandıktan sonra artık normal kabul edilir. Bunlara yeni normallerde denir.
Biri birinin birşeyini çalmış adam mı olmuş büyük adamdır o...

Blogumuza varlığından yeni haberdar olduğumuz sanırım sadece youtube'de yayınlanan sıfır bir dizisini konumuzla alakalı olması ve olayları her iki taraf açısından değerlendirmesi açısından başlangıca ekleyelim burada dursun. Dizide geçen olaylar hakkında yorum yapmayacağız. Aşağıda bir çok konuya değiniyor olacağız.

Toplumun bakışı nedir?

Bu gibi hoş görmeler topluma nasıl zarar verir onu inceleyelim isterseniz.
Bir kıymetiniz değeriniz vardır. Bu her şey olabilir. Sizin emek vererek çalışarak kazandığınız veya hayatın size verdiği hediyeler olabilir.
Sizin göreviniz bunlara sahip olmaktır. Bunlara sahip olamadığınızda malınızın çalındığına değilde çaldırdığınıza yanarsınız.
Neden çaldırdığınıza yanasınız?
Hırsızlık meselesinin toplumda bir karşılığının olmaması, çok büyük bir iddia olmamakla beraber toplumun büyük bir kısmının fırsatını bulduğunda hırsızlığı yaptığı bir ortamda bu gibi olayların olması şaşırtmamalıdır.

Bunun için her şeyini hırsıza göre ayarlarsın.
Bu çıkarıma nereden vardım. Eğer devlette diyorsa ki hırsıza karşı tedbirini alacaksın. İşte dananın kuyruğu orada kopmaktadır. Girin Emniyet Genel Müdürlüğünün sitesine bakın.
Hırsızlıklara karşı yapılması gerekenler yazar.
İşin devlet boyutuna hiç girmeyeceğiz. Bu devlet ayakta duruyorsa vatanını sevenlerin hürmetine ayakta duruyordur. Yoksa hırsıza, uğursuza yol verecek bir devletimiz yok bizim.
Olmuyor mu elbette oluyor.

Eviniz vardır ve penceresine demir parmaklık yapmak zorundasınız. Çünkü hırsız girer.
Arabanızın camı kapalı olsa bile içinde bir şeyiniz varsa hırsız darbe yapıp müdahale edebilir. Sizin olanı sizden almaya kalkabilir.
Çocuğunuz vardır sizin değildir zaten toplumundur. Çocuğunuz da çalınabilir. Eliniz yüreğinizde hep çocuğunuzu parmaklıklar arasında yetiştirmek zorunda kalırsınız.
Devletin verdiği özgürlük bu mudur?
Bir şeyiniz bir yerde açıkta kalırsa onu birisi gelir bu kimindir demeden alır gider. Çünkü açıkta bırakmanın da bir cezası vardır. O bir hırsızlık değildir oysa ki...
Siz sokakta duran arabanızı alıp götürmediklerine dua edin. Yakında onlarında kanıksanması ile başımıza bunlarda gelecektir.
Sözde devlet milletin mal ve can güvenliğini sağlamakla görevlidir.
Emniyet Genel Müdürlüğü hırsızı kanıksamış sen neden bahsediyorsun diyen yoktur.
İşte aşağıda yazıyor.
Emniyet Genel Müdürlüğü sitesi güvenliğiniz için sekmesinden aşağıdaki yazı ve benzer konulardaki öğütleri bulabilirsiniz.

BİLİNEN HIRSIZLIK ÇEŞİTLERİ

Yankesicilik: Belediye ve özel halk otobüslerinde, otogar, tren garı havayolu terminalleri, pazarlarda, alışveriş yerlerinde, kalabalık arasında dalgınlığınızdan istifadeyle bir ve birden fazla kişi tarafından ceplerinizden veya çantanızdan paralarınızın çalınması olayıdır.
Tırnakçılık: Para bozdurmak için başvuran ve genellikle turist rolü yapan kişilerin kasanızdan veya tezgah üzerine çıkarttığınız paraların içerisinden karıştırmak suretiyle dalgınlığınızdan istifade ederek bir miktar para çalma olayıdır.
Muslukçuluk: Cami şadırvanlarında abdest alınırken askıya asılan elbiselerin ceplerinden para çalma olayına 'muslukçuluk' denir.
Falcılık: Çeşitli ihtiyaç beyanıyla ikametgahınıza ihtiyaç gidermek için gelen bazı bayanların sizin zaaflarınızdan faydalanarak falınıza bakmak istediğini, falınıza bakmak istemesi, falınızın daha iyi çıkabilmesi için mücevherlerinizi kullanmak istemesi ve sizin dalgınlığınızdan istifade ederek bu altınlarınızı çalması olasıdır.
Dolandırıcılık: İyi niyetinizden istifade edilerek hile ve desiseyle para ve eşyalarınızın alınması olayı dolandırıcılıktır.
Banka, postane ve vergi dairelerine para yatırmanıza yardımcı olacağını söyleyip parayı elinizden alan, sizi de pul almak için yanından uzaklaştırmak isteyen kötü niyetli kişiye güvenmeyin.
Emekliler; bankadan ikramiyelerini aldıktan sonra yanlarına gelen ve bankada görevli olduğunu, yanlış ödeme yapıldığını, paranın eksik kalan kısmını ödemesi için bankaya gelinmesini isteyen ve kendilerini pul alma bahanesiyle uzaklaştırmaya çalışana inanmamalıdırlar.
Dükkanınıza gelerek bozuk para ihtiyacınızın olup olmadığını soran kişilere inanmayın. Ayrıca, doktor olduğunu söyleyerek size ücretsiz tedavi öneren ve buna karşılık bir miktar para isteyen kişilere inanmayın.
Gümrük Muhafaza Memuru kisvesiyle gümrükten ucuz fiyatla mal alacağını vaat eden şahıslara inanmayın.
Alınacak Basit Ama Etkili Önlemler
Evlerinizin birinci, ikinci kat balkon ve pencerelerinin kilitlerinin sağlam ve demir olmasına,
Kapılarda çift kilit bulundurup geceleri kapı arkalarına emniyet zinciri takılmasına,
Evlerinizi kısa süreli olarak terk edeceğiniz zaman bilhassa geceleri bir lambanın yanık kalmasına, Apartman kapılarının muntazam ve sağlam olması, gerektiğinde zil tertibatı takılması,
Apartman yöneticisi tarafından apartmanın kapıcısının dikkati çekilerek apartmana giren yabancı şahısların takip edilmesi, Sokak lambalarının yanık vaziyette tutulmasına, İşyerinizin kapılarına sağlam kilit takılmasına ve camlarının demirli kepenkler ile muhafaza altına alınmasına,
Mahallenizdeki şüpheli şahısları her an 155 numaralı telefona ihbarda bulunmaya,
İşe alacağınız şahıslar hakkında ön bilgi sahibi olmak için geçmişleri hakkında bilgi toplamaya, herhangi bir olay vukuunda en yakın bölge karakoluna bilgi vererek görevli isteyip, olay yerinin incelenmesinin sağlanmasına, görevliler olay yerini tetkik edinceye kadar olay yerinin muhafaza altına alınmasına özen gösterin.
Otolarınızı herhangi bir nedenden dolayı park etmek zorunda kaldığınızda aşağıdaki önlemlere uymaya çalışın. Basit gibi görünen önlemlerin; kazançlarınızın başkaları tarafından çalınmamasında çok etkili önlemler olduğunu göreceksiniz.
Otopark edildiğinde, oto içerisinde ehliyet, ruhsat, para ve kıymetli evrak bulundurulmamalı,
Otoların ön ve arka bölümlerinde dışarıdan bakınca ilgi çekici eşyalar bulundurulmamalı,
Otolara hırsızlık olaylarına karşı bir önlem olarak alarm tertibatı taktırmalı.
İşlerin neler olduğunu devlet yaşanmış tecrübeler çerçevesinde anlatmıştır. Bu gibi olaylara karşı tedbirinizi alın demiştir. Yaptırım? Hadi canım sende... Yakalanmazsan bir şey yok...

18/02/2017

Topraklama çubuğunun çalınması:

Her bir yenilik güzelliklerin dışında hırsızını da beraberinde ortaya çıkarmaktadır.
Nasıl olur dediğinizi duyar gibiyim.

Doğalgaz tesisatını yeni yaptıran binalar bir sürü prosedür ile karşılaşırlar. Güvenlik açısından dikkat etmeleri gereken yeni şeyler öğrenirler. 
Bu konuda gerek kuruluşlardan gerek tesisatı bağlayan firmalardan kullanım bilgilerini alırlar.
Diyoruz ya! her şeyini hırsıza göre ayarlarsın.

Bina ana tesisatının yapımında tesisatın herhangi bir yerden elektrik alıp tehlike oluşturmaması için bir topraklama olması gerekir. Bu topraklamayı tesisatı yapan firma bina giriş kutusunun yanına kurar. Topraklama bakır çubuğu 1 metre boyunda 1 adettir. Tesisata elektrik temas etmesi durumunda bu elektriği toprağa verir bu çubuk olmaz tesisat elektrik akımına maruz kalır ise içinde bulunan gaz patlayabilir.
Şimdi gelelim meselenin hırsız boyutuna...
Bu topraklama çubuğu günün hükmü ile 100,00-150,00 TL bir para tutmaktadır.
Bu çubuk çalınarak tutturuşuna bir fiyattan satılmaktadır. Kim alır kim yapar orasını bilemeyiz.

Güç bela bina yönetimi ve sakinler doğalgaz tesisatını çektirmiştir. Topraklama çubuğunun çalındığını ya firma fark eder ya da kendileri çok sonra farkeder. Bu çubuk önemlidir. Sigorta gibi birşeydir.

Düzenli ödeme yapılan dağıtıcı firma faturasına aşağıdaki ifadeleri aynen yazmıştır.

8 ALTIN ADIMDA DOĞAL GAZI EMNİYETLİ KULLANIN!

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8. Can ve mal güvenliğiniz için servis kutusu çıkışında tesisata montajlanan topraklama çubuklarının çalınmaması için dikkatli ve duyarlı davranın. 

Dağıtıcı firma maddeler halinde diğer kullanım gereklerini yazmış ve en son da da hırsızlara karşı önlem alınması, dikkatli ve duyarlı davranılması gerektiğini salık vermiş.
Ayrıca dağıtıcı firma yaptığı işi bilmediği ezbere talimat verdiği için çubukları ifadesini kullanmıştır. Oysa ki çubuk 1 adettir.

Kendi insanımızın kendi insanımıza yaptığını gavur yapmaz. Küçük çıkarlar için millet olarak düştüğümüz duruma bakar mısınız?

27/02/2017

Yine bir hırsızlık ve deynekçi ıslığı:

Sabaha doğru saat tam 5:00 blogun bitmek bilmeyen işleriyle uğraşıyordum. Sokaktan bir anda kısa bir ıslık sesi geldi.
Hırsızlar yine iş başındaydı. Birisi bir şey çalarken gözcü bir tehlike olduğunu farketti ve ıslık çalarak uyardı. Buna deynekçi diyorlar.


19/03/2017


Bir hırsızlık:

Bir işyerine saat sabaha karşı 5:00 civarında hırsız girer.
Çekmecedeki 100,00 lirayı alır kayıplara karışır.

***

Aynı hırsız saatinin bir vaktinde aynı işyerine ikinci kez girmek ister.
Bilgisayarı kapattım yatmak üzereyim.
Cıyk! diye bir kepenk sesi geldi.
Hemen polisi aradım. Hırsızlık olduğunu söyledim. Ekiplerin geleceğini söyledi.
Dışarı çıktım. kepenk çekiliydi.
Polis gelmek üzereydi. Kepenk açıldı dükkanın içinden birisi çıktı.
O sırada polis geldi ve geri tekrar içeri girdi.
İçeride olduğunu söyledim.
Hırsız yakalandı.
Kepenkin üzerindeki kilidi kırarak içeri giriyor.
Kasada olan parayı alıyor.
Suç üstü yakalanmış oldu.


Bir sonraki yazımızı okumak için tıklayınız.

Aynı kategorideki yazılarımız için tıklayınız: Bloginsan01

FİHRİST-Blogdaki Konular

%100 (1) %100 çıkacaktır (1) +1 sayısı (1) 1<x<1000 (1) 100 sayfa yazı (1) 1444-Varna Savaşı-IV. Murat (1) 1996 Yazı (1) 200 karakter etiket sınırı (1) 2000'li yıllar (1) 360º (1) 404 hatası neden olur (2) 47 ronin (1) 80 sayısı (1) A.Smith (1) ABD (1) Adaletsizliğin kaynağı (1) Adnan Güney (1) Aklın dengesi nedir? (1) Alanında lider (1) Ali Cengiz (1) Ali Nesin (1) Ali Poyrazoğlu (1) Allah'ın hakkı 3'tür (1) anılamak (1) Anonim olsun (1) Araçların kullanımı (1) Asal olmayan sayılar (1) Asal olmayan sayıların adı nedir? (1) Asal Sayı (2) Atilla Yayla (1) ax²+bx+c=0 (1) Ayn Rand (1) Aynısından bende yaparım (1) Azrail işi bırakırsa (1) Baba ve evlat (1) Bağımlılık (2) Bağla düğmesi (1) Bakış açısı (2) Bardaktan fal bakmak (1) Barış ekonomisi (1) Başabaş noktası (1) Başlangıç tablosunda yapılan şekil değişikliği (1) Bedava bir para (1) Bedava peynir yalnızca fare kapanında olur (1) Behzat Ç. (1) Beleş ameleliğin lüzumu yok (2) Benzersiz kolon (3) Biçimlendirmeyi kaldır (1) Bilgilerde tutarsızlık var mıdır? (1) Bilgileri pazarlama (1) Bilginin geometrik artışı (1) Bilim ve asma kilit (1) Bilimin handikapı (1) Birim sayı (1) Birlikte çıkan sayılar efsanesi (1) Blog iletişim bilgileri (1) Blog Kullanma-anlama kılavuzu (1) Blog okurluğu (1) Blog temel amacı nedir? (1) Blog vizyonumuz (1) Blog yazarken yapmamanız gerekenler (1) Blog yazmanın 5 kuralı (1) Blog yazmanın 5 kuralı: Blogger nedir nasıl kullanılır? (1) Bloga son halini verme (2) Blogger (2) Blogger olmak (1) Blogger Olmanın Gerekleri Nelerdir? (1) Blogger yayın ayarları (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 1 (2) Blogger yazı editörü tecrübelerim 3 (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 4 (1) Blogger yazı editörü tecrübelerim 5 (1) Bloggerda tablo oluşturmak (1) Blogspot.com (1) Blogumuz 1. yaşında (1) Blogumuzun başarıya ulaşması için ne yapmamız gerekir? (1) Blogumuzun Çalışma Düzeni Nedir? (1) Blogun çalışma amacı (1) Blogunuza yapacağınız eklemeler-değişiklikler (1) Blok seçim nasıl yapılır (1) Bok boku; boklu suyun başında bulur (1) Bombacı (1) Bunun için nasıl bir varsayım yaparsak anlamlanır? (1) BURAYA DİKKAT! (1) Bültenlerin Başlangıcındaki Tablo Neyi Anlatır? (1) Büyük buhran (1) Büyük ikramiyenin aynı şehre çıkması (1) Celal Şengör (2) Cem Keçe (1) Cem Yılmaz (2) Ctrl+shift+yapıştır (1) Ctrl+yapıştır (1) Cümle yapısı bozuklukları (1) Çağın gerekleri (1) Çan eğrisi (1) Çember (1) Çevrimiçi olma özelliği (1) Çıkmayacak sayıları bulma çalışması (1) Çizgili tablo oluşturma (1) Darbe (1) Deli gömleği (2) Delilik (1) Delinin biri kuyuya taş atmış (1) Demokles'in Kılıcı (1) Dengeli bir blog yazmak (1) Depresyon (1) Derece değeri eksilecek sayı (1) Derece Satırı (1) Devletin çıkarları (1) Dışsallık (1) Din ile bilim arasında nasıl bir ilişki vardır? (1) Dinç akıl (1) Dipnot (anekdot) (2) Dizine ekleme işlemini es geçerseniz ne olur? (1) Doğalgaz topraklama çubuğu (1) Doğan güneş (1) Doğru bilginin kaynağı nedir? (1) Doğru zamanda doğru yerde olmak (1) Dövüş sanatı (1) Dünya yerine Evren demek (1) DYY (1) Editör araç çubuğu (1) Editör olma (1) ekonomik çıkar herşeyin üstündedir (1) Ekran görüntüsü alma aracı (1) Ekşi yazarı (1) Ele ayağa düşmek (1) Elektronik daktilo (1) Elon Musk (1) Emrah Serbes (2) En çok çıkan sayılar (1) En çok çıkan sayıların hikayesi (1) En iyi bloglar 2017 (1) endüstri devrimi 4.0 (1) Enflasyon (1) Enformasyona tabii olmak (1) Erkan Oğur (1) Eşek aydı (1) Eşşeğin aklına karpuz kabuğu (1) Etiketleme olayı (1) Etiketlerden menü oluşturma (1) Etiketten menü oluşturma (1) Excel (3) Excel Şablon Linkleri (1) ezbere iş yapmak (1) Facebook için planımız (1) Fakir köpek (1) FE klavyenin nimetleri nelerdir? (1) Felsefi deneme (1) Figür-fon ilişkisi (1) Fikir (1) Fikir geliştirme aşaması sonrası (1) Fikir geliştirme süreçleri (1) Fincancı katırlarını ürkütmemek (2) first lady (1) Fukara hırsızlığa çıkarsa ay ilk akşamdan doğar (1) Gauss (1) Gauss eğrisi (1) Gavur avratlar (1) Genel karakter (1) Geometri (1) Geriye vurdurma (1) Girişimcilik (2) Gizlilik politikası (1) Google (1) Google darbe yaptı! (1) Google drive (1) Google'a rekabet (1) Google'ın karşısına dükkan açmak (1) Google'ın otorite kabul etmesi (1) Görünmez el (1) göt göte yazmanın da bir anlamı olmayacaktır (1) Gram hesabı nasıl yapılır? (1) Grup düzeni kullanımı (1) GRUP DÜZENİ TABLO YORUMLARI (1) Grup düzenleri açısından değerlendirme (1) Güçlü Blog İçin Gerekenler (1) h1 (1) h2 (1) h3 (1) hakkı savunmak (1) Halimize ağlamaktan başka yapacak birşey yoktur (1) Havadan atmacılar ve piyadeler (1) Hayatın muhasebesi (1) Hazerfen Ahmet Çelebi (1) Heading tag (1) Hedef belirlemek (1) Hedef kitle nedir? (1) Herkes kendi bildiğini yapar (1) Herşeyini Hırsıza Göre Ayarlarsın (1) Hesap makinesinde KDV hesaplama (1) Hiç çıkmayan sayılar (1) Hikmet (1) Hiyerarşi (2) Hiyerarşik düzen (1) hizalama (1) Hoca (1) Hoplama-zıplama aralığı ekleme düğmesi (1) Horoz dövüşü (1) Hotmail (1) Işık (1) İçerik kaygısı (1) İçerik oluşturma rehberi (1) İddia Oyunlarında Çarkın dönüşü nasıldır? (1) İktisat tanımı (1) İlahi yardım (1) İlber Ortaylı (1) İlk hava akımını yakalamak (1) İlker Başbuğ (1) İndeksleme olayı (1) İnsan Eşref-i Mahlûkattır (2) İnsan herşeyi bilebilir mi? (1) İnsanın sınanması (1) İnternet kaynakları (1) İrrasyonel (1) İsim hakkı (1) İsmet Özel (2) İstatistikî insan (1) İşbölümü ve uzmanlaşmanın hedefi ne olmalıdır? (1) İşbölümü-uzmanlaşmanın para ile ilişkisi nedir? (1) İşi şansa bırakmak (1) İzleyenlerin artması (1) Jeopolitik konum (1) Jet hızında dizine nasıl eklersiniz (1) Jileti ters vurduğunuzda ne olur? (1) Kader gayrete aşıktır (1) Kadın asker (1) Kadının gönlünü yapamayan toplum (1) Kadının gücünü dengeleyecek şey (1) Kadınlar parayı neden sever (1) Kafa Açan Müzikler (1) Kafa konforumuz (1) Kafamda deli sorular (1) Kanada'da yaşamak (1) Kanunî Sultan Süleyman (1) Karabüklü (1) karşılaştırmalı üstünlükler (1) Kayıt düğmeleri (1) Kaynatasızlar (1) Kazanmanın püf noktası nedir? (1) Kazanmanın tek yolu (1) Kazanmanın yöntemleri (1) Kazanmanızı istiyoruz (1) Kendi çıkarını herşeyin üzerinde tutan insan (1) Kendinden 91 cm ileride olmak (1) Kendine kendinin Ellerinden Bir Gül Ver (1) Keynes (1) Kişisel gizlilik hakları (1) Kitap-dergi (1) Kitaplar neyi anlatır? (1) Klavye eğitimi konusunda terslik var mıdır? (1) KMPZT (1) Kolon üst sınırı (1) Kompozit sayı (3) Konuk yazar (1) Korkma (1) Kullanıcı odaklı (1) Kumar teşvik edilmemektedir (1) Kumar-Ticaret Arasındaki benzerlik (1) Kumarbaz olmak (1) Kültür-siyaset (1) Liderlik prensibi (1) Liyakat sahibi (1) M.Serdark (1) Maddeleme (1) Mağazacılık sektörü (1) Mail yolu ile blog yayınlama (1) Makine sahibi bayiler (1) Maldivler veya bahamalar (1) Marka değeri (1) Matematik (1) Matematik ve oyun (1) Maximum kolon sayısı (1) Melek yatırımcı (1) Microsoft (1) Mim (1) Muhtelif araçlar (1) mutlak üstünlükler (1) Müdahale yok ise ne olabilir? (1) Müptezeller (2) Nasreddin hoca (1) Navigasyonlu etiket (1) Ne için yazmalıyım (1) Neden hiç sayı bilmeden kazanmak gibi bir hedefiniz olsun? (1) Neden üniversite okunur? (1) Normal eğri (1) Office (1) Oğlu babasına bakmaz (1) Okeye dördüncü lazım (1) Okur kitlesinin nabzı (1) Olasılıklar çemberi (1) Olasılıklar Çemberini daraltmak (1) Olasılıklar Çemberinin Daralması (1) On numara sıra düzeni parametresi (1) On numara yazıcı ayarları (1) On numarada nasıl kazanılır? (1) OneDrive (1) Onur Akın-Bana bir gül ver (1) Önemli bloglar (1) Önemli uyarı (1) Örneklem (1) ÖSS (1) özelleştirme (1) Özgün içerik nasıl oluşturulur (1) Özgür ansiklopedi vikipedia (1) Para Gücünü Nereden Almaktadır? (1) Para nedir? (1) Para olmasa ne olurdu? (1) Paranın hikayesi (1) Parayı saklama becerisi (1) Paylaşım mücadelesi (1) Paylaşma platformu özelliği (1) Pilatin (1) Ping atma olayı (2) Ping nasıl atılır (1) Pratik-1 (1) Pratik-2 (1) Pratik-3 (1) Prof. Dr. Erdoğan Alkin (1) Program linkleri (2) PSK (1) Q Klavyenin nimetleri nelerdir? (1) Rassal (1) Rassal seçim (1) Rasyonel (1) Rekabet (1) Rekabet makinesi (1) Resim ekleme düğmesi (1) Risk budur! (1) robot.txt (1) sa'y ü gayret (1) Sabit bir kolonu sürekli yatırmak (1) Sabit derece tablosu kullanımı (1) Salaklık (1) saldım çayıra mevlam kayıra (1) sanat (1) Savaş ekonomisi (1) Sayılar kitabı (1) Sayısal loto yazıcı ayarları (1) Sayısal lotoda kazanma olasılığı nedir? (1) Sayısal oyun çekilişlerinin canlı olarak yayınlaması (1) Sayısal oyun mantığı (1) Sayısal oyunlar alanında uzmanlık (1) Sayısal oyunlar blog (1) Sayısal oyunlar nedir ne değildir? (1) Sayısal Oyunlarda Tutturmak Neden Zordur? (1) Sayısal Oyunları Neden Tutturamayız? (1) Sayısal Oyunların Karakteri Nedir? (1) Sayısal Oyunların Matematiği nedir? (1) Sayısal oyunlarındaki en önemli bilinmezlikler (1) Sayısal oyunlarının düzenlenmesinin amacı nedir? (1) Sayısal ürün (2) Sayısal ürün pazarlaması (1) Search console (1) Seç Satırı (1) Sedat Peker tarzı giriş cümlesi (1) SEO olayları (3) Serbest piyasa koşulları (1) Shantel-Citizen of planet paprika (2) Sheraton otel (1) sıfır km OPEL (1) Sıra düzeni anlatımı (1) Sıra Satırı (1) Sıralama ve filtreleme (1) Sistem tablosu (1) Site haritası oluşturma (1) sitemap.xml (1) Sitenin kalbi (1) Smile işareti (1) Son balonlar (1) Sorular ve cevapları (1) Spor oyunlarında dönen entrikalar (1) Stopaj (2) Strateji (1) Strateji üretmek (1) Stratejik düşünce (1) Suya yazı yazmak (1) Süper lotoda kazanma olasılığı nedir? (1) Şablon hizmeti (1) Şans eseri (1) Şans oyunları (1) Şans topu yazıcı ayarları (1) Şans topunda nasıl kazanılır? (1) Şanslı ile şanssız karşılaşırsa (1) Şarap Fıçısı (1) Şike var ise nasıldır? (1) Tablo sıralama neyi ifade eder? (1) Talat Doğan (1) Tamamla bizi ey aşk (1) Tarihi eserler-kronolojik liste (1) Tartı ile satılan ürünler (1) Taşı parçalayan suyun gücü değil devamlılığıdır (2) Taşlayan olmaz ise (1) Teaser Nedir? (1) TED (1) Tek-Çift Durumu (1) Tekamül (1) Tekamül süreci (1) Tekamül sürecinin başlangıcı nedir? (1) Tekere çomak (1) Telsiz kullanım ücreti (1) Tereyağından kıl çeker gibi (1) Tırnak (1) Ticaret nedir? (1) Toplam Zaman Nasıl Hesaplanır? (1) Toplum mühendisliği (1) Tornet zamanı (1) Total Sütunu (1) Traş keyfi (1) Tüm yönleriyle (1) Türev (1) Türk işi (1) Türk kadını (1) Türk Kadınlarının Gavur Erkek Merakı nedir? (1) Tweetdeck (1) Uçurtma aşkı zamanı (1) Üçkağıt ekonomisi (1) Üniversite süreci-mezun olmak (1) Üst menüden hazzetmeyen izleyenlerimiz (1) Üstad (1) Varsayım (2) Varsayım kullanımı (2) Varsayım nedir? (1) Ve'l-Asr (1) Vedat Ali Dalokay Caddesi (1) Vergi (1) Veronica (1) Video ekleme düğmesi (1) Video Köşesi (1) Weblog (1) Word (1) Yalan üzerine inşaa (1) Yalnızca blog yazarlarının dikkatine! (1) Yarı olmasının yüzde değeri nedir? (1) Yaşa Göre Yaşanılan hayatlarda Neler var? (1) Yayın ilkeleri (1) Yazı editör çeşitleri (1) Yazı editörü hakkında tecrübelerimiz (1) Yazı karakter tuşu (1) yazı kronolojik listesi (1) Yazıcı ile kolon yazdırma (1) Yazmaktaki motivasyonumuz nedir? (1) Yeni eklenen parametre (1) Yeni normal (1) Zıtlıklar (1) Zoti nedir? (1)
Copyright ©2018 Tüm hakları saklıdır. Blog SAYISAL OYUNLAR tarafından dizayn edilmiştir. Tamamı orijinaldir. Kasıtlı olarak bilgileri alan kişi konu ile ilgili sorulara cevap veremez. Benzer bilgiler ile karşılaşırsanız itibar etmeyiniz. Yayınlarımızı bağlantı linki ile paylaşıp kullanabilirsiniz. Y.N.